home Laisvalaikis Skandalingasis violončelės goblinas drebins Lietuvos padangę

Skandalingasis violončelės goblinas drebins Lietuvos padangę

Birželio antroje pusėje keturiuose šalies miestuose koncertuos „Grammy“ nominantas, modernios violončelės virtuozas, kompozitorius, poetas-filosofas ir komikas amerikietis Rushad Eggleston‘as (35 m.). Džiazo ir bluegrass stiliuose „nardantis“ R. Eggleston‘as muzikos pasaulyje laikomas revoliucingu muzikantu, kurio pasirodymai scenoje virsta įspūdingais muzikiniais spektakliais ir fiestomis.

 

Anksčiau grojęs pripažinimo sulaukusiose grupėse „Fiddlers 4” ir „Crooked Still“, pastaruoju metu R. Eggleston‘as daugiausia dėmesio skiria soliniams pasirodymams įvairiose pasaulio šalyse. Muzikos virtuozas nuolatos koncertuoja JAV, Europoje lankysis antrą kartą, o Lietuvoje ir Baltijos šalyse viešės pirmą kartą.

„R. Eggleston‘o koncertai abejingų nepalieka. Vieni ji myli, kiti - galbūt nekenčia, – sako jo pasirodymus Lietuvoje organizuojantis Všį „Violončelės mokykla“ vadovas violončelininkas Valdas Povilaitis. – Džiaugiuosi, kad prieš keletą metų su R. Eggleston‘u užmegztas draugiškas ryšys virto jo vizitu į mūsų šalį. Tad Lietuvos klausytojai turės unikalią galimybę išgirsti iki šiol negirdėtų muzikinių vibracijų”.

  Atlikėjas iš kitos galaktikos  

Rushad Eggleston‘as prisistato kitos galaktikos (Land of Sneth) ambasadoriumi ir tuo visai nesunku patikėti. Scenoje violončelininkas, trykštantis ekscentrišku kūrybiškumu ir lakia vaizduote, vilki ryškių spalvų aprėdus su elfo kepure ir netelpa į jokius standartus. Jo dainose pilna keistų personažų, nesuvokiamų naujadarų, o veiksmas dažnai vyksta įsivaizduojamame pasaulyje. Kartą jis grojo solo pakibęs žemyn galva ant lynų, visai kaip Piteris Penas.

Tačiau už padūkusio įvaizdžio bei skandalingų keistenybių slypi neabejotinas talentas, prasiveržęs dar tebestudijuojant Berklio muzikos koledže, kai Rushad Eggleston‘as prisijungė prie žinomo smuiko virtuozo Darol Anger‘io suburtos grupės „Fiddlers 4“, kurios albumas pelnė „Grammy“ nominaciją 2002 metais. Talentingasis atlikėjas koncertavo tiek su šiuo kvartetu, tiek su kitu Darol Anger‘io projektu „Republic of strings“, vėliau prisidėjo prie bluegrass muzikos stiliaus grupės „Crooked still“ įkūrimo, netgi buvo subūręs sunkiojo roko trio „Tornado Rider“ su savo violončele priešakyje. Pastaruoju metu R. Eggleston‘as didžiausią dėmesį skiria solinei karjerai. 2013 metais atlikėjas išleido albumą „The Rushad Eggleston Show“, kurį sudaro 27 kompozicijos, kuriose persipina dainos, pasakojimai ir eilėraščiai.

Atviras improvizacijoms ir spontaniškiems muzikos ekskursams, R. Eggleston‘as priverčia violončelę skambėti tarsi gyvybingą, perkusinį instrumentą. Violončelininkas naudoja savo paties išrastus įvairiausius garso išgavimo būdus stryku: glaustai muzikalius, tinkamus klasikiniame ar džiazo kontekste, o taip pat ir grubius kirčius, mėgstamus bluegrass atlikėjų. Visi šie talentai neįtikėtinai derinasi su ekscentrišku R. Eggleston‘o įvaizdžiu ir paverčia jo koncertus stebėtina patirtimi, kuri gerokai praplečia supratimą, kaip ir ką galima sugroti violončele.

 

Ne tik gros Lietuvoje, bet ir surengs mokymus šalies atlikėjams, pradedant vaikais, baigiant profesionalais

R. Eggleston‘as yra itin mėgstamas vaikų, kuriems tampa entuziastingu mokytoju daugelyje muzikinių stovyklų. Be suplanuotų koncertinių pasirodymų mūsų šalyje atlikėjas sutiko šią vasarą pamokyti ir jaunuosius Lietuvos violončelininkus, taip pat ves meistriškumo kursus bei seminarą profesionalams bei studentams. R. Eggleston‘o viešnagę Lietuvoje organizuoja viešoji įstaiga „Violončelės mokykla“, o remia JAV ambasada Vilniuje.

Vakarai su Rushad Eggleston‘u vyks:

 

birželio 19 d. Vilniaus Rotušėje („Kultūros naktyse“);

birželio 21 d. Vilniaus Kongresų rūmuose;

birželio 22 d. Klaipėdos „Kultūros fabrike“;

birželio 25 d. Palangos klube „Ramybė“;

birželio 27 d. Birštono „Eglės“ sanatorijoje.

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Valdas Povilaitis, tel.: +370 698 74347, el. paštas: violonceles.mokykla@gmail.com

  Rushad Eggleston‘o oficiali interneto svetainė: http://www.rushad.net/   Rushad Eggleston‘o pasirodymų vaizdai:     https://youtu.be/jNh6XDb2ktE (R. Eggleston‘as groja ir dainuoja kybodamas ant lyno) https://youtu.be/85EEkmnfGMo (eidamas į R. Eggleston‘o koncertą negali žinoti, kas tavęs laukia) https://youtu.be/PyMCN3qcLjI https://youtu.be/S7313RyDbqw https://youtu.be/HXdgJAmcNXs https://youtu.be/XsMv_1tMPLY https://youtu.be/RmN9rpyxmzE (Grupės „Tornado raider“ laikai: koncerto metu R. Eggleston‘o solo violončele kabant aukštyn galva) https://youtu.be/YG-SAnNQJfI?list=PL0mM63D_Vg0O2fVtYR7A5tNsTYKvwW2rw (Grupės „Tornado raider“ laikai: koncerto metu R. Eggleston‘as groja kybodamas ant lyno) 1402450540_photo_4

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close