Būkime tolerantiški…

Kaip ir kasmet, šių metų lapkričio 16-ąją Šilavoto pagrindinėje mokykloje buvo minima Tarptautinė tolerancijos diena. Šiemet mes prisijungėme prie pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos mozaika“.

 

Šio renginio tikslas – su mokiniais aptarti, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, išanalizuoti tolerantiško ir netolerantiško elgesio pavyzdžius. Tolerancijos dienos simbolis – mozaika, o svarbiausias dalykas kuriant mozaiką – bandymas atskleisti tolerancijos temą.

Mokyklos socialinė pedagogė O. Mieldažienė pradinių klasių mokinius sukvietė išsiaiškinti žodžio „tolerancija“ prasmę ir reikšmę. Žiūrėdami skaidres, mokiniai tikrinosi žinias, bandė išsiaiškinti, kaip į savo būrį priima kitokius, skirtingus, draugus. Bandėme suprasti, ar esame tolerantiški. Šia tema žiūrėjome animacinį filmuką „Gaidys ir spalvos“, aptarėme tolerantiškus ir netolerantiškus veikėjų poelgius. Mokiniai su mokytojomis savo klasėse kūrė tolerancijos mozaikas.

Vyresniųjų klasių mokiniai valandėlių metu kartu su savo auklėtojomis prisiminė žodžio „tolerancija“ reikšmę, analizavo tolerancijos ar netolerancijos pavyzdžius iš istorijos, iš Lietuvos bei pasaulio įvykių. 9 kl. mokiniai, padedami dailės mokytojos R. Galinienės, kūrė mozaikas. K. Maščinskaitė savo mozaikoje pavaizdavo Lietuvos vaikų toleranciją iš kitų šalių atvykstantiems vaikams. M. Riauba pavaizdavo dvi susikibusias skirtingų rasių žmonių rankas – jų draugystės simbolį. ,,Vietos po saule visiems užtenka. Teisingai supraskite vieni kitus…“, – taip apibūdino savo sukurtą mozaiką P. Narkevičiūtė.

Mokinių tarybos pirmininkas J. Krikščiūnas pakvietė visus tą dieną sakyti vieni kitiems komplimentus. Pabaigoje mokiniai iš savo iškarpytų raidžių sudėliojo šūkį „Būkim tolerantiški!“ ir jį skandavo. Kuo anksčiau suprasime, ką reiškia tolerancija, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje!

Socialinė pedagogė O. Mieldažienė

Jpeg

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close