Nauja aplinkosauginė idėja Alytuje – naudotų daiktų keitimosi punktas

 „Alytiškiai – aplinkosauginių projektų vykdymo lyderiai, o Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras yra sulaukęs ne vieno įvertinimo už pažangų atliekų tvarkymą“, – taip Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras buvo įvertintas tradicinėje Europos Sąjungos fondų projektų kontaktų mugėje.

  Finansų ministerijos jau devintą kartą organizuotame renginyje dalyvavo daugiau nei keturi šimtai 2007–2013 m. ES struktūrinių fondų finansuotų projektų vykdytojų ir 2014–2020 m. pareiškėjų bei ekonominių-socialinių partnerių.

  Aplinkosaugos ir ekologijos srityje išskirta Alytaus regiono atliekų tvarkymo sistema, pažymint, kad, įgyvendinus ES fondų projektą, Alytuje pradėjo veikti šiuo metu vienintelė Lietuvoje komunalinių atliekų mechaninio rūšiavimo stotis.

  „Nuo šiol mišrios atliekos rūšiuojamos kur kas efektyviau nei rankomis: modernūs įrenginiai dirba net 25 tonų per valandą pajėgumu“, – teigiama Alytaus regiono atliekų tvarkymo sistemą pristatančiame stende.

  Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) direktorius Algirdas Reipas džiaugėsi, kad septynių savivaldybių: Alytaus miesto, Alytaus rajono, Birštono, Druskininkų, Lazdijų rajono, Prienų rajono ir Varėnos rajono įsteigtam atliekų tvarkymo centrui, pritariant savivaldybių taryboms, pavyksta įgyvendinti didelius investicinius projektus neišauginant, o kartais net ir sumažinant atliekų tvarkymo sąnaudas.

  „Mūsų pasiekimai – tai bendro specialistų darbo ir savivaldybių tarybų pritarimo rezultatas, kuris užtikrina šiuolaikiškų aplinkosaugos procesų plėtrą ir esminius žmonių požiūrio ir elgesio pokyčius“, – sakė ARATC vadovas A. Reipas.

  Anot jo, geri įvertinimai – tai ir paskata įgyvendinti naujas idėjas, kurių ARATC komanda turi ne vieną. ARATC planuose – stambiųjų ir kitų atliekų surinkimo aikštelės rekonstrukcija Druskininkuose, naujos tokios aikštelės statyba Seirijuose (Lazdijų rajonas), požeminių ar pusiau požeminių rūšiavimo aikštelių įrengimas prie daugiabučių namų ir naudotų daiktų keitimosi paviljono statyba.

  „Tokiame paviljone žmonės galėtų palikti gerus, bet jiems nereikalingus daiktus, kuriuos kiti galėtų pasiimti. Tai būtų tam tikra antrinio atliekų panaudojimo alternatyva“, – naują idėją pristatė A. Reipas.

  Savo sumanymus ARATC planuoja įgyvendinti naujuoju finansiniu laikotarpiu, panaudojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą.

Daugiau informacijos

Algirdas Reipas

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius

Tel. (8 315) 72842

Mob.tel. (8 698) 45035

El. p. info@alytausratc.lt

Apie UAB „Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras“

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras yra didžiausia atliekas tvarkanti įmonė Alytaus regione, įsteigta 7 šio regiono savivaldybių – Alytaus miesto ir rajono, Birštono, Druskininkų, Lazdijų, Prienų ir Varėnos rajonų. Bendrovė organizuoja regioninę atliekų tvarkymo sistemą, eksploatuoja atliekų tvarkymo ir šalinimo įrenginius, administruoja vietinę rinkliavą iš atliekų turėtojų už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą, vykdo visuomenės informavimo ir švietimo programą apie atliekų tvarkymą. Bendrovė yra įdiegusi aplinkosaugos valdymo standartą ISO 14001 ir Alytaus regiono bendruomenei užtikrina saugų aplinkai ir gyventojų sveikatai komunalinių atliekų tvarkymą. Viešųjų pirkimų būdu parinkus komunalinių atliekų surinkėjus ir įvedus visuotinę rinkliavą, Alytaus regione yra užtikrintas viešosios komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos visuotinumas, kokybė ir prieinamumas.

Kontaktu mugeje

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close