Spektaklis, kuriame žiūrovai tapo aktoriais

Vieną praėjusios savaitės dieną Naujosios Ūtos pagrindinės mokyklos priešmokyklinukai ir žemesniųjų klasių mokiniai sulaukė netikėtų svečių. Juos aplankė „Labaiteatras“ iš Vilniaus, atvežęs nemokamą spektaklį-žaidimą „Aplink pasaulį“. Improvizuotos 40-ties minučių kelionės „aplink pasaulį“ metu buvo daug muzikos, fantazijos šėlsmo ir žaidimų. Mažieji žiūrovai patys tapo šios kelionės dalyviais, laivo, oro baliono, lėktuvo kapitonais ir netgi kitų šalių gyventojais.

„Labaiteatro“ aktoriai pasakojo į Naująją Ūtą atkakę visai atsitiktinai – pasirinkę šią vietą Lietuvos žemėlapyje, atkreipdami dėmesį į labai gražų miestelio pavadinimą. It viesulas praskriejo beveik vienos pamokos laikas seniūnijos ir mokyklos renginių salėje, ko nepasakytum apie pamoką… Be to, spektaklio metu buvo galima ir triukšmauti, ir šėlti, ir juoktis, ir šūkauti. Reikėjo ir dainuoti, nes to reikalavo spektaklio scenarijus. Aktoriais tapo ne tik mokinukai, bet ir jų mokytojai – net mokyklos direktorius neišsisuko nuo vaidmens. Po spektaklio aktoriai ir trumpam jais tapę žiūrovai vieni kitiems plojo ir dėkojo, o direktorius Saulius Pūras ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Regina Žvirblienė įteikė svečiams saldžiąją dovaną.

Nutilus šurmuliui, pakalbinau aktorę, režisierę Agnę Sunklodaitę, kuri prieš keletą metų kartu su kompozitoriumi Deividu Gnedinu Vilniuje įkūrė naują teatrą „Labaiteatras“, kuriantį spektaklius visai šeimai. Ji papasakojo, kad teatras gimė iš didelio noro kūrybines idėjas realizuoti kažkokiuose savo namuose. Teatras neturi nuolatinės trupės (kai stato spektaklį, kviečia aktorius), tačiau turi aktorių branduolį, kuriame siūlomos ir brandinamos kūrybinės idėjos.

Savo spektaklius „Labaiteatras“ rodo skirtingose vietose, vežioja po visą Lietuvą. Taip gimė ir projektas „Aplink pasaulį“. Pasak Agnės, projektas atsirado iš sumanymo nuvežti teatrą į atokias vietas, nes dauguma teatrų važiuoja į rajonų centrus. „Buvome keletą kartų bibliotekose, kur dalyvavo renginiuose pagal projektus, ir pamatėme, kad to labai reikia, nes vaikai buvo nematę teatro. Jūsų vaikai – labiau apsišvietę, bet būna tokių, kurie teatrą mato pirmą kartą. Ir aš jaučiuosi atlikusi kažkokią misiją. Mano nuomone, teatrą reikia vežti į mažesnius miestelius, reikia žmones traukti“, – samprotavo režisierė.

Jos manymu, būtent toks žanras – spektaklis-žaidimas – leidžia važiuoti į erdves, nepritaikytas teatrui. „Vaikai visada bijo, kai jiems sakai: „Vaidink!“ Bet kai sakai: „Pažaiskim!“, tai įsijungia. Žinoma, spektakliuose yra ir edukacinis pradas. Šiuo atveju, mes mokomės paprastosios edukacijos: supažindiname vaikus su kitomis pasaulio šalimis, skatiname vaikų smalsumą geografijai, siekiame, kad vaikai susidomėtų teatru kaip žaidimu, pajustų jo galimybes, lavintų vaizduotę. Ir kai jie patys dalyvauja spektaklyje, geriau prisimena“, – patikino teatro visai šeimai įkūrėja.

Paklausta, ką gaunanti manais iš mažųjų žiūrovų ir ne tik iš jų, bet ir visų, kuriems rodomi spektakliai, Agnė Sunklodaitė pasidžiaugė gaunanti grįžtamąjį ryšį, kuris jai yra labai svarbus. „Jeigu matau, kad tai, ką aš norėjau pasakyti, ką norėjau padaryti, man pavyko, tai bet kuriam kūrėjui yra labai didelis komplimentas sau“, – nusišypsojo režisierė.

Pasidalindama mintimis apie ateities planus „Labaiteatro“ įkūrėja patikino, kad po Naujųjų metų ruošiama premjera paaugliams pagal švedų rašytojo Matso Wahlio apysaką „Įsilaužėlis“. Tai, pasak Agnės, gana didelis spektaklis, statomas didelėje erdvėje, tačiau, esant poreikiui, jis taip pat gali tapti keliaujančiu spektakliu.

Ar sulauksime šio puikaus „Labaiteatro“ aktorių dar kartą savo rajone, mažesnėse ar didesnėse mokyklose? „Taip, jeigu kviesite, bendrausime“, – pažadėjo režisierė ir teatro įkūrėja.

DSCN0257

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close