Atsisakyti organizuotų turistinių kelionių į Egiptą įmanoma

Įvykus nepaprastoms aplinkybėms (force majeure), pavyzdžiui, karo (paskelbtas ar nepaskelbtas), pilietinio karo, maištų ir revoliucijų, piratavimo, sabotažo atvejais, Lietuvos vartotojų interesus saugo įstatymai, ir jie turi teisę atsisakyti įsigytų kelionių.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba informuoja, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso 6.750 straipsniu, tais atvejais, jei atsisakoma vykti į organizuotą turistinę kelionę dėl aplinkybių, kurių vartotojas negali kontroliuoti, ir kurių turizmo paslaugų teikimo sutarties sudarymo metu negalėjo protingai numatyti, jis turi teisę reikalauti, kad jam būtų grąžinti už kelionę sumokėti pinigai.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, atsižvelgdama į minėtų teisės aktų nuostatas, rekomenduoja Lietuvos kelionių organizatoriams sudaryti galimybę visiems turistams, iš anksto įsigijusiems keliones į Egipto kurortus, tačiau dėl šioje šalyje vykstančių neramumų norinčių šių kelionių atsisakyti, sudaryti galimybę pasirinkti kitas alternatyvias keliones kitu laiku ir/ar kitomis kryptimis arba grąžinti už turistinę kelionę į Egiptą sumokėtus pinigus.

Nepavykus ginčų su Lietuvos kelionių organizatoriais išspręsti taikiai vartotojai turi teisę kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą.

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija šiuo metu savo tinklapyje yra paskelbusi rekomendaciją (nurodoma, kad ši rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip iki 2015 m. lapkričio 11 d.) nevykti oro transportu į Šarm El Šeicho oro uostą ir kitus Sinajaus pusiasalio oro uostus, susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Kairą, Aleksandriją, Ismailiją, Port Saidą ir kitus didžiuosius Egipto miestus ir Nilo deltos gyvenvietes, nes šiose vietovėse išlieka teroristinių išpuolių, demonstracijų ir protestuotojų susirėmimų su saugumo pajėgomis tikimybė. Dėl kriminalinių ir teroristinių grupuočių veiklos saugumo padėtis yra ypač bloga Šiaurės Sinajaus provincijoje, įskaitant Tabos-Sueco kelią, Tabos kurortą, todėl į Šiaurės Sinajaus provinciją ir Tabos kurortą, Vakarų (Libijos) dykumą bei Sivos oazę keliu iš Marsa Matruh, rekomenduojama nevykti.

 Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close