Ašmintos bibliotekoje – popietė „P. Širvio meilės lyrika“

Rugsėjo 4 dieną Ašmintos bibliotekos lankytojai susirinko į popietę „P. Širvio meilės lyrika“, skirtą poeto 95-osioms gimimo metinėms paminėti.

Renginio metu demonstruojamos skaidrės priminė P. Širvio gyvenimo, veiklos ir kūrybos kelią.

Bibliotekininkė Rasa Šiugždinienė apžvelgė poeto biografiją, kūrybą, sunkų gyvenimą, kuris lydėjo P. Širvį nuo devynerių metų, tapus našlaičiu. R. Šiugždinienė pabrėžė, kad poeto kūryboje ryškiausiai atsispindi rūsti karo buitis ir tėvynės gynimas, šviesūs kaimo ir vaikystės prisiminimai, labai dažnai aplankantys nelaimingos meilės jausmai.

Pagal P. Širvio eilėraščių tekstus kompozitoriai sukūrė nemažai tautos mėgstamų dainų, kurias popietės metu atliko Ašmintos laisvalaikio salės folkloro kolektyvas (vad. R. Vilkienė). Poeto eiles skaitė mokytojos R. Margelevičiūtė ir R. Vaitauskaitė.

Popietės dalyviai susidomėję vartė poeto poezijos knygas ir džiaugėsi turėdami galimybę prisiminti ar artimiau susipažinti su poeto P. Širvio gyvenimu ir kūryba.

Rasa Šiugždinienė,

Ašmintos bibliotekos bibliotekininkė

asminta

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close