Specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai kaip ir kiekvienais metais labai labai laukė Kalėdų… Mokytojos, auklėtojos ir administracija organizavo daug ir įvairios veiklos, skirtos advento ir Kalėdų tradicijoms prisiminti. Noriai dalyvavome ir renginiuose, kurie vyko už mokyklos ribų: „Gubojos“ organizuojamame kalėdinių piešinių konkurse ir Prienų bendruomenės organizuojamame projekte “Kalėdinis mietas“.  Mūsų mokinių atvirukai papuošė vaikų polikliniką.

Skyriuje veiklos taip pat netrūko… Auklėtojos organizavo klasės valandėles kalėdine tematika, visas kolektyvas organizavo netradicinio ugdymo dieną „Kalėdinis rytmetys“.

Štai auklėtoja Birutė Žukauskienė vedė valandėlę lavinamųjų klasių mokiniams „Žiemos vargai ir rūpesčiai“. Visi kartu aptarė žiemos sukeliamas bėdas ir džiaugsmus. Vėliau kartu padarė senio besmegenio aplikaciją.

Mokiniai, kurie gyvena bendrabutyje, auklėtojos Virginijos Kirkliauskienės padedami, pasiruošė valandėlei ,,Kalėdų belaukiant“. Kaip mokiniams sekasi ruoštis didžiosioms metų šventėms, stebėti atvyko Specialiojo ugdymo skyriaus pavaduotoja Kristina Belenavičienė. Auklėtoja Virginija supažindino su šv. Kalėdų papročiais ir tradicijomis, patarė ir pamokė, kaip reikia puošti namus, kaip apsivalyti kūną ir sielą. Mokiniai ,,pavirto“ nykštukais ir briedžiukais ir visi, gerai nusiteikę, papuošė gyvenamųjų patalpų langą briedžiais ir sniego pusnimis. Po to auklėtoja Virginija visus pakvietė prie stendo, kuriame jau puikavosi Kalėdų senelio kojinės su užrašais kiekvienam. Tai buvo švelnūs pabarimai ir gražūs palinkėjimai. Vėliau renginys tęsėsi valgomajame. Ten mokinių laukė eglių šakų puokštė. Auklėtiniai ant jos sukabino angeliukus su savo sugalvotais norais. Renginukas baigėsi bendra visų adventine vakariene, kurios pagrindinis patiekalas buvo kūčiukai. Auklėtoja, vaikai, pavaduotoja prisiminė ir papasakojo įvairių burtų, kurie vyksta šv. Kūčių vakarą. Santūriai, ramiai visi nusiteikę likome laukti gražiausios metų šventės.

Adventinius papročius ir žaidimus priminė bendrabučio gyventojams auklėtoja D.Pyragienė, organizuodama adventinę popietę žvakių šviesoje. Ant eglučių surašyti palinkėjimai buvo skirti kiekvienam atskirai ir visiems kartu. Auklėtojai priminė adventinio vainiko ir 4 žvakių reikšmę, vaišinosi meduoliais.

Kalėdinių renginių maratoną vainikavo Kalėdinis rytmetys už kurį buvo atsakingos Kristina Belenavičienė, Inga Kuzminskienė, Auksė Grižaitė, Žaneta  Vabuolienė, Daina Miliauskienė, Vida Petrulionienė.

Per pirmas pamokas specialiųjų klasių mokiniai, vadovaujami mokytojos Vidos Petrulionienės, aplikavo  kalėdinį paveikslėlį „Žiemos etiudas“ 3D projekcijoje, o  lavinamųjų ir socialinių įgūdžių ugdymo klasės mokiniai , vadovaujami Dainos Miliauskienės dirbo trijose grupėse: pirmoji grupė gamino kalėdines dekoracijas štampavimo būdu naudodami burokėlius, kopūstą, morkas, kitas daržoves. Antrosios grupės mokiniai iš krepinio popieriaus suko kalėdines dekoracijas – rožes, o trečiosios grupės jaunieji kūrėjai kūrė kalėdines puošmenas – į apelsinus kaišiojo gvazdikėlius ir tokiu būdu gamino didelius spalvingus bumbulus.

Vėliau skyriaus socialinė pedagogė Auksė Grižaitė vedė katechezę „Ant Šv. Kalėdų slenksčio…“ specialiųjų, po to lavinamųjų klasių mokiniams. Kol vieni klausėsi katechezės, kiti mokiniai žiūrėjo senovinius animacinius filmukus, aptarė juos.

12 valandą visi susirinko prie balta staltiese dengto stalo. Pavaduotoja ugdymui Kristina Belenavičienė ir 5-7 klasių mokiniai visus pasveikino daina „Balta dainelė“ . Tada pavaduotoja aptarė praėjusius metus, veiklas. Patys geriausi mokiniai  apdovanojami padėkomis. Direktorė Ilona Balčiukynienė pasveikino visus su artėjančiom Kalėdom, pasidžiaugė mokinių veiklomis. Auklėtoja Žaneta Vabuolienė papasakojo apie Kūčių vakaro papročius. Vėliau visus  pakvietė visus vaišintis. Po vaišių auklėtoja Žaneta supažindino su pagrindiniais Kūčių vakaro burtais. Keletą burtų atliko  visi kartu. Po burtų ir spėjimų pavaduotoja Kristina su 5-7 klasių mokiniais dainavo „Kam tavo, vilkeli.“

Pabaigoje visi susirinkusieji  palinkėjimais ir sveikinimais papuošė Kalėdų eglutę. Mokiniai išsitraukė kalėdinį bumbulą su linkėjimu sau ir kitiems, jį garsiai perskaitę  pakabino  ant eglutės.

Kalėdos praėjo, tačiau liko džiaugsmas dėl to, kad šis laikas praėjo turiningai, buvo nuspalvintas prasmingu darbu ir mokinių šypsenomis…

Prienų „Revuonos“ vidurinės mokyklos direktorės pavaduotoja Kristina Belenavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close