Su knyga gyventi darosi vis įdomiau

Lapkričio mėnesį baigiasi kovą prasidėjęs skaitymo skatinimo  projektas „Kai man liūdna ar smagu – su knyga aš gyvenu“. Per šį laikotarpį Birštono viešojoje bibliotekoje įvyko daug renginių, susitikimų su įdomiais žmonėmis, atsirado reikalingų mokymuisi ir laisvalaikiui priemonių, žaidimų, vyko edukaciniai užsiėmimai, veikia kūrybinės dirbtuvės.

 

Praėjusį ketvirtadienį, spalio 22 dieną, Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriuje vyko netradicinė literatūros pamoka penktokams, kurie į biblioteką atėjo su lietuvių kalbos mokytoja Daina Vyšniauskiene.

Vaikus pasitikusios bibliotekininkės pirmiausia supažindino juos su naujovėmis. Ingrida Vaitkevičienė parodė naujas erdves ir modernias technologijas. Bibliotekoje atsirado naujų kompiuterių, atnaujintas vaizdo kampelis, kur patogiai ant minkštasuolių atsisėdus bus galima žiūrėti didelio formato televizorių, kalbėtis ir diskutuoti.

Birštono viešosios bibliotekos procesų automatizavimo inžinierė Palmira Kvedarienė penktokams parodė ir paaiškino, kaip nauju kompiuteriu, įdiegus programą, galima taisyti rašto darbus, gramatikos ir stiliaus klaidas.

Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriaus vedėja Nijolė Raiskienė supažindino vaikus su įdomesnėmis popierinėmis, jau įprastomis knygomis bei pademonstravo naują elektroninę skaityklę. Ja gali naudotis skaitytojai tik nuo 16 metų, tik bibliotekoje, namo išsinešti negalima. Gal tai bus galima vėliau, kai skaityklių bus daugiau, kai jos bus šiek tiek pigesnės.

Pasak skyriaus vedėjos, šio projekto veiklos orientuotos į skaitymo svarbą bei naudą, teikiamą malonumą augančiam vaikui, bręstančiam paaugliui. Visomis projekte naudojamomis priemonėmis siekiama padėti vaikams ir jaunimui pamilti knygą, suvokti skaitymo reikšmę ir prasmę, plėtoti jaunosios kartos kultūrinę edukaciją, inicijuoti su skaitymu susijusius renginius, skatinti saviraišką, toleranciją, iniciatyvumą ir kūrybiškumą.

Antroje netradicinės pamokos dalyje vyko literatūrinė viktorina, kurios tema buvo lietuvių liaudies kūryba. Mokytoja uždavė klausimus: kas yra tautosaka? Kieno kūrinys yra legenda, mitas, padavimas? Kokias žinote lietuviškas pasakas? Kokius žinote rašytojus pasakų kūrėjus lietuvius ir užsienio garsius rašytojus? Už kiekvieną teisingą atsakymą bibliotekininkės įteikė prizus. O jų norėjo gauti kiekvienas, juolab kad tai buvo gražios ir spalvingos knygelės. Kadangi vaikai į viktoriną atėjo gerai pasiruošę, tad ir dovanėlių prisirinko nemažai. Daugiausia jų gavo Daumantas, Miglė, Danielė ir Paulina.

DSCF2075

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close