Irklavimo veteranai dar nesudeda irklų

Rugsėjo 10-13 dienomis Belgijoje, Hazewinkel mieste, vyko pasaulio veteranų irklavimo čempionatas „World rowing Masters regata“, kuriame dalyvavo ir Prienų kūno kultūros ir sporto centro irklavimo treneris Raimundas Kernazickas.

 

Čempionate varžėsi irklavimo sporto veteranai iš įvairių pasaulio šalių. Pagal varžybų taisykles dėl čempionų medalių kovojo sportininkai kiekviename iš grupių plaukimų, kuriuose vidutiniškai startuodavo po 8 valtis. Vienviečių valčių klasėje čempionų medalių siekė 17 sportininkų, t. y. 17-kos plaukimų dalyviai.

Savo amžiaus grupėje (nuo 55 iki 60 metų) 1000 m distanciją prienietis baigė šeštas. Šeštas finišavo ir porine dviviete, tik vyresnio amžiaus grupėje, irkluodamas su 12 metų vyresniu porininku trakiškiu Alvidu Varnu. Be jų, varžybose dalyvavo ir daugiau lietuvių – moterų keturvietė, vienvietininkai, dvivietininkai, taip pat amžini priešininkai vilniečiai Povilas Skrivelis ir Vytautas Lakštauskas, kurie savo plaukime irgi finišavo šešti.

Dėl vietos, gerokai nutolusios nuo pirmosios, R. Kernazickas sakė nesijaudinantis, tačiau džiaugėsi išnaudojęs galimybę ne tik pamatyti, kaip organizuojama pasaulinio lygio veteranų regata, bet ir išbandyti joje savo jėgas. Pasak jo, rezultatas būtų buvęs geresnis, jeigu būtų startuota su nuosava valtimi, tačiau gabenti ją lengvuoju automobiliu 1800 km nesinorėjo. Iš prancūzo pasiskolinta valtis buvo pernelyg ilga ir aukšta, pritaikyta 150 kg irkluotojo svoriui, todėl prieš vėją buvo nelengva išvystyti greitį. Kita vertus, varžytis su geras valtis ir dar geresnes sąlygas treniruotis turinčiais veteranais taip pat nėra lengva. Ypač kai jų suvažiuoja tiek daug. „Kaip sako mano porininkas, mūsų amžiaus grupė – pati neparankiausia: visi pensininkai ir visi irkluoja, nes neturi ką veikti“, – pašmaikštavo irkluotojas.

Patirtimi R. Kernazickas liko patenkintas, tačiau sako, jog dažnai į tokio rango varžybas nenuvyksi, nes norint dalyvauti reikia susimokėti už valties nuomą, dalyvio ir starto mokesčius. O jie nėra tokie jau maži. Vis dėlto irklų sudėti dar tikrai neketina ir žada palaikyti sportinę varžybų formą.

 

Kalbėjosi Roma Sinkevičiūtė

 imgoo9

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close