Tarybos posėdyje pristatytas Seimo narys

Lapkričio 23 d. vykusiame Birštono tarybos posėdyje dalyvavo 17 tarybos narių, jie apsvarstė ir priėmė sprendimus visais numatytais klausimais.

Prieš prasidedant posėdžiui, savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė tarybos nariams pristatė mūsų krašto atstovą Seime Andrių Palionį, jį pasveikindama ir palinkėdama sėkmės atstovaujant ir kurortinio miesto bei savivaldybės gyventojų interesams. Seimo nariui buvo įteiktas Birštono simbolis – banginukas.

A. Palionis padėkojo už tai, kad žmonės jį palaikė, pasitikėjo ir išrinko atsakingoms pareigoms. Jis trumpai supažindino, kaip formuojamas valstybės biudžetas ir kas svarbu Birštonui, kaip kurortui.

Taip pat buvo pasveikintas neseniai Lietuvos sporto departamento aukso medaliu „Už indėlį Lietuvos sportui“ apdovanotas Birštono sporto centro direktorius Saulius Smailys, o gimtadienio gėlių puokštė įteikta tarybos nariui Aleksandrui Gorinui.

Administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas pristatė naują darbuotoją, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyr. specialistą Liną Simonaitį.

Pirmųjų trijų klausimų sprendimo projektus pateikė Birštono savivaldybės administracijos socialinės paramos ir vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas Antanas Grušelionis. Tarybos nariai vienbalsiai pritarė sprendimo projektui dėl savivaldybės gyventojų telkimo visuomenei naudingai veiklai atlikti aprašo. Kaip paminėjo skyriaus vedėjas, parengto projekto tikslas – patvirtinti gyventojų telkimo visuomenei naudingai veiklai atlikti naujos redakcijos aprašą, atsižvelgiant į pasikeitusias teisės aktų nuostatas, o taip pat skatinti savivaldybės gyventojus, gaunančius socialinę paramą, prisidėti prie bendruomenės gerovės kūrimo, skatinti darbinę veiklą ir užimtumą. Taip pat buvo nustatyta kietojo kuro vidutinė kompensuojamoji kaina ir išmokų teikimo tvarka asmenims, patyrusiems socialinę atskirtį.

 

Nedraus, bet rekomenduos

Anksčiau buvo draudžiama Birštono viešose vietose rūkyti vaikams ir jaunuoliams iki 18 metų. Dabar, vadovaujantis LR vietos savivaldos įstatymais ir LR tabako kontrolės įstatymu, Savivaldybės tarybai teko pripažinti netekusiu galios1999 m. balandžio 14 d. sprendimą ir įpareigoti Birštono miesto tvarkymo tarnybą nuimti draudžiamuosius ženklus. Tačiau nutarta rekomenduoti, kad švietimo, sveikatos įstaigų teritorijose bei daugiabučių namų bendro naudojimo patalpose būtų pakabinti rūkymą draudžiantys ženklai.  

 

Lengvatas gaus ne visi prašantieji

Beveik kiekviename Savivaldybės tarybos posėdyje vis atsiranda prašančiųjų  įvairių lengvatų. Vieni nori būti atleidžiami nuo komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo mokesčių, kiti – nuo žemės ir nekilnojamo turto mokesčių.

Nepasigailėjo tarybos nariai verslininko N. Padegimo, kuris yra įsigijęs didžiulius pastatus prie tvenkinių ir per2,5 m. nieko konkretaus dar nenuveikė. Pasak J. Aleksandravičiaus, mes ne verslo priešai, bet reikia skaitytis ir su kitų nuomone. Kai pamatysim pirmuosius verslo žingsnius, bus pritaikytos visos galimos lengvatos.

Nuo nekilnojamojo turto mokesčio atleista sodininkų bendrija „Nemunas“ ir UAB „Birštono šaltinis“, dalinai (50 proc.) UAB „Birštono turas“.

 

Pritarta projektų rengimui

Taryba patvirtino3,2 hažemės sklypo prieplaukoje įrengimo kitoje Nemuno pusėje, Verknės 2D, detalųjį planą. Šiame sklype numatoma vykdyti komercinę veiklą, teikti prekybos paslaugas ir statyti pramogų objektus.

Taip pat buvo pritarta projektui „Universalių daugiafunkcinių centrų kaimo vietovėje steigimas“. Kaip sakė Birštono savivaldybės strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas Antanas Šabanas, parengto projekto tikslas – gauti ES struktūrinių fondų paramą, modernizuojant Birštono vienkiemio darželio-mokyklos infrastruktūrą.

 

Nustatytas žemės mokesčio tarifas kitiems metams

Savivaldybės biudžeto skyriaus vedėja Ona Grigonienė pristatė pakeisto žemės mokesčio projektą. Nuo2013 m. sausio 1 d. įsigaliojus Žemės mokesčio pakeitimo įstatymui, žemės mokestinė yra žemės vidutinė rinkos vertė, kuri apskaičiuojama pagal masinio žemės vertinimo metu parengtus žemės verčių žemėlapius arba žemės vertė, nustatyta atlikus individualų žemės vertinimą.

Šio įstatymo 6 str. 1 dalimi nustatyta, kad mokesčio tarifas gali būti nuo 0,001 proc. iki 4,0 proc. žemės mokestinės vertės. Savivaldybės taryba vienbalsiai priėmė sprendimą nustatyti konkrečius mokesčių tarifus, kurie diferencijuojami, atsižvelgiant į keletą svarbių kriterijų:

žemės ūkio paskirties žemei – 1,5 proc.;

mėgėjiškų sodų paskirties – 1,0 proc.;

gyvenamajai teritorijai – 1,0 proc.;

komercinės paskirties – 1,0 proc. ir t. t.

 

Kiti klausimai

Tarybos posėdyje buvo priimti sprendimai visais svarstytais klausimais, tarp jų ir dėl Birštono savivaldybės studijų rėmimo fondo nuostatų keitimo ir vienkartinių stipendijų skyrimo, dėl savivaldybės tarybos veiklos reglamento pakeitimo ir papildymo, Birštono TIC naujos redakcijos nuostatų tvirtinimo,2012 m. biudžeto tikslinimo, dėl Birštono savivaldybei nuosavybės teise priklausančio mineralinio vandens gręžinių „Rūta“ ir 2k nuomos.

Tarybos nariai pritarė sprendimo projektui dėl mažmeninės prekybos tabako gaminiais Birštono savivaldybėje licencijavimo taisyklių patvirtinimo, dėl leidimo prekiauti viešose vietose išdavimo tvarkos bei visiems kitiems projektams.

 

Informacija

Posėdyje dalyvavo ir savo veiklą pristatė labdaros ir paramos fondo „Aliojimas“ vadovė Aušra Stančikienė, kuri pristatė projekto „Reabilitacijos centras šeimoms“, siūlydama šį projektą įtraukti į kurorto vystymosi perspektyvinius planus. Pranešėja sakė, kad šiuo metu Lietuvoje yra virš 30 tūkst. neįgalių vaikų, ir sulig kiekvienais metais jų skaičius auga. Kurti tokį centrą paskatino bendradarbiavimas su partneriais užsienyje, vadovaujantis jų turima patirtimi.

Vicemero J. Aleksandravičiaus nuomone, tam puikiai tiktų kitoje Nemuno pusėje esantys buvusios vaikų stovyklos „Berželis“ statiniai. Tarybos nariai irgi tai minčiai pritarė, todėl rengiant perspektyvinius planus bus į šį pageidavimą atsižvelgiama.

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close