Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivai fiksavo Rusijos karinių laivų veiksmus Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje

Rugsėjo 3 d. Lietuvos teritorinėje jūroje ir išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje patruliavę Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivai M53 „Skalvis“ ir N42 „Jotvingis“ užfiksavo tris Rusijos Federacijos karinius laivus.

Rusijos Federacijos laivai pastebėti apie 30 jūrmylių (apie 55 km) nuo kranto. Šie Rusijos Federacijos laivai dėl jūroje Rusijos išskirtinėje ekonominėje zonoje vykdomų raketinių šaudymų nurodė keisti kursą Lietuvos Respublikos išskirtinėje ekonominėje zonoje esantiems civiliniams laivams.

Stebėti tolesnių Rusijos Federacijos karinių laivų veiksmų buvo nusiųstas Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų laivas N42 „Jotvingis“. Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje identifikuoti trys Rusijos Federacijos Baltijos karinio laivyno laivai – „Kalmykiya“, (korvetė, „Parchim“ klasė), „Aleksandr Shabalin“ (desanto išsilaipinimo laivas, „Ropusha“ klasė) klasė, „Stoikij“  (korvetė, „Steregushij“ klasė).

Dėl Rusijos Federacijos karinių laivų nurodymų numatytą kursą Lietuvos Respublikos išskirtinėje ekonominėje zonoje buvo priversti keisti linijinis keltas „Corona Seaways“, transportiniai laivai „Nordica“,  „Poseidon“, „Frisian Lady“, „Fliterbothnia“.  Laivas N42 „Jotvingis užmezgė ryšį su tiesiamos elektros jungties tarp Lietuvos ir Švedijos kabelį saugančiais laivais ir gavo patvirtinimą, kad jų veiklos Rusijos Federacijos kariniai laivai netrikdė.

Rusijos Federacijos laivams pasitraukus iš Lietuvos išskirtinės ekonominės zonos, rugsėjo 4 d. po pietų Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas „Jotvingis“ grįžo į nuolatinę savo dislokacijos vietą Klaipėdos jūrų uoste.

Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje leidžiama plaukti užsienio šalių laivams, taip pat ir kariniams, tačiau jie privalo deramai atsižvelgti į pakrantės valstybės teises ir pareigas ir nevaržyti išimtinės pakrantės valstybės teisių išskirtinėje ekonominėje zonojeTodėl tokia Rusijos Federacijos veikla, kai yra trikdoma ūkinei veiklai Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje, neatitinka tarptautinės jūrų teisės konvencijos nuostatų ir geros kaimynystės principų.

Lietuva apie  šias  Rusijos Federacijos pratybas Baltijos jūroje buvo iš anksto informuota.

laivas_rusijos

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close