Čiurlionio konkurso auksas – lietuviams

Po įtempto VII Tarptautinio M. K. Čiurlionio konkurso finalo naktį iš pirmadienio į antradienį pianistų ir vargonininkų žiuri komisijos paskelbė konkurso nugalėtojų vardus. Čiurlionio konkurso auksas – I vietos laureatų vardai ir 10 000 eurų piniginės premijos atiteko lietuvių atlikėjams pianistui Robertui Lozinskiui ir vargonininkei Monai Roždestvenskytei.

Pianistų kategorijoje II vietos laureate tapo rusė Daria Parkhomenko, o dvi III premijos atiteko prancūzui Guillaume Durand ir Šveicariją atstovaujančiam Jean Selim Abdelmoula. Lietuvos atstovai Joris Sodeika ir Motiejus Bazaras apdovanoti diplomais. I premijos laureatas R. Lozinskis taip pat pelnė Publikos simpatijų prizą ir Specialųjį prizą už M. K. Čiurlionio kūrinio atlikimą. G. Durand apdovanotas Specialiuoju prizu už šiuolaikinio kūrinio atlikimą.

„Vienintelis dalykas apie kurį galvojau buvo muzika. Žinojau kaip noriu pagroti, turėjau savo viziją, tikslus, ir juos įgyvendinau. Nepaprastai džiugu, kad tai buvo įvertinta“ – džiaugėsi konkurso I vietos nugalėtojas R. Lozinskis.

Vargonininkų kategorijoje II vieta atiteko lenkų vargonininkui Mateusz Rzewuski, o III vieta – Soyon Park iš Pietų Korėjos. Konkurso diplomantais paskelbti graikė Ioanna Solomonidou, vokietis Markus Kaufmann ir lietuvis vargonininkas Rimvydas Mitkus, kuris tapo ir Publikos simpatijų prizo laureatu.

Per dešimt M. K. Čiurlionio konkurso dienų tarptautinė žiuri komisija išklausė 38 pianistus ir 23 vargonininkus iš daugiau nei dvidešimties pasaulio šalių. Sudėjus visus tris turus, pianistai ir vargonininkai turėjo atlikti maždaug dviejų valandų programą, kuri skambėjo net keturiose skirtingose Vilniaus erdvėse ir pirmą kartą konkurso istorijoje buvo transliuojama tiesiogiai internetu.

Šiandien 18 val. Nacionalinėje filharmonijoje bus apdovanoti VII Tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso laureatai, kur iškilmingu renginiu bus pažymėtas ir 140-sis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimtadienis. Po apdovanojimų ceremonijos vyks pianistų laureatų koncertas.

Vargonininkų laureatų koncertas vyks rugsėjo 23 d. Šv. Kazimiero bažnyčioje.

MKC Laureatas_Robertas Lozinskis 3
Mindaugo Mikulėno nuotrauka

www.permusica.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close