Svečiuose – rašytoja Renata Šerelytė

Rugsėjo 17 dieną Birštono viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje Birštono gimnazijos pradinukai susitiko su vaikų mėgstamų knygų autore Renata Šerelyte. Šis susitikimas yra Kultūros tarybos remiamo projekto„Kai man liūdna ar smagu – su knyga aš gyvenu

renginys, kuriuo baigiami vasaros skaitymai.

 

Pristatydama viešnią, Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriaus vedėja Nijolė Raiskienė paminėjo, kad R. Šerelytė yra ne tik vaikų knygų rašytoja, bet ir poetė, eseistė, dramaturgė, rašanti ir suaugusiems.

N. Raiskienė pasidžiaugė, kad daugelis vaikų su malonumu skaito šios autorės knygeles, mokosi labai nuotaikingų, linksmų eilėraščių. Pasak bibliotekininkės, R. Šerelytės kūryboje yra labai daug žaismingumo, fantazijos, įvairių vizijų ir humoro.

„Viskas, visi vaizdiniai ir kūryba atėjo iš vaikystės. Pradėjau kurti gal dešimties metų, rašiau apie kates ir tetas. Tada dar nemokėjau gramatikos ir skyrybos taisyklių, bet rašiau. Kažkaip išeidavo, susieiliuodavo. Man atrodo, geras tas eilėraštis, kurį lengvai atsimeni, išmoksti, kai viena eilutė veja kitą. Kartais dėl vieno ar kito kirčio reikia perrašyti eilėraštį, kai su tuo nesutinka redaktorius“, – pasakojo R. Šerelytė.

Kalbėdama apie savo vaikystę, rašytoja paminėjo, kad buvo neramus vaikas, labiau mėgo žaisti berniokiškus žaidimus, o kartais savo tiesą gindavo ir pasiraitojusi rankoves…

Mokiniai ne tik klausėsi rašytojos įdomios kalbos, bet ir patys aktyviai klausinėjo. Vaikams buvo įdomu, kada rašytoja kuria, kada ateina įkvėpimas, kiek parašė knygų, ką dabar rašo.

R. Šerelytė šiuo metu yra dvidešimt keturių knygų autorė. Pastaraisiais metais išleista jos knyga vaikams iš garsiosios krakatukų serijos „Krakatukai sniegynuose“, eilėraščių knyga vaikams „Sraige, nerūkyk“ , romanas „Kokono baladės“.

Rašytoja sakė, jog siužetas gali gimti per kelias minutes. Juk gyvenimas yra labai įdomus, todėl mažai ką bereikia išgalvoti. Tačiau būna ir taip, kad kūrinio personažai pradeda išdykauti ir elgtis nenuspėjamai. Rašytoja sakė, kad pradėdama rašyti ji visada žino, kokia bus kūrinio pabaiga, bet nežino, kuriuo keliu pasuks veikėjai. Tada jau tenka laužyti taisykles ir schemas. Bet tai ir yra smagu, linksma.

Įkvėpimas toks dalykas, kad jis laukiant gali ilgai neateiti, tad rašytoja laikosi disciplinos – ryte išgeria du puodelius kavos ir sėda rašyti (iki pietų), o bedirbant ir įkvėpimas ateina. Panašiai kaip apetitas kyla bevalgant… Vėliau jau dirba kitus darbus, kuriems reikia mažiau tylos ir susikaupimo.

Vienu metu R. Šerelytė sakė dirbanti prie kelių žanrų, nes pasirinkti vieną būtų per didelė prabanga. Šiuo metu rašo romaną paaugliams, scenarijų „Barborai Radvilaitei“, o dar ir krakatukai tęsia savo nuotykius – mažieji sulauks knygelės „Krakatukai požemiuose“.

Atsakydama į klausimą, kiek laiko reikia knygai, autorė paminėjo, kad ilgiausiai rašė pirmą romaną, o dabar paprastai parašo per pusmetį

R. Šerelytės kūryba įvertinta įvairiomis literatūrinėmis  premijomis, išversta į kitas užsienio kalbas, o šešios knygos nominuotos Metų knygos rinkimams.  Pagal jos romaną „Vardas tamsoje“ yra sukurtas filmas.

Rašytoja labai nuoširdžiai atsakė į visus klausimus, paskaitė savo kūrybos. Tačiau ir vaikai neliko skolingi – padeklamavo viešnios eilėraščių, kuriuos išmoko atmintinai.

DSCF8310

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close