„Tyrėjų naktis“ – viskas prasideda čia!

Kasmet rugsėjo paskutinį penktadienį mes sakome: „Nebūtina gimti Einšteinu, kad kasdien atrastum ką nors naujo!“ Šiemet rugsėjo 25-ąją (penktadienį) grupė Prienų ,,Žiburio“ gimnazijos mokinių, lydimi mokytojos Virginijos Šiugždinienės, dalyvavo Kaune renginyje „Tyrėjų naktis“. VDU atviroje laboratorijoje atlikome tyrimą „Augalo lapas – augalo būsenos veidrodis. Ką jis mums rodo, kai aplinka keičiasi?“ Laboratorinio tyrimo metu matavome augalų fotosintezės intensyvumą, nustatėme pigmentų kiekius ir darėme išvadas apie augalų būklę, kai juos veikia UV spinduliai.

Po laboratorinio tyrimo LSMU Anatomijos muziejuje susipažinome su žmogaus organais. Stebėjome, kaip atrodo žmogaus embrionai, Siamo dvyniai, sveiki ir rūkymo pažeisti plaučiai, kraujagyslių tinklas… Lankėmės ir prozektoriume, kur būsimi medikai praktiškai mokėsi žmogaus anatomijos.

Kita mokinių grupė su mokytojomis Audrone Ramančuckiene ir Džiuginta Gaigaliene dalyvavo KTU interaktyvioje paskaitoje „Didysis sprogimas ir CERN didysis hadronų greitintuvas“. Vėliau ši mokinių grupė ekskursiją tęsė po KTU Santakos slėnio institutų laboratorijas.

Šios netradicinės pamokos galbūt padės ne vienam mokiniui apsispręsti dėl tolimesnių studijų.

Virginija Šiugždinienė

 100_0622

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close