Dvylikius vietoj vėjo jėgainių ūžesio apsupo dumblo smarvė

Dvylikių kaimo bendruomenė, ilgai kovojanti prieš vėjo jėgainių statymo iniciatyvą apylinkėse, šią savaitę susidūrė su nauja žmogaus sukurta stichine problema. Sklypuose, kuriuose numatyta statyti vėjo jėgaines, nuo savaitės pradžios prasidėjo sunkiasvorių automašinų su priekabomis eismas. Jomis į sklypus iš UAB „Birštono vandentiekis“ vandens nuotekų valymo įrenginių vežamas dumblas. Rugsėjo 1-ąją termometro stulpeliams vėl pakilus virš 30 laipsnių padalos po apylinkes pasklido troškinanti dumblo smarvė.

Pasak Dvylikių kaimo bendruomenės, panašu, kad, net nepastačius jėgainių, vietinius gyventojus nuspręsta išnaikinti dumblu. Nors bendruomenės atstovai jau kreipėsi į įvairias institucijas, taip pat į aplinkosaugos, deja, padėti niekas negali. Dvylikių kaimo bendruomenės žiniomis, aukštoje temperatūroje atvirame lauke sandėliuoti dumblo negalima, tačiau aplinkosaugos specialistai pabrėžė, kad dumblo sandėliavimas šiuose sklypuose yra teisiškai suderintas, o sandėliavimo patikrinimą vietoje nukėlė kelioms dienoms į priekį.

UAB „Birštono vandentiekis“ direktorius Cezaras Pacevičius patvirtino, kad su rangovais yra sudaryta sutartis dėl nuotekų dumblo išvežimo. Tiesa, pasak jo, visomis išvežimo detalėmis rūpinasi rangovai, todėl jis net nežinantis, kur dumblas vežamas. Rangovai, jo žiniomis, iš tikrųjų turi visus reikalingus suderinimus. C. Pacevičius pabrėžė, kad šis dumblo išvežimas vienkartinis ir turi būti įvykdytas per keletą dienų.

DSC02202

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close