Kiekvieną dieną vaikai suvalgo bent riekelę duonos. Kanda, kramto, žino, kad tai duona. Kasdienė duona. Šventa duona. Tik ar jie žino, kodėl duona laikoma šventa? Kodėl ją reikia gerbti?

 

Vaikai sako: „Duonos visada galima nusipirkti parduotuvėje“, tačiau ne viskas taip paprasta. Reikia didelius darbus nudirbti, kad duona ant stalo atkeliautų, todėl verta vaikus išmokyti gerbti ir tausoti duoną. Tiesa, žmogui padeda mašinos, tačiau ir jam pačiam daug darbų atlikti reikia.

Prienų darželio-lopšelio „Pasaka“ auklėtiniai iš „Kačiukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių su savo auklėtojomis vykdė projektą „Duonutės keliu“. Auklėtojos R. Jankauskienė ir L. Bendinskienė, panaudodamos tautosaką, grožinę literatūrą, įvairias meninės veiklos ir vaizdo priemones, ekskursijas, supažindino vaikus su duonos keliu nuo lauko iki stalo.

Auklėtojos kartu su vaikais spalio 20 d. lankėsi ūkininkų Radvilų ūkyje, esančiame Birštono sen., Vaitiškių kaime. Ūkininkas A. Radvila supažindino vaikus su įvairia technika, reikalinga duonai užauginti.

Grūdas po grūdo – vis į tą mažą širdelę.

 

Regina Jankauskienė

20151020_101346

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close