Darbą pradėjo Prienų rajono savivaldybės Jaunimo reikalų taryba

Lapkričio 21 d. Prienų rajono savivaldybės mažojoje salėje į pirmąjį posėdį susirinko Prienų rajono savivaldybės Jaunimo reikalų taryba (JRT). Ji buvo patvirtinta š. m. rugpjūčio 30 d. Prienų rajono savivaldybės tarybos sprendimu.

Į pirmąjį posėdį susirinko 12 narių iš 13. Pagal patvirtintus JRT nuostatus, kvorumui sudaryti užtenka pusės JRT narių, todėl posėdis buvo pradėtas, darbotvarkė patvirtinta ir tuoj pat vienbalsiai išrinktas JRT pirmininkas. Pirmininke tapo Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė. Pirmininkės pavaduotoja vienbalsiai išrinkta mero pavaduotojos pasiūlyta asociacijos „Prienų jaunimas“ prezidentė Ieva Makštutytė. JRT sekretoriaus pareigas sutiko eiti vienbalsiai išrinktas Prienų rajono savivaldybės administracijos kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vyriausiasis specialistas, jaunimo reikalų koordinatorius Adomas Kubilius. Vienbalsiai buvo nuspręsta, kad ruošti ir saugoti JRT dokumentus patogiausia bus Savivaldybės darbuotojui, atsakingam už jaunimo veiklą ir politiką rajone.

Vienbalsiai buvo patvirtintas ir JRT darbo reglamentas.

Daugiausia diskusijų sukėlė pagal šiuo metu vykdomo projekto „Jaunimo problemų sprendimo planų rengimo vietos ir nacionaliniu lygiu“ medžiagą parengto Jaunimo problemų sprendimo Prienų rajono savivaldybėje 2013-2018 plano teikimas Prienų rajono savivaldybės tarybai tvirtinti. Peržiūrėjus galimus būtinuosius pataisymus, buvo nuspręsta šį planą grąžinti sudarytojams, kad pastebėti netikslumai būtų ištaisyti.

Aktualiausi šio plano punktai susiję su mokinių pavėžėjimu iš neformaliojo ugdymo užsiėmimų į kaimiškąsias vietoves bei jaunimui skirtų informacinių renginių organizavimu. Asociacijos „Prienų jaunimas“ prezidentė I. Makštutytė pasiūlė vieną iš naudingų renginių – jaunimo subkultūrų pristatymą-festivalį – leisti organizuoti „Prienų jaunimui“. Tam buvo vienbalsiai pritarta.

2000 m. Prienų rajono savivaldybės tarybos patvirtinta Prienų rajono savivaldybės jaunimo politikos koncepcija taip pat buvo pripažinta nebetinkama. Ši koncepcija pasenusi, dauguma teisės aktų, kuriais ji buvo paremta, jau nebegalioja. Buvo nutarta iki kito JRT posėdžio, kuris įvyks gruodžio 5 d., parengti naują koncepciją pagal dabar galiojančius teisės aktus.

Posėdyje buvo svarstomas ir JRT 2013 m. veiklos (programos) planas, kurį nuspręsta iki kito posėdžio papildyti jaunimui skirtų renginių sąrašu.

Lengviausiai buvo sprendžiamas paskutinis pirmojo posėdžio darbotvarkėje numatytas klausimas dėl jaunimo „Apskritojo stalo“ steigimo Prienų rajono savivaldybėje. Ši asociacija vienytų visus rajone esančius oficialius jaunimo klubus ir judėjimus. Iš kiekvieno klubo deleguoti atstovai spręstų jaunimo problemas bei teiktų jas svarstyti JRT. Juos išnagrinėjęs JRT, esant būtinybei, perleistų spręsti Tarybai.

Posėdžio metu nuspręsta, kad visi JRT posėdžių protokolai ir darbotvarkės bus viešos. Visi dokumentai bus patalpinti Prienų rajono savivaldybės internetiniame puslapyje www.prienai.lt, skiltyje „Jaunimas“. Čia pat bus patalpinti ir visi JRT narių kontaktai, kad jaunimo organizacijos ir kiekvienas jaunuolis reikalui esant galėtų kreiptis.

 

Mantvydas Prekevičius

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close