Afganistane nukritus sraigtasparniui sužeistas Lietuvos karininkas (atnaujinta)

Spalio 11 d., apie 15 val. 20 min. Kabule NATO mokymo misijos „Tvirta parama“ štabo teritorijoje leisdamasis nukrito koalicijos sraigtasparnis „Puma“ HC1. Sraigtasparnyje buvo ir Lietuvos karys mjr. P. M., tarnaujantis misijos „Tvirta parama“ štabe.
Turimais duomenimis, iš įvykio vietos sužeistasis išgabentas kariniu sraigtasparniu į Bagramo karo ligoninę.
Karininko artimuosius apie įvykį informavo Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brg. gen. Vilmantas Tamošaitis.
„Sraigtasparnis vykdė skrydį iš Kabulo tarptautinio oro uosto bazės į misijos „Tvirta parama“ vadavietę. Tai labai netikėta ir sukrečianti žinia mums ir mūsų kolegoms, artimiesiems. Lietuvos karininkas gydomas Bagramo karo ligoninėje Afganistane,“ – informuoja brg. gen. V. Tamošaitis.
Apie sužeidimų pobūdį medikai informacijos kol kas neteikia, tačiau pirminiais duomenimis, Lietuvos karininkas po įvykio buvo sąmoningas.
Šiuo metu Afganistane misijoje „Tvirta parama“ tarnauja apie 20 Lietuvos karių, iš kurių dauguma Kabule, taip pat Herate ir Kandahare.

(ATNAUJINTA 2015-10-12 08:54):

Sužalojimus patyrusio Lietuvos karininko būklė stabili, sužeidimai gyvybei pavojaus nekelia. Turimais duomenimis,nelaimės metu metu karys patyrė daugybinius sumušimus ir sužeidimus peties srityje.
Šiuo metu laukiama išsamesnių tyrimo rezultatų. Į Bagramo ligoninę atvykę Lietuvos nacionalinės paramos elemento kariai informavo, kad karys gali kalbėti, kaulų lūžių nėra.
Preliminariais duomenimis, sraigtasparnis nukrito dėl užkliudyto apžvalgos baliono lyno misijos „Tvirta parama“ bazėje.
Pranešama apie incidento metu 5 žuvusius ir 4 sužeistus karius. Jungtinės Karalystės gynybos ministerija informuoja, kad du Karališkųjų oro pajėgų kariai incidento metu žuvo, apie kitus karius informacijos nėra.

RAF Puma Helicopter

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close