Duona paminėta Okupacijos ir genocido diena

Birželio 15-ąją Lietuva kasmet mini Okupacijos ir genocido dieną. Šios dienos išvakarėse žuvusiuosius laisvės kovose pagerbė Birštono savivaldybės vadovai, birštoniečiai ir miesto svečiai, padėdami gėlių prie paminklinio akmens.

O birželio 15-ąją į Biršono viešąją biblioteką , užsukę lankytojai buvo kviečiami pasivaišinti duona ir prisiminti, ką ji reiškė mūsų proseneliams, seneliams ir tėvams. Kas jiems buvo ta kasdieninė duona, kurios kriaukšleliu dalindavosi visa šeima, kaip ją gerbė, prieš valgydami žegnojosi… Dabar mūsų jaunajai kartai sunku tai įsivaizduoti.

 

„Tu gyva mano svajonėse ir sapnuose. Tu – mano tikėjimo ir vilties medis.
Stiprybės riedulys. Ištvermės kalva. Žara ant gimtinės namo slenksčio.
Girgždančios svirties šneka. Vakarinė žiogo giesmė.
Kryželiu nešioju Tave ant kaklo. Lūpom liečiu užmerkdamas akis ir vos
pakirdęs,

meldžiuos Tavo rožančium. Ir prašau dangaus malonės:
„Kasdieninės duonos duok mums šiandien.“ Šiandien…

Mes tikim –
dangus mus girdi.
Taip kartoju ne aš vienas.“

(Ištrauka iš Vlado  Kalvaičio eilėraščio „Odė duonai“)

Birštono viešoji biblioteka čia prasminga akcija prisidėjo prie Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos iniciatyvos paminėti šią dieną, kurios simbolis – duona.

Birštono savivaldybės gyventojai ir kurorto svečiai buvo kviečiami bibliotekoje drauge paminėti Okupacijos ir genocido dieną – prisimindami tautos trėmimus, patirtas kančias ir iškęstą badą. Su palinkėjimu skalsos, su viltimi, kad nepamiršim kryželiu ją nešiojusių ant kaklo. Kiekvienas duoną ėmė į rankas su didžiausia pagarba. Taip turėtų būti visada ir per amžius…

DSCF1503

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close