Organų donorams pagerbti sostinės Katedros aikštėje suliepsnos 1353 žvakutės

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2015 metų spalio 30-ąją, penktadienį, jau antrą kartą inicijuoja akciją, skirtą spalio mėnesį minimai Pasaulio ir Europos organų donorystės ir transplantacijos dienai.

Tądien pačiame sostinės centre, Katedros aikštėje, 14.00 val. suliepsnos net 1353 žvakelės – tiek, kiek Lietuvoje gyvų ir mirusių donorų, kurių dovanoti organai išgelbėjo tūkstančių sunkių ligonių gyvybę.

Per daugiau nei 40 metų Lietuvoje buvo 297 gyvieji donorai, dovanoję vieną inkstą ar dalį kepenų šeimos nariams, ir 1056 mirę donorai.

Šia proga asociacija „Gyvastis“ siekia ne tik atkreipti visuomenės dėmesį į itin aktualią ir opią organų donorystės problemą, bet ir pagerbti kiekvieno – gyvo ar mirusio – donoro atminimą.

Be to, tą pačią dieną (spalio 30-ąją) 12.00 val. Valdovų rūmuose rengiamas Padėkos renginys, skirtas Inkstų transplantacijų Lietuvoje 45-mečiui.

1970 m. medikų komanda, vadovaujama profesoriaus Algimanto Marcinkevičiaus, atliko pirmąją Lietuvoje inkstų persodinimo operaciją, davusių pradžią ir kitų organų – širdies, kepenų, plaučių – transplantacijoms. Ši data labai svarbi Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ atstovaujamiems žmonėms – daugumai mūsų transplantacija suteikia galimybę grįžti į visavertį gyvenimą ar tiesiog išgyventi. Ši data taip pat svarbi visai Lietuvos valstybei, transplantacijos srityje sugebančiai eiti koja kojon su kitomis išsivysčiusiomis Europos Sąjungos šalimis.

Renginio metu bus pagerbti pirmosios inkstų transplantacijos dalyviai bei dabar transplantacijos procese dalyvaujantys medikai – jiems bus įteiktos Premjero padėkos. O abiem Lietuvos transplantacijos centras – Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikoms ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikoms – bus įteiktos menininkės Nomedos Marčėnaitės skulptūrėlės. Jau seniai viešai savo pritarimą organų donorystei išreiškusi ir donoro kortelę turinti Nomeda Marčėnaitė kartu su rašytoju Aidu Puklevičiumi ves Padėkos renginį.

Renginyje taip pat dalyvaus transplantacijų dėka gyvenantys žmonės. Kai kuriems iš jų inkstų ar širdies persodinimas gyvenimą pratęsė daugiau nei 20 metų. 19 metų su persodintu inkstu gyvenanti Nijolė Asakavičienė donoro šeimai ir medikams padėkos ne tik už savo gyvenimą, bet ir už vaiką. Prieš 8 metus Nijolė susilaukė sūnaus Eriko.

NTB

zvakuciu_akcija_2014

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close