Opozicija nagrinėjo ir mistiškus klausimus

Antradienio pavakare į susitikimą pakvietė Prienų rajono savivaldybės opozicijos atstovai. Diskusijoje dalyvavo tarybos nariai: Juozas Krištolaitis, Jonas Vilionis, Rima Zablackienė, Martynas Butkevičius ir verslininkai: Strielčių lentpjūvės direktorius Antanas Kavaliauskas ir UAB „ARBORATOR“ vadovas  Bronius Bradauskas. Pagal paruoštą išankstinę darbotvarkę buvo numatyta apsvarstyti 5 klausimus.

Pirmiausia buvo aptartos komunalinių atliekų tvarkymo peripetijos. Pasak R. Zablackienės, situacija prasta, dialogas su savivaldybe vyksta miglotai arba visai nevyksta. Pokalbių tema nusibodusi, tačiau vis tiek teks ja kalbėtis, kol klausimas bus išspręstas. Ji kalbėjo, kad gyventojams jau išdalinti mėlynieji konteineriai, tačiau nesudarytos sutartys. Konteineriai paliekami prie kiemo vartų ir manoma, kad jau tas žmogus pasirašė. Ar tai ne prievartinis rūšiavimo primetimas? Ar žmonės neturi teisės rinktis?

Verslininkai A. Kavaliauskas ir B. Bradauskas irgi išsakė savo mintis šiuo klausimu. Pasak A. Kavaliausko, komunalinių atliekų problema opi ir sukurta nežinia, dėl ko. Medžio apdirbimo įmonės savo atliekas sunaudoja iki mažiausio gabalėlio, o plastmases priduoda atskirai. Praktiškai tų atliekų nėra, o kas mėnesį reikia mokėti didelius pinigus. Jam pritarė ir B. Bradauskas, pastebėdamas, kad ne plotas padaro komunalines atliekas.

Prie verslininkų nuomonės prisijungė ir ūkininkaujantys tarybos nariai J. Vilionis ir M. Butkevičius. Kad būtų išspręstos šios įsisenėjusios problemos, reikia visų geros valios ir noro. Reikia susėsti visiems kartu, jas aptarti ir rasti geriausius ir visiems naudingus sprendimus. Kitose savivaldybėse kažkodėl tokių klausimų nekyla.

 R. Zablackienė pasidžiaugė, kad jau atnaujintas autobuso Prienai-Balbieriškis per Paprūdžius (buvo panaikintas nuo šių metų birželio mėn. 11 d.) maršrutas.  Autobusas kursuos kiekvieną savaitės ketvirtadienį du kartus per dieną.

Mistiškas tapo klausimas dėl tarybos nario Egidijaus Visocko susidvejinimo ir sugebėjimo vienu metu dirbti du darbus. Sakė, kad buvo sudaryta darbo grupė tirti šiam atvejui, bet ir ten vyko neaiškūs dalykai. Pasirodo, ne visi žinojo, kad yra toje darbo grupėje. Taigi įtariama, kad protokolas buvo sukurtas kabinete.

Diskusijų metu buvo pastebėta, kad tarybos posėdžiuose ne visada kompetentingai pateikiami papildomi klausimai, pažeidžiamos procedūros. Viso to nebūtų, jeigu posėdžiuose dalyvautų vyriausybės atstovas.

Opozicijos atstovai turėjo priekaištų ir savivaldybės vadovui, kuris tarybos nariams nesuteikia galimybės išsakyti savo nuomonę, pertraukia mintis. Pasak J. Krištolaičio, pagal reglamentą pirmą kartą galima kalbėti iki 5 min, o antrą kartą – iki 3 min. Jis išsakė pageidavimą, kad meras susiprastų ir netrukdytų, įsitaisytų laikrodį ir stebėtų laiką.

Buvo kalbėta ir apie spec. poreikių turinčių vaikų nepatogumus „Revuonos“  vidurinėje mokykloje. Pasak R. Zablackienės, neduoda ramybės mintys apie patalpas, kur jie miega. Kur jie bus apgyvendinti, jeigu pastatas bus privatizuotas. Pasak jos, rengiant mokyklų pertvarkos planą, nebuvo išspręsta, kas su jais bus. 18 vaikų vežami nakvoti į buvusius savo namus spec. mokykloje tam nepritaikytu mokykliniu autobusiuku. 

Taip pat buvo kalbėta apie Veiverių dienos centro kūrimą bei Skriaudžių vaikų darželio remontą.

Opozicijos atstovai turi daug minčių, atrodo, žino sprendimus, tačiau minėtų problemų spaudos atstovai negali išspręsti. Juolab, kad tai tik vienos pusės argumentai. Nežinia, kokius argumentus pateiktų pozicija. Atrodo, kad prieš didžiąsias metų šventes reikėtų visai tarybai susirinkti ir nuoširdžiai pasikalbėti, išsiaiškinti, kas yra kas ir kodėl. Ir užkasti karo kirvį, nes visi išrinkti tarnauti rajono žmonėms ir jų gerovei, o ne tenkinti kažkokias savo ambicijas. 

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close