Atliktas šilumos sektoriaus įmonių 2014 metų finansinio pajėgumo vertinimas

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, vykdydama licencijuojamų energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama užtikrinti, kad vartotojai gautų nepertraukiamas ir kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriaus įmonių 2014 metų finansinio pajėgumo vertinimą. Toks vertinimas atliekamas ne rečiau kaip kartą per metus.

 

Atlikusi šilumos sektoriaus ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą, Komisija posėdyje konstatavo, kad tik UAB „Pakruojo šiluma“ ir UAB „Plungės šilumos tinklai“ 2014 metų bendrasis finansinio pajėgumo rodiklis yra mažesnis nei Komisijos nustatyta šilumos ūkio sektoriaus normatyvinio finansinio pajėgumo rodiklio žemutinė reikšmė – per 30 dienų įmonės turi ištaisyti nustatytus pažeidimus ir pateikti duomenis pakartotiniam vertinimui atlikti. Visų kitų šilumos tiekimo įmonių rodikliai yra lygūs arba didesni nei Komisijos nustatyta žemutinė riba. Normatyvinio finansinio pajėgumo rodiklio žemutinė reikšmė yra lygi 1,75. Prienų kraštą aptarnaujančios UAB „Prienų energijos“ reikšmė – 2,00, UAB „Birštono šiluma“ – 3,50. Didžiausia reikšmė – 4,50 nustatyta UAB „Utenos šilumos tinklai“ bei VĮ „Visagino energija“. UAB „Prienų energija“ pagal reikšmių lentelę yra šeštoje pozicijoje pagal mažiausią vertę tarp visų Lietuvos šilumos sektoriaus įmonių. UAB „Birštono šilumos“ reikšmė – vidutinė.

 

Komisija taip pat vertino šilumos tiekėjų ir gamintojų turimus finansinius įsipareigojimus. Nustatyta, kad UAB „Pakruojo šiluma“, UAB „Plungės šilumos tinklai“, UAB „Balterma ir Ko“, UAB „Lazdijų šiluma“, UAB „Prienų energija“, UAB „Šilalės šilumos tinklai“, UAB „Tauragės šilumos tinklai“, UAB „Varėnos šiluma“, UAB Kauno termofikacijos elektrinė, UAB „Plungės bioenergija“, UAB „Matuizų plytinė“, UAB „Šakių šilumos tinklai“ ir VšĮ „Velžio komunalinis ūkis“ 2014 m. turėjo finansinių įsipareigojimų, kurie yra pradelsti ilgiau nei 60 dienų, ir nėra sudarę skolų padengimo grafiko su kreditoriais. Ūkio subjektams neįvykdžius Komisijos nustatytų įpareigojimų ar paaiškėjus naujiems reguliuojamos veiklos pažeidimams, dėl kurių reguliuojama veikla taptų negalima, Komisija gali sustabdyti išduotų licencijų galiojimą.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close