Pošvenčio piliakalnis pasipuošė naujais laiptais

Nemuno kilpų regioniniame parke galima aplankyti 20 piliakalnių. Vienus galima surasti miško viduryje, kitus – prie upių, o treti išdidžiai kepures iškėlę lygumose. Ne prie visų piliakalnių galima lengvai privažiuoti ar prieiti, bet kai pamatai kepurę viduryje lygumos, būtinai kyla noras ant jos užlipti ir pasižvalgyti po apylinkes. Tokią kepurę, kuri kviečia pravažiuojančius pasidairyti nuo jos viršaus, galima rasti netoli Pociūnų aerodromo.

Dokumentuose šis piliakalnis vadinamas Pagaršvio, tačiau dauguma gyventojų jį vadina Pošvenčio piliakalniu, nes netoliese teka Ošvenčios upelis. Dar kiti sako, kad jis yra abiejuose kaimuose: viena dalis Pagaršvyje, kita Pošventyje. Todėl kartais galima surasti ir abu pavadinimus – Pagaršvio(Pošvenčio). Piliakalnio aikštelė ovali, šlaitai 12–13 metrų aukščio. Piliakalnio papėdėje buvo gyvenvietė, kurioje rasta brūkšniuotos, lygios, grublėtos ir žiestos keramikos. Piliakalnis datuojamas I tūkst.–II tūkst. pradžia. Kad piliakalnis lankomas, matoma iš išvažinėto keliuko. Kad patogiau būtų užlipti, Ašmintos seniūnija prieš keletą metų padarė laiptus. Tačiau negailestingi lietūs pamažu merkdami medinius laiptus visiškai suardė ir pasidarė pavojinga jais vaikščioti. Teko ieškoti pagalbos, kad būtų galimybė laiptus rekonstruoti. Labai garsiai nešaukėme, o pabandėme kreiptis paramos į verslininkus. Kaip visada, vieniems juokinga, kad čia laiptus ruošiamės daryti, kitiems kyla klausimas, o kam reikia, bet visada atsiranda norinčiųjų padėti. Šį kartą mūsų prašymui neliko abejingas medienos apdirbimo įmonės UAB „GKF“, esančios Prienų rajone Pakuonio miestelyje, direktorius Giedrius Kaminskas. Pasitaręs su kolektyvu, direktorius nusprendė mums padėti, o medienos paruošimu rūpinosi bendrųjų reikalų skyriaus vadovė Irma Kaminskienė ir pardavimų vadovas Lietuvai Andrius Meižys. Mediena laiptams buvo ne tik supjaustyta reikiamo storio ir ilgio lentomis, bet dar gerai impregnuota, kad laikytų kokį dešimtį metų.Dar reikėjo ir automobilio, kuriuo būtų galima tokį kiekį medienos nugabenti prie piliakalnio. Šitoje bėdoje padėjo Prienų rajono ūkininkas Jonas Vilionis. Jis davė savo ūkio mašiną, kuri ir nuvežė medieną į reikalingą vietą. Bet laiptai patys nepasidarys be meistro, kuris sugebėtų laiptus savanoriškais pagrindais padaryti, o jam dar reikalinga ir pagalba. Reikalingus meistrus surado Ašmintos seniūnė Vida Vitkauskienė. Meistro Arvydo Vaičiukyno ir jo pagalbininkų brolių Viktoro ir Alfonco Šukevičių rankose darbas virte virė ir po trejeto dienų mes jau lipome į piliakalnio viršūnę naujais laiptais. Tikimės, kad naujieji laiptai tarnaus gerą dešimtmetį, o užlipę ant jo turistai grožėsis gražia kraštovaizdžio panorama. Dar liko padaryti prie keliuko rodyklę, kad lankytojai rastų piliakalnį. Tikimės, kad šitą bėdą iki pavasario irgi kažkas nupirks.

Už pagalbą rekonstruojant Pagaršvio (Pošvenčio) piliakalnio laiptus dėkojame medienos apdirbimo įmonei UAB „GFK“, esančiai Prienų rajone, Pakuonio miestelyje; ūkininkui Jonui Vilioniui; Ašmintos seniūnei Vidai Vitkauskienei ir meistrams Arvydui Vaičiukynui, Viktorui ir Alfoncui Šukevičiams, nepagailėjusiems ilgų darbo valandų.

 

NKRP direkcijos vyr. specialistė Ramutė Milušauskienė

IMG_1711

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close