Pagerbti socialiniai darbuotojai (GALERIJA)

Penktadienį, rugsėjo 25 dieną, Prienų kultūros ir laisvalaikio centre rajono socialinių įstaigų darbuotojai minėjo savo profesinę šventę. Jų pasveikinti atvyko ne tik savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, administracijos direktorius Egidijus Visockas, bet ir Seimo nariai Andrius Palionis ir Vytautas Kamblevičius.

 

Susirinkusius socialinius darbuotojus daina pasveikino Ramunė Liutvynskienė, o vėliau ir jos vadovaujamos studijos „Ramunėlė“ mažieji dainininkai.

Renginio vedėja priminė, kad socialinio darbuotojo diena siejama ir su šv. Vincento Pauliečio vardu. Manoma, kad jis ir yra socialinio darbo pradininkas.

Šv.Vincentas Paulietis buvo kunigas pamokslininkas, gyvenęs XVI a. Prancūzijoje. Jis skatino žmones vadovautis krikščioniškosios pagalbos kitam tiesomis. Gerieji darbai kūnui: 1. Išalkusį pavalgydinti. 2. Ištroškusį pagirdyti. 3. Vargšą aprengti. 4. Keleivį priglausti. 5. Kalinį sušelpti. 6. Ligonį aplankyti. 7. Mirusį palaidoti. Gerieji darbai sielai: 1. Nemokantį pamokyti. 2. Abejojančiam patarti. 3. Nuliūdusį paguosti. 4. Pikta darantį sudrausti. 5. Įžeidimus atleisti. 6. Nuoskaudas nukęsti. 7. Melstis už gyvus ir mirusius.

Tokius darbus ir dabar dirba socialiniai darbuotojai, kurie rūpinasi, kad pagalbos reikalingas žmogus būtų ne tik pavalgęs ir apsirengęs, bet ir užjaustas, paguostas, išklausytas.

Lietuvoje socialinį darbą dirba apie 6 tūkst. žmonių. Socialiniai darbuotojai dirba sveikatos priežiūros įstaigose, švietimo įstaigose, teisėsaugos institucijose.

Socialinio darbo pradžia Lietuvoje laikomi 1990–1991 metai. Tuo metu šalyje pradėjo lankytis pirmieji socialiniai darbuotojai iš užsienio.

Prienų savivaldybėje Socialinės paramos skyrius įsikūrė 1990 m. ir šiemet jau švenčia savo veiklos 25-metį.

Lietuvos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos iniciatyva nuo 2004 metų kasmet rugsėjo 27 d. Lietuvoje oficialiai švenčiama Lietuvos socialinių darbuotojų diena.

Šventės data pasirinkta atsižvelgus į tai, kad 1993 m. rugsėjo mėnesį įvyko pirmasis Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos suvažiavimas.

Sveikinimo žodį socialiniams darbuotojams tarė ir Prienų savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, paminėdamas socialinio darbo svarbą visą žmogaus gyvenimą – nuo vaikystės iki senatvės. Savivaldybės vadovas įteikė padėkas daugiausiai nusipelniusiems socialiniams darbuotojams, tarp jų Angelinai Berutai Keturakienei, Birutei Mockevičienei, Irenai Ūzienei ir kt.

Seimo narys Andrius Palionis taip pat įteikė padėkas Prienų socialinių paslaugų centro direktorei Aurelijai Urbonienei, Prienų globos namų laikinajai direktorei Irenai Laukaitytei, Jiezno globos namų direktorei Jūratei Žukauskienei, Prienų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjai Eugenijai Sadauskienei ir visai eilei seniūnijos socialinių darbuotojų.

Už sunkų ir atsidavusį socialinių darbuotojų triūsą dėkojo ir kitas Seimo narys Vytautas Kamblevičius, kuris ne tik įteikė padėkas, bet kartu su bendrapartiečiu Cezaru Pacevičiumi apdalino gėlėmis visas socialinio darbo srityje dirbančias moteris.

Socialinius darbuotojus sveikino ir padėkas įteikė Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Visockas. Tarp gavusiųjų padėkas iš jo rankų buvo ir pirmoji Prienų savivaldybėje socialinė darbuotoja Dalė Šimukauskienė, dirbanti Prienų globos namuose.

Prienų ligoninės direktorė Jūratė Milaknienė renginio metu pagerbė ir padėkos raštu apdovanojo savo įstaigos socialinę darbuotoją Sandrą Liepienę.

Veiverių seniūnas Vaclovas Ramanauskas apdovanojo socialinę darbuotoją A. B. Keturakienę, dėkodamas už sunkų ir prasmingą jos darbą.

Žinoma, renginio metu daugiausiai dovanų ir dėmesio gavo Prienų savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja E. Sadauskienė, kurios vadovaujamas skyrius švenčia gražų jubiliejų.

Administracijos direktoriaus pavaduotoja Rima Zablackienė, primindama, kad prieš 25 metus įkurtame Socialinės paramos skyriuje dirbo tik du darbuotojai, palygino juos su angelais ir skyriaus vedėjai E. Sadauskienei įteikė simbolinį angelą. Prie sveikinimų prisijungė ir verslininkas Gintautas Sodaitis.

Susirinkę į šventę socialiniai darbuotojai išgirdo daug nuoširdžių sveikinimų ir padėkų, taip pat muzikinių dovanų. Gražią muzikinę dovaną visiems padovanojo Prienų globos namų ansamblis „Kvietkelis“ ir čia gyvenanti, muzikantė, buvusi muzikos dėstytoja Violeta.

Šventinį renginį užbaigė Prienų socialinių paslaugų centro ansamblis, padainuodamas keletą gražių dainų. O Socialinės paramos skyriaus vedėja E. Sadauskienė padėkojo visiems, kurie vertina jų darbą, pastebi gerus darbus.

Šventės proga meras A. Vaicekauskas ir administracijos direktorius E. Visockas socialinės paramos skyriaus vedėjai įteikė didžiulį jubiliejinį tortą.

Renginio metu buvo paminėtos ir pagerbtos visos socialinį darbą dirbančios įstaigos ir jų darbuotojai, išskyrus Prienų bendruomenės vaikų dienos užimtumo centro kolektyvą. Jų darbuotojai, dirbantys su vaikais, iš rajono valdžios nesulaukė nei dėmesio, nei padėkos. O dar kalbama, kad vaikų dienos centrams reikia daugiau dėmesio…

DSCF8620

galerija0906

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close