Dainų autorius ir atlikėjas K.Jakutis: „Nors dar ne Kalėdos, bet aš dalinu dovanas“

„Muzika ir verslas turi bendrų bruožų. Ir vienam, ir kitam reikia laiko. Savo įmonės žinomumą pasiekiau maždaug per dvidešimt metų. Dabar kuriu save“, – sako verslininkas, dainų autorius ir atlikėjas, bardas Kazimieras Jakutis.

Scenoje Pagulbio vardu prisistatantis atlikėjas kartu su grupe šį rudenį ruošia koncertinį turą „Virš mano galvos“.

Kartu su muzikantų grupe K.Jakutis dainuos apie meilę gimtajam kraštui ir prabėgusiam laikui, apie širdies audras ir naujus atradimus, apie visa tai, ką sunku pasakyti žodžiais. Visi koncertai bus dovana – nemokami.

2005 metais į sceną pirmą kartą užlipęs K.Jakutis sako, jog savo muzika ir dainomis į klausytojus eina iš lėto – be skandalų, be užsispyrusio brovimosi per laiką.

„Tai – iš mano patirties versle. Pats sukūriau čiužinių gamybos įmonę „Lonas“. Ji tapo žinoma maždaug per dvidešimt metų. Ėjome žingsnis po žingsnio, sprendimas po sprendimo.

Lygiai taip pat – ir su muzika. Scenoje esu jau dešimt metų, o dainuoju gerokai seniau, tad dar po dešimties metų, manau, būsiu žinomas tiek, kiek dabar žinomas „Lonas“, – juokauja K.Jakutis.

Po mažesnes sales ankstesniais metais važinėjęs K.Jakutis šiais metais koncertuos didžiosiose salėse, o jo koncertai bus nemokami.

„Kodėl? Todėl, kad noriu dalintis savo kūryba, esu realistas ir suprantu, kad pilnas sales parduodant bilietus surinksiu maždaug po dešimties metų, o jei seksis gerai – gal ir anksčiau.

Mane remia mano įmonė „Lonas“, kuriai šiuo metu vadovauja sūnus Domas, todėl koncertai bus ne tik nemokami, tačiau vyks ir loterija, kurios metu bus galima laimėti 1000 eurų vertės prizą, taip pat mažesnius prizus“, – sakė K.Jakutis.

Kartu su K.Jakučiu dirba profesionalų komanda – ne tik muzikantai, tačiau ir koncerto organizatoriai.

„Esu verslininkas, ir skaičiuoju pinigus. Turas po Lietuvą man kainuos maždaug 27 tūkst. eurų.

Nors dar ne Kalėdos, bet aš su džiaugsmu dalinu dovanas – savo koncertus. Antra vertus, žmonių susidomėjimas man taip pat yra didžiulė dovana“, – sakė K.Jakutis.

Lėtu žingsniu į populiarumą žengiantis atlikėjas sako, kad lėtumas greičiausiai yra jo būdo bruožas, o sprendimai – ilgai matuojami, ir tik tada „pjaunami“.

„Lygiai taip pat elgiuosi ir scenoje. Man bičiuliai sako – užtektų valandos koncerto. O aš negaliu. Negaliu sutilpti į valandą, nes man reikia savotiškai pažinti atėjusius žmones, aš tiek jiems turiu pasakyti – savo muzika, savo dainomis.

Tai yra savotiškas kontakto kūrimas, kad tavo paties siela prabiltų. Aš scenoje noriu būti tol, kol pavargstu pats.

Muzika man – kaip girtuokliui butelis, kurį jis primygtinai nori įsiūlyti ir kitam. Aš noriu įsiūlyti savo muziką – duoti jos paragauti. Muzikos, kurioje daug mamos vaikystės sapnų, kurioje daug Lietuvos, kuria sugebu pasakyti net daugiau, nei kurdamas verslo planus“, – kalbėjo muzikantas.

Keturias CD plokšteles ir vieną DVD diską bei knygą „Apeiginė liepa“ išleidęs K.Jakutis į savo koncertus kviečia jau nuo rugsėjo mėnesio.

Koncertų metu žiūrovai išgirs ne tik lyriškų, bet ir daug ritmu bei instrumentais papuoštų dainų, kurias padės atlikti Kazimiero grupės nariai: Vaidas, Gediminas, Mantas, Bernardas, Edvardas, o kokybišku įgarsinimu rūpinsis garso operatorius Aivaras.

Kviečiame į koncertą Birštono Kultūros centre gruodžio 4d., 19 val. 

Jurgita Vilčinskienė

jakutis

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close