Balbieriškio pagrindinės mokyklos moksleivių veikla pristatyta Japonijos ambasadoriui

Šiemet minimos 75-osios ,,Gyvybės vizų“ metinės. 1939–1940 m. Japonijos konsulate Kaune dirbęs vicekonsulas Chiunė Sugihara kartu su Nyderlandų Karalystės garbės konsulu Janu Zvartendijku 1940 metais išdavė 2132 tranzitines vizas į Japoniją ir išgelbėjo tūkstančius gyvybių. 1500 vizų buvo išduota žydų tautybės žmonėms. Chiunė Sugihara yra žinomas į Lietuvą atvykstantiems japonams, žydams ir kitiems Lietuvos svečiams, besidomintiems Holokausto tema. Tačiau apie šio žmogaus gyvenimą, gyvenimo filosofiją, jo biografiją Lietuvoje nėra daug kalbama. Šio žmogaus poelgis – kitų žmonių gyvybių gelbėjimas – puiki tema istorijos, pilietiškumo pagrindų, etikos ir kitų dalykų pamokose kalbėti apie žmogaus pasirinkimą, bendražmogiškųjų vertybių suvokimą. Prienų rajono Balbieriškio pagrindinė mokykla kartu su dar 10 respublikos mokyklų nuo rugsėjo mėnesio dalyvauja nacionaliniame projekte ,,Kas buvo Ch. Sugihara?“. Projektą iniciavo Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas, partneriai – Sugiharos muziejus-namai Kaune bei Izraelio, Olandijos,Lenkijos ir Japonijos ambasados Lietuvoje. Balbieriškio pagrindinės mokyklos mokiniai jau susipažino su diplomato biografija, aplankė namus-muziejų Kaune, žiūrėjo filmus, klausėsi išgelbėtų žmonių pasakojimų ir prisiminimų. Projektas paskatino labiau pasidomėti Japonijos tradicijomis ir kultūra, ieškoti bendrų sąsajų su šiandieninėmis šalių bendravimo ir bendradarbiavimo galimybėmis. Mokyklos bendruomenę nudžiugino žinia, kad Japonijos ambasada domisi, kaip mums sekasi būti gerosios žinios apie Ch. Sugiharą ambasadoriais savo mokykloje.

Lapkričio 19 d. Balbieriškio pagrindinės mokyklos mokinių ir projekto vykdytojų komanda vyko į Kalvarijos gimnaziją ir kartu su gimnazistais pristatė tarpinius projekto rezultatus. Projekto veiklų pristatyme dalyvavo Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda. Mūsų mokykla parengė simbolinį stendą, pavadintą „Vizos gyvenimui“ bei keturis mokinių darbus, simbolizuojančius Japonijos ir Lietuvos draugystę, o istorijos mokytojas V. R. Sidaravičius pristatė videosiužetą apie miestelio istoriją ir projekto ,,Kas buvo Č.Sugihara?“ veiklas. Džiaugiamės, kad ambasadoriui paliko įspūdį ne tik mūsų darbai, bet labai sudomino miestelio istorija, tradicijos, kultūra. Ambasadorius išreiškė norą kitais metais apsilankyti mokykloje ir susipažinti artimiau su ugdymo procesu, mokyklos tradicijomis ir kultūrine Balbieriškio miestelio veikla.

Projektas tęsis dar du mėnesius, o vasario mėnesį Kaune vyks baigiamoji konferencija, kurios metu susitiks visų projekte dalyvavusių mokyklų atstovai ir dalinsis savo patirtimi, pastebėjimais,kūrybiniais laimėjimais ir gera nuotaika.

Mokytoja Reda Valančienė

 12246689_10154599146148306_8986142750117953559_n

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close