Rugsėjo mėnuo Prienų r. savivaldybėje

Rugsėjo 1 d. į savivaldybės mokyklas sugužėjo 2776 mokiniai, 220 priešmokyklinukų, juos pasitiko apie 380 pedagogų.

Rugsėjo 4 d. buvo atidaryta Skriaudžių pagrindinės mokyklos ikimokyklinio skyriaus antroji grupė, kurios įrengimą finansavo Prienų r. savivaldybė.

Rugsėjo 7–8 d. Prienų r. savivaldybėje lankėsi Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos ketvirtokai, kuriems savivaldybės vadovai papasakojo apie darbo specifiką, savivaldos struktūrą, atsakė į klausimus. Mokinukai išbandė mero ir tarybos narių kėdes, mikrofonus.

Rugsėjo 7 ir 9 dienomis Prienų r. savivaldybėje vyko vadovų pasitarimai su UAB „Ekonovus“ generaliniu direktoriumi R. Rutėnu, Kauno regiono vadovu R. Draskiniu,  Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro vadovu A. Reipu dėl atliekų tvarkymo mieste ir kaimiškose rajono vietovėse. Visi sutarė bendromis jėgomis siekti, kad atliekų išvežimas būtų vykdomas laiku ir tvarkingai, o atliekos maksimaliai rūšiuojamos ir metamos ten, kur priklauso.

Rugsėjo 9 d. Prienų r. savivaldybėje lankėsi Europos socialinio fondo agentūros (ESFA) darbuotojai. Pagrindinis jų vizito tikslas – pasisemti patirties iš Prienų rajono vietos veiklos grupės ir pakalbėti apie ateinantį naują finansavimo laikotarpį, kurio metu parama bus skiriama miestų vietos veiklos grupėms.

Rugsėjo 10 d. Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas kartu su kitais Lietuvos savivaldybių vadovais dalyvavo susitikime su Žemės ūkio ministerijos atstovais. Su žemės ūkio ministre aptartos svarbiausias bendradarbiavimo aktualijos bei pasirašytas memorandumas dėl pilietinės iniciatyvos „AuGink savo kraštą“.

Rugsėjo 11 d. buvo atidaryta pirmoji vaikų žaidimų aikštelė Prienuose. Ją finansavo Prienų r. savivaldybė, įrengė UAB „Prienų butų ūkis“.

Rugsėjo 16 d. vyko Prienų krašto muziejaus 20-mečio minėjimo šventė.

Rugsėjo 17 dieną Prienų r. savivaldybė kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos organizavo pasitarimą-seminarą apie vietinių kelių priežiūrą. Šiame pasitarime dalyvavo abiejų institucijų specialistai, seniūnai. Taip pat buvo pakviesti Vilkaviškio r. ir Kalvarijos savivaldybių atstovai bei rangovai, atliekantys Prienų rajono savivaldybės seniūnijų kelių (gatvių) priežiūrą. Vyko teoriniai ir praktiniai užsiėmimai.

Rugsėjo 18 d. Prienų r. savivaldybėje buvo minimos Europos paveldo dienos. Laisvės aikštėje vyko dienų atidarymas, o Veiverių A. Kučingio meno mokykloje buvo atidaryta paroda „Visa ko pradžia mokyklos suole“.

Rugsėjo 19 d. mūsų rajono sportininkai dalyvavo Lietuvos seniūnijų finalinėse žaidynėse Utenoje, kur sėkmingai pasirodė šaškininkai, užėmę 2 vietą, stalo tenisininkai – 9 vietą, smiginio dalyviai, užėmę 8 vietą. Bendroje įskaitoje (iš 40 respublikos savivaldybių) prieniečiai – 8 vietoje, iš 125 Lietuvos seniūnijų – 4 vietoje.

Rugsėjo 19 d. Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centre vyko tradicinė Stakliškių seniūnijos rudens šventė „Bendruomenė – žydinčioje seniūnijoje“. Buvo pagerbti apžiūros-konkurso „Tapkime žydinčia seniūnija“ nugalėtojai, vyko seniūnaitijų rudens gėrybių pristatymas, meninė programa.

Rugsėjo 20 d. Prienų r. savivaldybėje vyko renginiai, skirti keliautojui, žurnalistui, visuomenės veikėjui Matui Šalčiui.

Rugsėjo 24 dieną Prienų r. savivaldybėje vyko mero A. Vaicekausko ir Kauno teritorinės darbo biržos Prienų poskyrio vadovo V. Morkūno pasitarimas dėl bendradarbiavimo.

Prienų r. savivaldybės švietimo lyderystės tendencijos ir pokyčiai aptarti Švietimo ir mokslo ministerijoje vykusiame projekto „Lyderių laikas 2“ longitudinio Lietuvos švietimo lyderystės raiškos tyrimo pristatyme.

Rugsėjo 25 d. buvo paminėta Socialinio darbuotojo diena. Ta proga Prienų kultūros ir laisvaikio centre vyko oficialus minėjimas, kurio metu pasveikinti Prienų r. savivaldybės socialiniai darbuotojai.

Rugsėjo 26 d. Prienų miesto Laisvės aikštėje vyko Prienų krašto mugė „Rudens spalvos 2015“. Joje rudens gėrybėmis, rankų darbo dirbiniais, kitais gaminiais prekiavo amatininkai, ūkininkai, tautodailininkai, smulkieji verslininkai, veikė Prienų r. savivaldybės seniūnijų kiemeliai, vyko savivaldybės bendruomenių varžytuvės, laikraščio „Gyvenimas“ moliūgų kermošius, įvairių akcijų ir paslaugų pristatymas, atrakcionai vaikams, koncertavo meno kolektyvai, kaimiškos muzikos ansamblis „Jonis“. Apdovanoti konkurso „Tapkime žydinčia savivaldybe“ nugalėtojai, geriausia seniūnija pripažinta Prienų seniūnija.

Rugsėjo 28 d. Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas kartu su Kauno regiono savivaldybių merais išvyko į tarptautinio bendradarbiavimo vizitą Milane ir Lugane. Vizito metu buvo aplankyta paroda EXPO 2015, vyko susitikimai su Milano (Italija), Tičino regiono (Šveicarija) ir Lugano (Šveicarija) savivaldybių atstovais, LR Garbės konsulu Šveicarijoje Gintautu Bertašiumi.

Prienų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta Neformaliojo vaikų švietimo teikėjų ir programų atitikties reikalavimams vertinimo komisija patvirtino 23 naujas nefomaliojo vaikų švietimo programas, pagal kurias šių metų spalio–gruodžio mėnesiais turės galimybę ugdytis apie 460 rajono mokinių.

 

Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas gyventojus priima antradieniais 8–12 val. ir 17–18 val.

Prienų r. savivaldybės mero pavaduotojas Algis Marcinkevičius gyventojus priima trečiadieniais 8–12 val. ir 17–18 val.

Išankstinė registracija telefonu 61 102.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close