„Rudens kraitė“ sukvietė Birštono savivaldybės žemdirbius

Lapkričio 22-osios vakarą į Birštono kultūros centrą šventiškai pasipuošę rinkosi savivaldybės žemdirbiai ir ūkininkai – žmonės, dirbantys ir mylintys žemę, besirūpinantys, kad ant mūsų stalo netrūktų ne tik duonos. Visi susirinko į tradicinę „Rudens kraitę“ pasidžiaugti geru derliumi, padėkoti vieni kitiems už paramą ir rūpestį.

Tardama sveikinimo žodį, savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė džiaugėsi, kad daugiau kaip prieš 12 metų, prie Birštono prijungus kaimiškąją vietovę, atsirado proga kartu visiems ne tik gražinti kaimą, bet ir švęsti tradicines šventes, rudens darbų pabaigtuves.

– Dėkoju, kad dirbate žemę, kad mokote ją mylėti ir savo vaikus, tęsdami šeimos tradicijas, o žemė atsilygina gausiu derliumi, – sakė merė.

Pasveikinti žemdirbių atvyko Seimo nario Andriaus Palionio žmona Kristina ir padėjėja Valė Petkevičienė. Jos įteikė padėką ir dovaną tėvų ūkį gimtajame Matiešionių kaime plėtojančiai Birutės ir Virginijaus Kazlauskų šeimai.

Birštono seniūnijos seniūnas Jonas Kederys pateikė šiek tiek statistikos apie  savivaldybės ūkininkus ir ūkius. Didžiausius žemės plotus dirba jaunas ūkininkas Paulius Radvila, antras pagal dydį – Jono Gradecko ūkis, trečias – Alvydo Radvilos. Šiais metais4 150 hapasėlių deklaravo 355 asmenys, yra įregistruota 515 valdų ir 324 ūkiai. Pieno ūkį vysto brolių Gintauto ir Vytauto Lėckų šeimos, mėsinių galvijų bandą sėkmingai augina ir gausina Albinas Mickevičius.

Į renginį pasveikinti kaimo žmonių su derliaus nuėmimo pabaigtuvėmis ir apžvelgti ūkio reikalus atvyko Žemės ūkio rūmų direktorius Vaidas Pocius. Už rūpestį ir pagalbą žemdirbiams jis įteikė padėkos raštą seniūnui Jonui Kederiui.

Į šventę atvyko ir Lietuvos ūkininkų sąjungos Prienų skyriaus pirmininkas Martynas Butkevičius su konkurso „Metų ūkis“ vertinimo komanda. Pirmininkas pasidžiaugė, kad Birštono savivaldybės ūkininkai vėl prisijungė prie jų veiklos.

M. Butkevičius pastebėjo, kad Birštono savivaldybėje be konkurencijos I vietą laimėjo J. Gradecko ūkis.

– Tai pramoninis, tviskantis švara ir tvarka ūkis. Atrodo, kad šeimininkas išnaudojo visas galimybes, gaunant gerą derlių, – taip įvertino moderniausią perspektyvų savivaldybės ūkį M. Butkevičius.

Vertinimo komisija gerai įvertino ir jauno ūkininko Pauliaus Radvilos ūkį, jam skirdama apdovanojimą.

Savivaldybės merė N. Dirginčienė ir seniūnas J. Kederys įteikė apdovanojimus už darbštumą, meilę žemei ir ekonomiškai gyvybiško ūkio išlaikymą. Merės ir seniūno dovanas gavo Jonas ir Laimutė Gradeckai, Jonas ir Eugenija Rukai, Albinas ir Albina Mickevičiai, Vytautas ir Vilma Lėckai, Danutė ir Gintautas Lėckai.

Už netradicinio žemės ūkio verslo vystymą padėkos buvo įteiktos Editai ir Giedriui Baranauskams, Virginijui ir Solveigai Vervičkams, Valerijui Šuvalovui ir Ričardui Radvilai.

Neliko užmiršti ir tvarkingų sodybų šeimininkai. Už darbštumą ir nuoširdumą, kūrybiškai gražinant aplinką, buvo įvertintas dviejų šeimų, gyvenančių kartu, triūsas – apdovanotos Loretos ir Juozo bei Mortos ir Vyto Venslavičių šeimos. Jonas Tamošiūnas pelnė prizą už autentiškos kaimo sodybos puoselėjimą.

Netrukus renginio vedėjas pakvietė savivaldybės merę, kuriai Birštono vienkiemio bendruomenės pirmininkas Vytas Kederys ir pavaduotoja Birutė Vokietaitienė įteikė tradicinį pyrago kepalą.

Tačiau dovanų vakaras tuo nesibaigė. Savo šaunius ir darbščius narius sveikino bendruomenių atstovai.

Nemajūnų kaimo bendruomenės pirmininkė Angelė Kederienė prizą įteikė gražiai tvarkomos sodybos šeimininkei Ritai Baranauskienei, Siponių kaimo bendruomenės vadovė Vijolė Skorodumovienė – darbščiajai ūkininkei Astai Letkauskienei. O Birštono vienkiemio bendruomenės pirmininkas apdovanojo Juozą Kavaliauską, darbštų ūkininką, aktyviai dalyvaujantį visuomeninėje veikloje, dainuojantį „Saulėgrąžos“ vyrų ansamblyje.

Žemdirbius vakaro metu gražiomis ir linksmomis dainomis džiugino Birštono vienkiemio darželio-mokyklos vaikučiai, kuriuos merė atsidėkodama pavaišino saldainiais.

Po oficialiosios dalies, padėkų ir gražių linkėjimų, susirinkusiųjų į šventę laukė puikus Kėdainių ansamblio „Daumantų muzikantai“ koncertas. Po to visi galėjo pabendrauti prie gausiai vaišėmis nukrautų stalų, rodančių, kad žemdirbių triūsas subrandino gausų derlių. Vakaronės metu linksmino Birštono kultūros centro folkloro ansamblis „Raskila“.

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close