Prienuose šurmuliavo rudens gėrybių mugė (GALERIJA) (atnaujinta)

Praėjusį savaitgalį nuo pat ankstyvo ryto Prienų rajono savivaldybės centras net ūžė nuo čia susirinkusių ūkininkų bei svečių iš viso Prienų krašto.

Jau nuo penktadienio vakaro pradėjusios kurtis seniūnijų stovyklos šeštadienio rytą augo kaip ant mielių. Tam nesutrukdė net lengva dulksna. Nieko gero nežadantis oras neišvaikė į Prienų krašto mugę „Rudens spalvos 2015“ susirinkusių dalyvių bei svečių ir nenuliūdino visos gausybės žiūrovų. Ilgai šventei ruošęsi visų seniūnijų gyventojai, nors ir šlapi, bet juokaudami ir šypsodamiesi drąsiai statė ištaigingus rūmus ir kaimelius, glėbiais ir karučiais į juos gabeno rudens gėrybes bei repetavo savo prisistatymus. O juos repetuoti būta dėl ko.

Tuoj pat po dvylikto laikrodžio dūžio šventę iškilmingai atidarė, susirinkusiais džiaugėsi bei sėkmės mugės varžybose linkėjo Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, LR Seimo nariai Andrius Palionis ir Vytautas Kamblevičius bei viešnios Jelena Selevič ir Olga Domčak iš Prienų bendradarbiavimo partnerio – Naugarduko Baltarusijoje.

Tuoj po atidarymo buvo pristatyta komisija, kuriai teko vaikščioti po seniūnijų kiemelius ir įvertinti jų vargą ir išlietą prakaitą. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, jo patarėja Jūratė Zailskienė, administracijos direktorius Egidijus Visockas, jo pavaduotoja Rima Zablackienė bei Bendruomenių asociacijos pirmininkas Vaidas Kupstas turėjo įvertinti kiekvienos seniūnijos kiemelio vizualizaciją, kulinarinį paveldą, įvaizdį ir prisistatymą. O tą daryti teko net dvi valandas. Ko tik kiemeliuose nebuvo! Ir dainos liejos, ir gėrimai laistės, ir užkandžių tiek buvo galima išragauti, kad nors vežimu dar ir namo vežkis.

Greitai visi, ir žiūrovai, ir komisija pasipylė į visas puses, kad spėtų dar ir „Nemuno kilpų žvejų“ bei mero A. Vaicekausko žuvienės paskanauti, laikraščio „Gyvenimas“ moliūgų kermošiuje pabūti bei bendruomenių komandų varžybose pakovoti. Sveikuoliai galėjo su Žolinčių akademijos prezidente Danute Kunčiene pabendrauti, o švaruoliai – VšĮ „Motyvatoriai LT“ bei ARATC „Pakuočių tvarkymo organizacijos viešinimo akcija apie atliekų rūšiavimo naudą“ atliekų rūšiavimo varžybose dalyvauti.

Ir prieš koncertus, ir per juos, ir po jų visi skubėjo ir į Prienų kultūros ir laisvalaikio centrą. Ne tik apsišilti beaudžiant Suvalkijos ir Dzūkijos draugystės juostą senovinėmis Prienų krašto muziejaus audimo staklėmis, bet ir sveikatos pasitikrinti. Prienų r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro (VSB) rengiamoje akcijoje „Sveika širdis – gyvenimo džiaugsmas“ buvo galima nemokamai atlikti bendrojo cholesterolio tyrimą, pasikonsultuoti sveikos gyvensenos klausimais, pasimatuoti arterinį kraujo spaudimą, pasitikrinti sveikatos žinias viktorinoje ir laimėti biuro įsteigtus suvenyrus, sužinoti kūno masės indeksą, riebalų ir skeleto santykinį bei visceralinių riebalų procentinę dalį. Tądien cholesterolį pasitikrinti išdrįso 56 žmonės, 26 iš jų bendrasis cholesterolis buvo normose ribose, 30-ies – per didelis. Pasitikrinti cholesterolio kiekį nepraleido progos ir meras. VSB merginos patvirtino, kad meras sveikas kaip ridikas ir dar ilgai, jei kiti politikai kojos nepakiš, laikys krašto vadžias savo rankose.

Kol vyko smagurių ir sportininkų varžybos, visus linksmino Balbieriškio kultūros ir laisvalaikio centro (KLC), Jiezno KLC, Stakliškių KLC, Veiverių KLC bei Prienų KLC meno kolektyvai.

O sportininkai varžėsi ūkiškose rungtyse: ir kilogramą bulvių kuo skubiau turėjo nuskusti ir sutarkuoti, ir, taupydami batus, į vandens kibirą bulves ne nunešti, bet taikliai įmesti. Reikėjo ir vinį į seniai regėto ilgumo medį pora mažiuko plaktuko mostų įkalti, ir dar kopūstus ištiestose rankose ilgai išlaikyti, kaip to virėjos puodo belaukiant. Iki prakaito kovėsi ir vyrai, ir moterys. O nugalėjo beveik visi. Visi buvo tokie azartiški, kad vargiai galėjai suprasti, kuris čia prasčiau už kitą pasirodė.

Labai daug džiaugsmo Prienų krašto žmonėms suteikė ir Prienų r. savivaldybės konkurso „Tapkime žydinčia savivaldybe“ nugalėtojų apdovanojimai.

Padėka už gražiausią sodybą Ašmintos seniūnijoje įteikta Antanui Dagiliui.

Balbieriškio seniūnijoje už gražiausią sodybą – Ramutei ir Rimantui Švedams, už gražiausią daugiabutį – Jaunimo g. 9 komandai ir jos atstovei Onai Žvaliauskienei, o už gražiausią įmonę – IĮ „Svečių namai“.

Išlaužo seniūnijoje gražiausia pripažinta Onutės Tamošiūnienės sodyba, o gražiausia įstaiga – Išlaužo pagrindinė mokykla.

Jiezno seniūnijoje padėką už gražiausią sodybą atsiėmė Vijoleta ir Algirdas Jaruševičiai, už gražiausią daugiabutį – Vytauto g. 15 namo komanda ir jos atstovas seniūnaitis Vidas Šiupšinskas. Gražiausia įstaiga Jiezne – Jiezno vaikų globos namai.

Už gražiausią sodybą Naujojoje Ūtoje padėka įteikta Virginijai ir Ryčiui Šiugždiniams.

Pakuonio seniūnijoje gražiausia sodyba – Rasos ir Rimanto Maceinų, įstaiga – Pakuonio Šv. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia.

Prienų seniūnijoje gražiausia sodyba – Odetos ir Algio Valatkų, daugiabutis – Vytauto g. 31, įmonė – UAB „Matula“.

Stakliškių seniūnijoje padėka už gražiausią sodybą įteikta Daliui Šalomskui, daugiabutį – Liepų g. 31 namo, esančio Pieštuvėnų k., komandai ir jų atstovei Irenai Liutvinskienei.

Šilavoto seniūnijoje gražiausia sodyba – Zizlavi ir Joanos Vitutės Pacevičių, įstaiga – Vidaus vandenų ir akvakultūros skyriaus Šilavoto poskyris.

Veiverių seniūnijoje gražiausios sodybos savininkais tapo Rasa ir Vytas Januškevičiai.

Po šių apdovanojimų ir daug linksmos muzikos seniūnijos buvo apdovanotos už gražų pasirodymą mugėje, o tada mugę linksmomis gaidomis užbaigė kaimiškos muzikos ansamblis „Jonis“.

DSC_9663

galerija0906 galerija0906 galerija0906

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close