Legendinis Užuguosčio karnavalas atgimsta

Gruodžio 26 d. Prienų rajono pakraštyje, Užuguosčio kaimo sporto salėje įvyks neeilinis renginys. Buvę jau neveikiančios mokyklos mokiniai nusprendė atgaivinti legendinį mokyklos karnavalą, kuris pretenduoja tapti didžiausiu šventiniu renginiu ne tik Stakliškių seniūnijoje, bet ir visame Prienų rajone.

Antrąją Šv. Kalėdų dieną vos kelių šimtų gyventojų bažnytkaimis taps tikru traukos centru. Į savo gimtąjį kaimą sugrįš čia gimę ir augę išeiviai, atgal į mokyklą skubės buvę jos mokiniai iš visos Lietuvos, susitikimo su buvusiais mokiniais nekantriai lauks buvę Užuguosčio mokyklos mokytojai, atvyks aplinkinių gyvenviečių gyventojai. Visų tikslas tas pats – susitikti po ilgo laiko tarpo, pabendrauti, gerai praleisti laiką ir prisidėti prie kitų Užuguosčio kaimo gaivinimo iniciatyvų įgyvendinimo.

Tai pirmasis labdaringas renginys Užuguostyje, kurį organizuoja buvę mokyklos mokiniai. Renginys vyks šiuo metu vienintelėse naudojamose jau neveikiančios mokyklos patalpose – rekonstruotoje ir žiemos metu šildomoje sporto salėje.

„Viskas pradidėjo šį rudenį, kai socialiniame tinkle „Facebook“ sukūrėme specialią grupę „Mūsų Užuguostis“ ir joje pasidalinome naujienų portalo 15min.lt fotografo Irmanto Gelūno panoraminėmis Užuguosčio fotografijomis. Daug kam buvo smalsu pasižiūrėti į Užuguostį iš viršaus, pamatyti pokyčius, prisiminti savo vaikystę ir jaunystę, praleistą lankant Užuguosčio mokyklą. Žmonės pradėjo dalintis prisiminimais, daug ką apėmė nostalgija ir užteko tik vieno komentaro, raginančio susitikti, kad tai įvyktų. Po kelių savaičių, Mokytojo dienos išvakarėse nešini gėlėmis savo buvusiems mokytojams jau rinkomės į neveikiančią mokyklą, kur dar stipriau pajautėme, kad turime kažką daryti“, – sako Jolita Žvirblytė – Mažeikienė, paskutinės Užuguosčio vidurinės mokyklos abiturientų laidos atstovė.

Pasak buvusios Užuguosčio mokyklos mokinės, apsilankius apleistoje mokykloje nuspręsta atgaivinti legendinį mokyklos naujametinį karnavalą. Renginio organizatoriams jau pavyko pritraukti gana daug rėmėjų, kurie patikėjo šia idėja.

„Paruošę karnavalo programą tikėjomės įgyvendinti bet 70% visų sumanymų, tačiau eigoje programa tik plėtėsi“, – džiaugiasi organizatoriai. Sumanymus įgyvendinti padeda Stakliškių seniūnija ir Užuguosčio kaime veikiančios bendruomenės „Užuguostis“ ir „Radasta“ nei Jaunimo iniciatyvų klubas.

Renginys turės dvi dalis – skirtą vaikams ir suaugusiems, karnavalo metu šurmuliuos Kalėdinė mugė, vyks mokyklos video filmų peržiūra. Vaikams skirtoje dalyje mažuosius linksmins profesionalūs personažai – atvyks „tikras“ Kalėdų senelis ir Snieguolė su dideliu dovanų maišu su rėmėjų dovanomis. Vakarinė karnavalo dalies programa dar įspūdingesnė – jos metu Lietuvos pop grupės DAR koncertas, diskoteka su DJ ir labdaringas žaidimas-loterija, o jos pagrindinis prizas – kelionė į Italiją dviems asmenims, o kiti prizai taip pat ne ką prastesni.

Renginys „Legendinis Užuguosčio karnavalas atgimsta“ – nemokamas, tačiau svečiai bus kviečiami skirti savanoriško dydžio paramą ir už tai gaus labdaringo žaidimo bilietą.

 uzuguoscio karnavalas naujas

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close