Kapelų šventė Balbieriškyje (GALERIJA)

Lapkričio 15 dieną Balbieriškyje antrą kartą nuskambėjo liaudiškos muzikos kapelų šventė „Tos kaimo vakaruškos“. Į šventę atvyko trys šaunios kapelos iš Šakių, Panevėžio ir Kėdainių.

 

Pirmieji scenoje pasirodė Lukšių kultūros centro Zyplių dvaro kapela (vadovas Remigijus Poderis). Kolektyvas muzikuoja nuo 2006 metų. Kapela dažniausiai dainuoja vadovo Remigijaus, vokalistės Rimantos ir gitaristės Inesos autorines dainas, kurios sukurtos pagal Šakių krašto poeto eiles. Kapelą dažnai galime pamatyti ir LRT televizijos laidose „Duokim garo“.

Suvalkiečius scenoje keitė aukštaičiai. Smagias dainas ir muziką žiūrovams dovanojo penkių vyrų kapela „Diedokai“ (vadovas Gytautas Gutauskas) iš Panevėžio. Jie susibūrė prieš 10 metų. Kaip jie patys sako, „tai nebuvo komercinis projektas. Paprasčiausiai susirinko žmonės, kurie mokėjo ir norėjo muzikuoti“. Tai netradicinės muzikos kolektyvas. Jų muzikoje susipina šiuolaikinei muzikai ir liaudiškai muzikai būdingi bruožai. Dainas kuria patys. Ši kapela dalyvavo įvairių miestų ir kaimo bendruomenių šventėse Lietuvoje, taip pat LRT televizijos laidoje „Duokim garo“.

Linksmas dainas balbieriškiečiams dovanojo dar viena kapela iš Aukštaitijos. Tai „Vilainiai“ (vadovas Antanas Mikalauskas) iš Kėdainių. Šis kolektyvas gyvuoja nuo 1974 metų. Kapela yra Respublikinių dainų švenčių, rajoninių ir regioninių kapelų švenčių, daugelio konkursų laimėtoja, koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Paskutinieji scenoje pasirodė šventės šeimininkai. Tai Balbieriškio kultūros ir laisvalaikio centro liaudiškos muzikos kapela „Temela“ (vadovas Mindaugas Bartusevičius). Šis kolektyvas dar jaunas, skaičiuoja tik šeštus metus, tačiau jau yra dalyvavę įvairiose šventėse ir renginiuose. „Temela“ dalyvavo Prienų rajono renginiuose, kaimo bendruomenių šventėse, LRT televizijos laidoje „Duokim garo“. Šiais metais tapo „Grok Jurgeli“ Dzūkijos regiono atrankos laureatais ir dalyvavo respublikinėje kaimo kapelų šventėje „Grok Jurgeli“.

Į šventę atvyko ir svečių. Tai Prienų rajono savivaldybės Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis ir Balbieriškio seniūnijos seniūnė Sigita Ražanskienė. Šventės pabaigoje Balbieriškio kultūros ir laisvalaikio centro direktorė Neringa Garmuvienė įteikė kolektyvų vadovams padėkas.

Šventę vainikavo bendras visų kapelų kūrinys „Tos kaimo vakaruškos“.

Meno mėgėjų kolektyvo vadovė Daiva Alaveckienė

 DSC_3480

galerija0906

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close