Prienų krašto siuvėjų Meka žengia į trečiąjį dešimtmetį

Gruodžio 6 d. bažnyčiose ir namuose uždegant pirmosios advento savaitės žvakutę, audiniais, siūlais bei kitais siuvimo reikmenimis prekiaujanti „Audenė“ pradės skaičiuoti savo veiklos trečiąją dešimtį.

 

Būtent prieš 20 metų gruodžio 5 d. Prienuose duris atvėrė audiniais, siūlais, siuvimo reikmenimis, o iš pradžių ir kitomis buitinėmis smulkmenomis viliojanti „Audenė“.

 

Pasak parduotuvės savininkės Rūtos Dabulskienės, 20 metų prabėgo tarsi akimirksnis. Staiga atsiradusi proga prekiauti audiniais ir bandymas užsiimti verslu išaugo ne tik į daug nuolatinių klientų turinčią prekybos vietą, bet ir išsiplėtė. Vos po metų pavyko atidaryti parduotuvę ir Vilkaviškyje, o dar po penkerių metų duris atvėrė filialas Šakiuose. Nors verslas, kaip ir daugumai, visada atrodė gana „banguotai“, tačiau „Audenei“ pavyko išgyventi ir visus sunkmečius, ir krizes.

 

Negana to, patirtis, pasak R. Dabulskienės, išmokė stabiliai laikytis savo pagrindinio kurso. Susikoncentravimas ir specializacija tik vienoje, pagrindinėje veikloje – audinių, siūlų, sagų bei kitų siuvimo reikmenų ir priedų prekyboje, leido prisikviesti ir išrankiausius klientus. Šiuo metu „Audenė“ turi klientų ir iš didmiesčių. Čia jie vienoje vietoje randa viską, ko jiems gali prisireikti siuvantis naują aprangą ar kuriant kitus darbelius.

 

Bene labiausiai „Audenės“ savininkė džiaugiasi savo darbuotojomis, kurios ne tik kasdien gauna padėkų ir pagyrimų iš klientų, bet ir nuoširdžiai sutaria, mėgsta savo darbą. Buhalterė Vida – „Audenės“ kolektyve ilgiausiai išdirbusi darbuotoja. Ji su Rūta dirba nuo pat prekybos pradžios. Jau dvylika metų pirkėjus su plačia šypsena pasitinka ir Daiva, kuri nesunkiai prisimena įsigytas klientų prekes ir gali pasiūlyti, ką būtų galima prie jų pritaikyti. Vilma – „jauniausia“ kolektyve, ji čia darbuojasi treti metai, tačiau jau pelnė klientų palankumą ir dėmesį, į „Audenę“ atsinešdama dar vieną paslaugą. Vilma – siuvėja. Todėl norintieji gali parduotuvėje įsigyti audinio ir čia pat, vietoje paprašyti, kad pasiūtų rūbą. Vėliau telieka iš audinių parduotuvės išeiti su jau pasiūtu rūbu.

 

Pasak kolektyvo, atsiminimų iš parduotuvės egzistavimo istorijos – ir daug, ir mažai. Beveik visi jie prisimenami tik su šiluma. Kolektyvui labiausiai į atmintį įstrigęs parduotuvės remontas ir plėtra. Tuo metu visas parduotuvės prekes reikėjo perkraustyti į kitas patalpas. R. Dabulskienė iki šiol labai šiltai prisimena tuometinės, šalia buvusios vaistinės direktoriaus pasiūlymą persikraustyti į jų patalpas, taigi milžiniškas krūvas audinių tereikėjo pernešti per gatvę.

 

„Audenės“ kolektyvas šypsodamasis ir pasitinka, ir išlydi, klausimų nelieka. Laikas čia nieko nereiškia. Klientams skiriamas rūpestis bei vis besikeičiančios mados priverčia šypsotis ir eiti toliau, neskaičiuojant nei praėjusio, nei ateisiančio laiko.

 

Parduotuvė „Audenė“ , švenčianti savo dvidešimtąjį gimtadienį, kviečia visus pasinaudoti proga ir su laikraštyje „Naujasis Gėlupis“ išspausdintu kuponu iki pat šv. Kalėdų joje apsipirkti 10 proc. pigiau.

DSC_8066

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close