Prienų meno mokyklos akordeonistai dalyvavo lietuviškos muzikos respublikiniuose festivaliuose – konkursuose

Lapkričio 22 d. linksmos muzikos mėgėjai tradiciškai sugužėjo į Alytaus rajono meno ir sporto mokyklą Dauguose, į III-ąjį respublikinį jaunųjų atlikėjų festivalį – konkursą „Linksmoji polkutė”.

 

Atlikėjai susirinko iš Garliavos, Elektrėnų, Marijampolės, Birštono, Kauno, Butrimonių, Veisiejų meno mokyklų, Pivašiūnų vidurinės mokyklos bei Alytaus jaunimo centro. Šiame festivalyje – konkurse siekiama populiarinti lietuvišką muziką, todėl visi atlikėjai grojo lietuvių kompozitorių kūrinius. Šiame renginyje mūsų mokyklą atstovavo Martynas Gluoksnis 2 kl. (mokyt. Laura Bačiliūnienė) ir Adomas Ražauskas 3 kl. (mokyt. Renata Alaveckienė). Abu mokiniai apdovanoti  asmeninėmis dovanėlėmis ir padėkos raštais.

Lietuvių liaudies dainos „Atlėk, sakale“ melodija, lapkričio 24-os dienos rytą, prasidėjo III –sis respublikinis jaunųjų atlikėjų lietuviškos muzikos konkursas „Atlėk, sakale“ Alytaus muzikos mokykloje. Konkurse dalyvavo akordeonistai (A kategorija), kanklininkės (B kategorija) ir įvairių sudėčių ansambliai iki 7 narių. Visi solistai buvo suskirstyti į tris amžiaus grupes: A1-B1 10 metų ir jaunesni,  A2-B2 11-13 metų, A3-B3 14-16 metų. Ansambliai buvo suskirstyti į keturias grupes, pagal sudėtį ir narių amžių. Festivalyje dirbo trys vertinimo komisijos. Akordeono grupių atlikėjų programas vertino Daiva Akelaitienė – Marijampolės kolegijos dėstytoja, Saulius Subačius – Vilniaus „Lyros“ muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotojas, Danutė Nepraustytė – buvusi ilgametė Alytaus muzikos mokyklos akordeono mokytoja metodininkė. Konkurso programos trukmė buvo skirtinga, pagal amžiaus grupes, tačiau visiems bendras reikalavimas – autorinis lietuvių kompozitorių kūrinys. Į konkursą jaunieji akordeono atlikėjai atvyko iš įvairių Lietuvos mokyklų: Nemenčinės, Vievio, Gargždų, Klaipėdos, Priekulės, Kauno, Garliavos, Prienų, Birštono, Varėnos ir Alytaus.

Dalyvauti respublikiniame konkurse ruošėsi du Prienų meno mokyklos jaunieji akordeono atlikėjai Ilja Sogačiov ir Emilis Butkus. Abiems, mokytojos Linos Bendoraitienės mokiniams, tai pirmasis konkursas. Ilja mokosi groti pirmoje klasėje, taigi pasiruošimui laiko buvo nedaug, tik du mėnesiai. A1 kategorijoje dalyvavo jauni, bet jau kelis metus groti besimokantys vaikai, tačiau Ilja sugebėjo padaryti įspūdį komisijos nariams ir laimėjo 2-rą vietą. Emilis Butkus jau ne naujokas scenoje, jis ne kartą dalyvavęs įvairiuose respublikiniuose  festivaliuose kaip solistas ar ansamblio narys. Emiliui, pagal amžių, teko dalyvauti A2 kategorijoje. Jis buvo jauniausias šioje atlikėjų grupėje, tačiau pavyko iškovoti 3-čią vietą.

Lietuvių liaudies daina „Atlėk, sakale“ prasidėjęs konkursas, baigėsi jau temstant. Antrą kartą suskambus šiai dainai, visi konkurso dalyviai buvo pakviesti į didžiąją salę apdovanojimams ir konkurso uždarymui. Organizatorių paruošti keramikiniai sakalai, prizai už geriausią lietuviško kūrinio atlikimą, pasklido po Lietuvą. Kartu su sakalais po Lietuvą pasklido ir jaunieji atlikėjai, kuriems tokie renginiai reikalingi, kad galėtų išbandyti savo jėgas, kad domėtųsi lietuviška muzika, savo šalies kultūra.

 

 

Laura Bačiliūnienė, Lina Bendoraitienė

Prienų meno mokyklos akordeono mokytojos   

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close