„Sidabrinė gija“ šventė 15-ąjį gimtadienį

Spalio 1 dieną Birštono kultūros centre šurmuliavo brandaus ir garbaus amžiaus žmonės, susirinkę kartu švęsti ne tik Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, bet ir „Bočių“ bendrijos choro „Sidabrinė gija“ įkūrimo 15-ąsias metines.

 

Šventėje „Per gyvenimą – su daina“ dalyvavo Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Vytas Kederys, administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas, LR Seimo nario Andriaus Palionio padėjėja Valė Petkevičienė, kunigas Alfonsas Babonas, įstaigų ir visuomeninių organizacijų atstovai.

„Bočių“ bendrijos pirmininkė Julija Barutienė priminė, kad 1990 m. gruodžio 14 d. Jungtinių Tautų organizacijos Generalinė asamblėja paskelbė spalio 1-ąją Tarptautine pagyvenusių žmonių diena, o 1991 m. Generalinė asamblėja patvirtino rezoliuciją, kurioje išdėstytas požiūris ir į senatvės problemas, ir nuostatai, kurių patariama laikytis visoms šalims. Lietuvoje ši diena paskelbta minėtina Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva, patvirtinus LR Vyriausybei.

Bendrijos pirmininkė paminėjo 16 choro narių, kurie iškeliavo į Amžinybę. Jų atminimas buvo pagerbtas 16 degančių žvakelių ir Tylos minute.

Po to scenoje „Sidabrinė gija“ su savo mylima vadove Toliama Ragiene atliko nuotaikingą gimtadienio koncertinę programą.

„Bočių“ choras „Sidabrinė gija“ pradėjo burtis tada, kai jo pirmininku buvo Juozas Jaruševičius, pačios bendrijos įkūrėjas. Choro idėją palaikė ir pirmosios narės, o vėliau ir vadovauti pradėjusi Teresė Murauskaitė. Sunku buvo rasti vadovą, bet pavyko prikalbinti kartu repetuoti ir šaulių ansambliui vadovavusią buvusią muzikos mokytoją Audronę Pračkauskaitę. Audronė „Sidabrinei gijai“ vadovavo visus 10 metų, važinėjo su choristais į koncertus, konkursus, festivalius. Dabar jau penkeri metai, kai „Bočių“ chorui vadovauja muzikos mokytoja Toliama Ragienė.

J. Barutienė pasidžiaugė, kad choras yra bendrijos branduolys, kad pirmosios dainininkės dainuoja ir dabar, tačiau kiekvienais metais prisijungia ir naujų balsų. Džiugu, kad padaugėjo vyrų, kad į choro veiklą įsijungė ir profesionali dainininkė Onutė Gratulevičienė, kad atsirado galimybė klausytojus pradžiuginti puikiu Toliamos ir Onutės duetu. Pasak pirmininkės, choro subūrimo idėja atsipirko su kaupu.

Renginio metu visi šventės dalyviai galėjo pasižiūrėti vaizdo medžiagą apie choro „Sidabrinė gija“ kelią ir veiklą, o patys dainininkai iš naujo prisiminti gražias savo gyvenimo akimirkas su daina.

Kokia gi šventė be dovanų ir apdovanojimų? „Bočių“ bendrijos pirmininkė J. Barutienė apdovanojo pirmąją choro vadovę A. Pračkauskaitę, Silvijaną Genevičienę, vadovavusią „Bočiukių“ ansambliui, ir dabartinę vadovę T. Ragienę, o A. Pračkauskaitei įteikė Lietuvos pensininkų sąjungos pirmininko Petro Ruzgaus padėką. Užmiršti neliko ir pirmieji dainininkai, kurie jau dėl vienų ar kitų priežasčių nebedainuoja. Jie buvo pagerbti gėlių puokštėmis.

Padėkos raštus ir gėles buvusioms ir esamai choro vadovei bei choro seniūnei Monikai Babonienei įteikė Birštono savivaldybės atstovai – vicemeras Vytas Kederys ir administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas. Su dovanomis atvyko ir LR Seimo nario A. Palionio padėjėja Valė Petkevičienė, Birštono visuomeninių organizacijų atstovai. Sveikindama jubiliatus, TAU dekanė Nijolė Jakimonienė palinkėjo išlikti ir ateityje šviesuliais, jaunais ir žaviais, būti pavyzdžiu kitiems. Juk niekam ne paslaptis, kad Birštono vardą daugiausia garsina bočiai…

Su sveikinimais ir dovanomis atvyko ir konservatorių partijos Birštono skyriaus atstovas, tarybos narys Darius Šeškevičius. Jis sveikindamas choristus pabrėžė, kad dainavimas sujungia ne tik balsus, bet ir sielas, neleidžia žmogui senti.

Pasveikinti birštoniečių atvyko svečiai iš kaimyninio Alytaus, su kuriais sieja gražūs draugystės ryšiai. Alytiškių atvyko didelis būrys – etnografinis ansamblis „Keturnytis“, kapela „Dzūkija“ ir bočių bendrijos atstovai. Visi linkėjo „Sidabrinei gijai“ gyvuoti ir dainuoti dar ilgus metus – juk smagiau per gyvenimą keliauti su daina…

DSCF8789

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close