G. Gurevičiūtė: „Dėl kelionių negaila atsisakyti nė brangių pirkinių”

Kuo tamsiau ir šalčiau už lango, tuo paklausesnės egzotiškos kelionės po šiltus kraštus. Ir nors į tolimas šalis galima vykti kone ištisus metus, poilsiautojai iš Lietuvos dažniausiai kaulų nelaužančią egzotiką renkasi žiemą. Pavyzdžiui, šiuo metu Indijos vandenyno skalaujamoje Šri Lankoje ir sąlyginai netoli esančiose Maldyvų salose yra apie 25-28 °C šilumos. Lietuvoje gan pilku žiemos periodu dažniausiai po Azijos šalis keliaujanti TV laidų vedėja Gintarė Gurevičiūtė (29) sakė jose labiausiai besižavinti gamta, vietos gyventojų nuoširdumu ir galimybe užsiimti jėgos aitvarais.

Gintarė 2

„Azijos šalims jaučiu priklausomybę. Ir nors šiame žemyne buvau jau daugiau nei 10 kartų, ten sugrįžti norisi vėl ir vėl, – pasakojo G. Gurevičiūtė. – Kelionėms niekada negailiu pinigų, todėl vos sugrįžusi iš vienos, jau pradedu galvoti apie kitą kelionę. Širdis labiau dreba perkant prabangią suknelę ar batelius, o investuoti į kelionių įspūdžius man – vienas malonumas“.

Kelionė viena, aplankytos šalys – kelios

Iš viso 44 skirtingose pasaulio valstybėse jau spėjusi pabuvoti G. Gurevičiūtė sakė labiausiai besižavinti būtent Azija, – Gintarė yra aplankiusi Vietnamą, Kombodžą, Indiją, Balį, Malaiziją, Filipinus ir Tailandą, o į kai kurias iš šių šalių vyko net po kelis kartus.

„Geriausias būdas pažinti šalį – bendrauti su vietos gyventojais, kurie Azijoje atvykėliams – ypač svetingi, malonūs. Kiekviena šalis turi savo kultūrą, todėl keliaujant po Aziją labiausiai žavi kontrastai, – sakė G. Gurevičiūtė. – Pavyzdžiui, Kombodža – skurdi, Vietnamas – egzotiška, o Singapūras –  labai brangi ir išsivysčiusi šalis, tad lyginti jų tiesiog neįmanoma ir net nereikėtų to daryti, nes kiekviena šalis – kitokia“.

Lietuviai nori derinti poilsį ir pažinimą

Tendenciją, kad į tolimąją Aziją išsiruošę lietuviai dažniausiai per vieną kelionę nori aplankyti dvi ar net daugiau šalių, patvirtina ir kelionių organizatoriaus „Baltic Tours“ atstovė Milda Šimkuvienė: „Kadangi šios kelionės – tolimos, daugelis turistų nori pamatyti ne tik kelias gretimas valstybes, bet ir mėgina suderinti skirtingus poilsio tipus. Pavyzdžiui, gana populiarus derinys – per vieną kelionę aplankoma Šri Lanka ir Maldyvai, o juose suderinamas pažinimas ir poilsis“.

Jei pažinimo bei įspūdingos gamtos galima ieškoti prie piečiausios Indijos dalies saloje įsikūrusioje Šri Lankoje, tai tobuli Maldyvų paplūdimiai skirti poilsiui it iš paveiksliuko, kuriame – baltas pakrantės smėlis, žydra jūra ir palmės kraštelis vaiskiai mėlyno dangaus fone.

Šri Lanka rekomenduojama ieškantiems gamtos ir kitokios kultūros ženklų. Svarbiausios salos įžymybės – jos centrinėje dalyje plytinčios arbatų plantacijos (ne veltui iki 1972 m. šalis žinota Ceilono pavadinimu), laukiniai drambliai ir beždžionės, taip pat Budos skulptūromis dekoruotos šventyklos, išsiskiriančios europiečio akiai neįprasta. O kur dar kraštovaizdžio atradimai – kalnuota sala apaugusi žaliuojančiomis džiunglėmis“, – apie Šri Lanką pasakojo „Baltic Tours” atstovė. Pasak jos, Šri Lanką dažniausiai renkasi šeimos su vaikais, poros ir draugų kompanijos.

„Beje, vis daugiau poilsiautojų iš Lietuvos ilsisi Maldyvuose – sulig atsiradusia pigesnio poilsio alternatyva griūva vienas gajausių mitų, neva Maldyvai – tik prabangioms ir labai brangioms atostogoms, – apie egzotinių kelionių pokyčius pasakojo M. Šimkuvienė. – Taip pat keičiasi ir poilsiautojo tipas – nors Maldyvai dažniausiai įsivaizduojami kaip romantiškų atostogų vieta, skirta medaus mėnesiui ar kelionei dviese, vis dažniau į Maldyvus vyksta ir šeimos su vaikais“.

Deranti „pora“ – egzotika ir ekstremalus sportas

Tuo tarpu G. Gurevičiūtė įvardijo dar vieną keliones po egzotiškas šalis papildančią pramogą – ekstremalų sportą: „Man poilsis – tai aktyvi veikla. Esu pametusi galvą dėl ekstremalaus sporto. Pavyzdžiui, dėl gero vėjo ir jėgos aitvarų sporto į Vietnamą keliavau net 3 kartus. Ten šilta, pučia stiprus vėjas, o kainos nesikandžioja. Taip pat sudarytos sąlygos ir kitų vandens sporto šakų entuziastams“.

Tarp vandens pramogų mėgėjų ne mažiau populiari ir Šri Lanka – ten tikras banglentininkų rojus. Bangas čia gaudo ir profesionalūs sportininkai, ir mėgėjai, į Šri Lanką susirenkantys iš viso pasaulio. 

Egzotika – ir pigyn, ir trumpyn

Kelionių organizatoriaus duomenimis, į keliones po egzotiškas šalis vis dažniau išsiruošiama mažesnėmis grupėmis, kuomet susiburia 2-3 draugų šeimos ir kreipiamasi dėl kelionės 8-12 asmenų. „Toks būdas yra išties pats protingiausias būdas sutaupyti ne prastesnio viešbučio, o grupinės kainos pasiūlymo sąskaita, – sakė M. Šimkuvienė.

Ji pastebėjo, jog pastaruoju metu keičiasi ir egzotiškų kelionių trukmė – jei anksčiau atostogoms dažniausiai rinktasi 3 savaitės, tai dabar šios kelionės trumpėja iki 2 savaičių ir net mažiau.

Maisto egzotika – visame žemyne

Žinoma, daugeliui europiečių bene egzotiškiausia Azijos žemyne yra maisto kultūra. Vegetarė G. Gurevičiūtė atkreipė dėmesį, jog Azijos valstybėse dėl šilto klimato šviežių vaisių ir daržovių sezonas trunka ištisus metus, o jų skonis nė iš tolo neprilygsta perkamiems parduotuvėje.

„Nemėgstu eksperimentuoti su maistu ir laikausi griežto mitybos raciono, tačiau kartu keliavę mano draugai net lažinosi, kuris išdrįs paragauti duriano – specifinį neplautų kojinių kvapą turinčio vaisiaus, kurio skonis, kaip vėliau paaiškėjo – saldus, šiek tiek primenantis migdolus. Taip pat išskirtinio dėmesio susilaukė vietinių delikatesas „balut“ – neišsivystęs viščiukas kiaušinyje, kuris ragaujamas termiškai neapdorotas“, – šypsenos neslėpė G. Gurevičiūtė.

„Baltic Tours“ duomenimis, tolimosios kelionės į egzotiškas šalis populiarėja. „11 proc. mūsų klientų renkasi poilsį tolimuosiuose kraštuose. Tai sudaro 23 proc. visų poilsio tikslais keliaujančių turistų, – sakė M. Šimkuvienė. – Tolimieji kraštai populiarėja dėl patogesnių skrydžio jungčių – per paskutiniuosius metus atsirado būdų iš Lietuvos į tolimus kraštus nuvykti komfortiškiau“.

Villas on the green tropical beach with steps into water

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close