Šią vasarą, kaip įprasta, Prienų „Žiburio“ gimnazijos kūno kultūros mokytojas ekspertas Olegas Batutis dalį savo atostogų praleido dalyvaudamas tarptautiniuose kūno kultūros mokytojams skirtuose renginiuose, dalindamasis įgyta patirtimi bei ieškodamas naujų ir originalių idėjų naujam mokslo metų sezonui.

 

Kaip pasakojo O. Batutis, liepos 20–24 dienomis jis organizatorių kvietimu pristatė savo „House dance“ (klubinių šokių) ir „Smagūs pratimai porose“ pamokas tarptautiniame kūno kultūros mokytojų kongrese („International Congress for PE Teachers“), vykusiame Islandijoje, Laugarvatn mieste. Nors per penkias dienas kongreso dalyviams buvo pristatyta daugiau nei 100 skirtingų teorinių ir praktinių pamokų, kurias pristatė 39 puikūs mokytojai iš Italijos, Danijos, Olandijos, Švedijos, Suomijos ir Islandijos, mokytojo O. Batučio pamokos sulaukė didelio susidomėjimo.

„Pamokų buvo pristatyta pačių įvairiausių, nuo mums jau įprastų: tinklinio, badmintono, futbolo, gimnastikos bei lengvosios atletikos, iki dar retai praktikuojamų (vaikų joga, zumba, kanoe, aqua-fitnesas). Turint omenyje, jog kongrese dalyvavo apie 100 dalyvių iš įvairių Europos šalių ir Taivano, galima sakyti, kad kiekvienam dalyviui teko po vieną pamoką“, – akcentavo mokytojas.

Pasak Olego, šiemet jam teko rinktis, nes tuo pačiu metu vyko du didžiausi Europoje seminarai kūno kultūros mokytojams: jau minėtas kongresas Islandijoje ir tarptautinis seminaras Italijoje. Kadangi seminare Italijoje jis buvo dalyvavęs net tris kartus, o Islandijoje panašūs seminarai organizuojami tik kartą per dešimtmetį, todėl pasirinko būtent šį.

„Noras aplankyti tokią egzotišką šalį kaip Islandija, pažinti jos gamtą, kultūrą, susipažinti su čia gyvenančiais žmonėmis ir jų mentalitetu, tikrai padėjo man gan greitai apsispręsti, į kurią šalį važiuoti“, – juokavo mokytojas. Islandijos gamta, kalnai, geizeriai, kriokliai, sraunios upės ir skaidrūs ežerai, pasak jo, tikrai nenuvylė. Kongreso dalyviams pasiūlyta plati ir įvairiapusė kultūrinė programa (plaukiojimas baidarėmis, kopimas į didžiulį kalną, ekskursijos prie krioklių ir geizerių) leido ne tik šiek tiek pažinti šios šalies gamtos grožybes, bet ir spėti susižavėti jomis.

Sužavėjo mokytoją O. Batutį ir Islandijos žmonės – paprasti, mokantys džiaugtis tuo ką turi, puoselėjantys ir besididžiuojantys savo šalimi. „Islandai tikrai daug ramesni nei lietuviai, labiau opimistiški, gerbiantys vienas kitą ir tai, kas juos supa, mokantys džiaugtis paprastais, bet labai žmogui svarbiais dalykais: natūralia gamta, darnia šeima, gražiais ir nuoširdžiais santykiais, buvimu atvirame lauke bei fiziniu aktyvumu“, – dalijosi savo įspūdžiais mokytojas ekspertas.

Vos sugrįžęs iš kongreso Islandijoje Olegas turėjo ruoštis kelionei į Estiją, kur Võru mieste rugpjūčio 3–7 dienomis vyko tarptautiniai kūno kultūros mokytojų kursai („International Summer Course on Practical Methodology“).

Šiuose kursuose O. Batutis dalyvavo jau 5 kartą (kursai vyksta kas antri metai) ir visada yra kviečiamas bei šiltai sutinkamas. „Dalyvauti seminaruose Estijoje man yra tikras malonumas, čia turiu daug draugų ir pažįstamų, su kuriais susitinkame kiekvienais metais (o su kai kuriais – ir po kelis kartus per metus) įvairiuose kūno kultūros mokytojams skirtuose seminaruose, renginiuose. Atvykdamas čia visada žinau, kad bus įdomu, žinau, ką turiu paruošti ir pristatyti Estijos mokytojams, kartais net gaunu iš jų konkrečių pageidavimų ir pasiūlymų“, – pasidžiaugė mokytojas.

Šį kartą O. Batutis pristatė savo pamokas „Smagus golfas“ ir „Netradicinė pamoka su gimnastikos suoleliais“. Šios pamokos patiko ne tik Estijos mokytojams, bet ir sulaukė didžiulio Suomijos mokytojų susidomėjimo, kurie, pasak mokytojo Batučio, paprašė atvažiuoti pas juos ir pristatyti šias pamokas platesniam kūno kultūros mokytojų ratui. O mokytojas Martti Iivonen (jis kurį laiką dirbo vienu iš Suomijos krepšinio jaunimo rinktinės trenerių) pasiūlė padaryti naudotos metodikos DVD įrašą ir net tarpininkauti dėl jo išleidimo.

Apibendrindamas šios vasaros patirtį, O. Batutis pabrėžė, jog ir Islandijos kongrese, ir Estijos kursuose didžiausio mokytojų dėmesio sulaukdavo pamokos, kuriose buvo pristatomi įvairūs judrieji žaidimai, akcentuojantys ne sportinius, bet bendruosius gebėjimus (skatinančius bendravimą, bendradarbiavimą, kūrybiškumą), labai reikalingus vaikui kasdieniame gyvenime. „Tai yra natūralu, nes vis labiau kūno kultūra Europoje ir visame pasaulyje nuo sportinių rezultatų siekimo atsisuka į vaikų poreikius, jų pasiruošimą aktyviam ir visaverčiam gyvenimui, nepriklausomai interesų bei pomėgių. Šiandien fiziniame ugdyme akcentuojamas ne specifinių (vienai ar kitai sporto šakai būdingų), bet kombinuotų arba kompleksinių judesių mokymas“, – pabrėžė „Žiburio“ gimnazijos kūno kultūros mokytojas O. Batutis.

Kalbėjosi R. Sinkevičiūtė

 20150803_200056

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close