Angelai atneša šventinį jaukumą

Jau šeštus metus nepaprasta šiluma aplanko birštoniečius, kai Viešosios bibliotekos lentynose ir ant palangių įsitaiso angelai. Iš kur jie atkeliauja? Nagi iš visur, kur tik užgimsta: vienąkart iš Kauno, kitąkart iš Prienų, Puzonių ar net Panevėžio.

Prieš šių metų Kalėdas keramikinių angelų desantas, vadovaujamas jų autorės Eglės Čibinskienės, pakviesti Birštono viešosios bibliotekos direktorės Alinos Jaskūnienės, jaukiai įsikūrė knygų namuose, kur netrūksta ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų šurmulio.

Eglė Čibinskienė yra nauja menininkė, keramikė, su savo darbais Birštone apsilankanti pirmą kartą.

Jau daug įvairių angeliukų mačiusiems birštoniečiams patiko ir naujieji, draugiški ir besišypsantys. Kaip teigia jų autorė, pirmasis eskizas gimsta ne vaizduotėje, o jausmuose, ir tik tada „įforminamas“ molyje. E. Čibinskienės manymu, jos lipdiniai yra artimiausi liaudies meno tradicijoms, nors daugiau dėmesio skiriama grafikai, linijų žaismui, taškeliams ir brūkšneliams. Jos vaizduojamos figūrėlės primena senovinę fotografiją, kurioje sukaustyta išorė neužgožia žmogiškų jausmų.

– Būčiau laiminga, jeigu mano darbais pavyktų užmegzti nuolat besitęsiantį dialogą širdies su širdimi, – sako menininkė.

Įdomios, šiltos ir mielos visos skulptūrėlės. Jos nėra vienišos, jos meiliai viena su kita susiję pačiais gražiausiais jausmais. Jeigu angelėliai – tai būtinai dviese, arba su katinėliu, avinėliu, jeigu tai moteris – tai su mažu vaikeliu. Gyvenime niekas vienas nebūna ir neturi būti.

Artėjančios šv. Kalėdos – tai stebuklas, kurio laukiame ir tikimės, kad užgimęs kūdikėlis Jėzus iš naujo sušildys mūsų širdis, paskleis gėrį ir suteiks Dievo malonę bei palaimą. Tad angelų gerumo mums visiems labai reikia.

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close