Siponių bibliotekoje skambėjo Pauliaus Širvio poezija

Aš – beržas,

Lietuviškas beržas,

Išbridęs

Iš pievų nakties,-

Sustojau

Ant mūšių

Didžiausiojo

Kelio

Su plieno dalgiu

Ant peties…

Taip spalio 21 d. Siponių kaimo bibliotekoje prasidėjo poezijos valanda, skirta poeto Pauliaus Širvio 95- osioms gimimo metinėms paminėti.

Poeto gyvenimas buvo labai sudėtingas. Basakojė vaikystė pilna ašarų ir džiaugsmo. Alkiui nuraminti motina dainavo ir sekė pasakas savo vaikams, nuolatos prašantiems duonos. Aštuonerių metų likęs našlaičiu, būsimasis poetas patyrė sunkią piemenėlio dalią. Žiemomis mokėsi Dusetų ir Aleksandravėlės pradžios mokyklose, vėliau –-Salų žemės ūkio mokykloje.

Prasidėjęs Antrasis pasaulinis karas poetą Paulių Širvį metė į patį jo pragarą: perėjo kelis mirties lagerius, išgyveno visus baisumus.

Eiles Paulius Širvys pradėjo rašyti tada, kai draugų paprašytas rašė meilės laiškus jų draugėms, kurios juos gavusios net apsiverkdavo. Gyvenimas išmokė poetą sukąsti dantis, suspausti širdį kaip granatą ir laikyti taip, kad nesprogtų. Buvo šviesių ir tamsių dienų. Daug eilėraščių poetas negrąžinamai išbarstė ant savo audringo ir vingiuoto likimo kelio.

Susipažinę su poeto gyvenimu, jo kūryba, popietės pabaigoje, prie arbatos puodelio, skaitėme eilėraščius, klausėmės pagal poeto eilėraščių tekstus sukurtų dainų ir patys dainavome.

 

Ona Gridziuškienė

nuotrauka0148

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close