Susitikimas su teisingumo ministru Juozu Bernatoniu

Liepos 23 d. Birštono savivaldybės didžiojoje salėje vyko Birštono bendruomenės narių susitikimas su LR teisingumo ministru Juozu Bernatoniu.

Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė susirinkusius gyventojus supažindino su J. Bernatonio biografija ir valstybine bei visuomenine veikla.

 

Ministras pasakojo apie situaciją Seime, darbą koalicijoje bei santykius su opozicija. Susitikimo metu ministras kalbėjo apie šiemet vykusius tiesioginius mero rinkimus ir siekiamybę balsuoti elektroniniu būdu Seimo rinkimuose, jų privalumus ir trūkumus.

Ministras taip pat kalbėjo apie Graikijos situaciją, apie ES paramą, pabėgėlių klausimus, informacinių technologijų plėtrą valstybės mastu. Gyventojai ministrui pateikė klausimų apie atsiskaitymo sistemą gaunant paslaugas Registrų centre, teiravosi apie tvarką, pagal kurią savivaldybės suskirstytos į kategorijas ir nuo to priklauso savivaldybių darbuotojų atlyginimai, aptarė teistų, patrauktų baudžiamojon atsakomybėn asmenų balsavimo teises, gyventojų pirminės teisinės pagalbos finansavimą. Į vienus klausimus ministras atsakė išsamiau, o į kitus – išsakė tik savo pamąstymus, kaip turėtų būti. Aišku viena, kad dar yra daug netobulų įstatymų, kuriuos Seimas turėtų peržiūrėti ir pakoreguoti.

Ministras sakė, kad Birštone lankosi ne pirmą kartą, ir šis miestas jam patinka. J. Bernatonis teigė, jog džiaugiasi matydamas sparčiai besikeičiantį, bet vis tiek unikalų ir išskirtinį Birštono kurortą – jaukų, teikiantį kokybiškas sveikatingumo ir poilsio paslaugas. Ministras palinkėjo Birštonui ir toliau keistis, bet kartu išlikti ir ramaus poilsio oaze.

 

Parodos atidarymas kultūros centre

Po susitikimo savivaldybėje daugelis jo dalyvių atėjo į kultūros centre vykusį karikatūrų parodos „Stot! Humoras eina!“ atidarymą.

Teisingumo ministerija, bendradarbiaudama su Nacionaline karikatūristų asociacija „Humor Sapiens“, liepos 23–rugpjūčio 7 dienomis Birštono kultūros centre pristato karikatūrų parodą teisingumo tema „Stot! Humoras eina!“.

Garbingą svečią pasitiko kultūros centro direktorius Zigmas Vileikis ir pasidžiaugė jo dėmesiu ir pristatoma nauja paroda.

„Atrodytų, humoras ir teisė – dvi viena nuo kitos ganėtinai nutolusios, sąlyčio taškų mažai teturinčios sritys. Tačiau būtent karikatūristai, pasitelkdami įvairialypes raiškos priemones, geba šmaikščiai ir patraukliai atskleisti visuomenėje paplitusius stereotipus, perteikti fobijas, apnuoginti baimes ar nepasiteisinusius lūkesčius“, – taip parodą apibūdino teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė pasidžiaugė, kad Teisingumo ministerija, bendradarbiaudama su Nacionaline karikatūristų asociacija „Humor Sapiens“, Birštone pristato originalią, nuotaikingą parodą ir priminė, jog kartais reikia ir į rimtesnius dalykus pažvelgti su humoru. Kaip padėką už vizitą ir dėmesį mūsų kurortui, merė svečiui įteikė Birštono suvenyrus.

Teisingumo ministras pastebėjo, kad teismų darbas visuomenėje yra apipintas gandais ir nebūtomis istorijomis apie galimybes išsisukti nuo teisingumo ir nupirktais sprendimais. Taigi, kaip tik tokie stereotipai ir inspiravo karikatūrų parodos „Stot! Humoras eina!“ idėją. Profesionalūs karikatūristai ir laisvės atėmimo įstaigose bausmes atliekantys nuteistieji buvo pakviesti su humoru pažvelgti į teisininkų darbo kasdienybę.

Parodoje eksponuojama 50 profesionalių Lietuvos karikatūristų darbų. Prizinį parodos fondą – 1000 eurų – pasidalijo trys vertinimo komisijos geriausiais pripažinti karikatūrų autoriai: Edmundas Unguraitis, Auritas Sipaitis, Vladimiras Beresniovas. Paskatinamieji prizai įteikti Antanui Bartašiūnui, Juozui Juozapavičiui ir Iljai Bereznickui.

Karikatūrų paroda Birštono kultūros centre eksponuojama liepos 23–rugpjūčio 7 dienomis.

 DSCF4177

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close