Ministrė A. Pabedinskienė: „Globos įstaigų pertvarkoje savivalda yra mūsų artimiausias partneris ir padėjėjas“

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė dar kartą susitiko su savivaldybių merais, kitais savivaldybių atstovais tam, kad pristatytų nuveiktus institucinės globos pertvarkos darbus, artimiausiu metu planuojamas veiklas ir diskusijos metu aptartų savivaldybių vaidmenį pertvarkos procesuose bei atsakytų į kylančius klausimus.

 

Pasak ministrės, tikimasi, kad savivaldybės padės rasti priimtiniausius būdus ir kelius į visuomenę integruoti likusius be tėvų globos vaikus ir žmones su negalia. „Jūs mūsų artimiausi partneriai ir padėjėjai. Tik dirbdami kartu, bendradarbiaudami, sugebėsime šiuos žmones ištraukti iš atskirties, į kurią jie papuola gyvendami uždarose institucijose, ir vėl susigrąžinti į visuomenę“, – sako A. Pabedinskienė.

Savivaldybių vaidmuo pertvarkos procese yra vienas svarbiausių, nes būtent savivaldybė yra arčiausiai žmonių ir jai geriausiai pažįstami gyventojų poreikiai bei tai, kokios pagalbos jiems reikia.

Be to, savivaldybė pagal galiojančius teisės aktus, atsako už socialinės pagalbos teikimo užtikrinimą savo teritorijos gyventojams, todėl turi planuoti paslaugas, mobilizuoti visus jos teritorijoje veikiančius teikėjus – nevyriausybines organizacijas, bendruomenes, privatų sektorių, sveikatos priežiūros ir ugdymo įstaigas tam, kad galėtų užtikrinti reikiamą efektyvią pagalbą vaikams, šeimoms ir neįgaliesiems bendruomenėje.

Savivaldybių atstovai tikslinosi, koks bus jų vaidmuo pertvarkoje ir ar neliks šiuose pokyčiuose vieni. Ministrė A. Pabedinskienė patikino, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija visada bus šalia ir visapusiškai padės teikdama metodinę pagalbą, suderinti teisinę bazę, bendradarbiaus, sprendžiant tiek personalo, tiek infrastruktūros, tiek finansinius klausimus.

Savivaldybė iš pertvarkos gaus naudą, nes bus teikiamos naujos paslaugos, pavyzdžiui, atokvėpio paslaugos neįgalų šeimos narį auginantiems ar prižiūrintiems, psichologo paslaugos paimtiems globoti vaikams ir jų naujosioms šeimoms, taip pat bus sukurta nauja arba atnaujinta esama bendruomeninių socialinių paslaugų infrastruktūra.

 

Taip pat su savivaldybių vadovais aptarti ir pabėgėlių priėmimo ir integracijos klausimai. Lietuva, solidariai prisidėdama prie migrantų krizės, per dvejus ateinančius metus ketina iš Italijos, Graikijos ir trečiųjų šalių priimti 325 asmenis. Savivaldybės skatinamos prisidėti prie šių asmenų integracijos. „Finansinę naštą prisiima Europos Komisija, valstybė, o savivaldybės gali prisidėti, visų pirma, suteikdamos informacinę, moralinę pagalbą, kad tie žmonės kuo greičiau galėtų integruotis į visuomenę“, – sako ministrė.

 SADM

Susitikimas su merais_3 - Copy

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close