home Politika Kovoje dėl ūkinio pastato laimėjo Vyšniūnų bendruomenė

Kovoje dėl ūkinio pastato laimėjo Vyšniūnų bendruomenė

Praėjusiame Prienų rajono savivaldybės tarybos posėdyje dar kartą nagrinėtas sprendimo projektas dėl savivaldybei nuosavybės teise priklausančio ūkinio pastato, esančio Liepų g. 1, Vyšniūnų k., Stakliškių sen., perdavimo Vyšniūnų bendruomenei. Toks sprendimo projektas parengtas, gavus pakartotinį Vyšniūnų bendruomenės prašymą (2015-03-27).

 

Aiškinamajame rašte rašoma, kad sprendimo projekte minimas ūkinis pastatas buvo skirtas Vyšniūnų bendruomenei panaudos teise 2011-03-31. Prienų rajono savivaldybės tarybos sprendimu įgaliota pasirašyti Savivaldybės nekilnojamojo turto sutartį Želkūnų pagrindinės mokyklos direktorė, tačiau panaudos sutartis bei perdavimo ir priėmimo aktas nebuvo parengti ir pasirašyti.

Ūkinio pastato klausimas sukėlė diskusiją tarp koalicijos ir opozicijos. Opozicijos lyderė Loreta Jakinevičienė teiravosi, kodėl šiam posėdžiui parengtame sprendimo projekte nebeliko Želkūnų bendruomenės, pretendavusios į tą patį pastatą ir ankstesniame Tarybos posėdyje buvusios įtrauktos į sprendimo projektą. Tarybos narė kalbėjo po praėjusio posėdžio lankiusis abiejose bendruomenėse, kur vyko bendruomenių pasitarimas. Ji atkreipė dėmesį, kad bendruomenių pasitarime ženkliai daugiau buvę Želkūnų bendruomenės narių, o Vyšniūnų bendruomenei atstovavusi pati bendruomenės pirmininkė, keletas žmonių ir Stakliškių seniūnas bei jo pavaduotoja. (Savivaldybės atstovai esą išvažiavo nesulaukę pasitarimo pabaigos.) L. Jakinevičienė pasiūlė, kaip ir ankstesniame posėdyje, svarstyti abiejų bendruomenių prašymus ir vienodas galimybes perimti ūkio pastatą.

Reikėtų priminti, kad minėtame ūkiniame pastate Želkūnų bendruomenė planavo įrengti šarvojimo salę, tuo tarpu Vyšniūnų bendruomenė savo veiklos ir pretenzijų į pastatą nepagrindė ir nė viename Tarybos posėdyje viešai pasisakyti nepanoro. Opozicijos atstovo Arūno Vaidogo nuomone, toks Vyšniūnų bendruomenės, už kurią kovoja seniūnas ir esą palaiko meras, elgesys yra netolerancija. Jis pasiūlė pasidomėti internete, kokią veiklą minėta bendruomenė vykdo ir kokią vykdo Želkūnų bendruomenė, kurios veikla, pasak A. Vaidogo, gerai žinoma. Cezaras Pacevičiaus taip pat prašė neatimti iniciatyvos iš bendruomenės, kuri jau nemažai darbų padariusi tame pastate.

Koalicijos atstovas Algimantas Šidlauskas stebėjosi ir retoriškai, kodėl abiem bendruomenėms trūksta vietos?! Tarybos narys sveikino bendruomenių iniciatyvas perimti pastatą, nes tai reiškia, kad jos abi nori rašyti projektus ir vykdyti bendruomeninę veiklą. Politikas kvietė palaikyti siūlymą ir neužkirsti kelio gyvuoti ir kitai bendruomenei.

Algirdas Kederys pritarė koalicijos partneriui, o pats pasiuntė atvirą repliką apie partijų ir politikų bandymus kurti bendruomenes ir kartu konkurencinę kovą tarp bendruomenių. Pasak politiko, abi bendruomenės gali gyventi ir gyvuoti, ir ne politikų reikalas jų veiklą reguliuoti. Vėliau jis paklausė, ar Želkūnų bendruomenės pirmininkė ar jos šeimos nariai buvo partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatų sąraše rinkimuose į savivaldą. Partijos atstovė L. Jakinevičienė patikino, kad bendruomenės pirmininkė nebuvo kandidatų sąraše, paaiškindama, jog Želkūnų bendruomenėje yra ir Konservatorių partijos pirmininkė, tuo tarpu Vyšniūnų bendruomenėje esą – tik socialdemokratai. Opozicijos lyderė priekaištavo socialdemokratams, kad jų partijoje esantys Stakliškių seniūnas bei jo pavaduotoja akivaizdžiai atstovavo Vyšniūnų bendruomenės interesams, nors turėję būti nešališki.

Koalicijos atstovai paaiškino, kad Želkūnų bendruomenė turinti penkiskart didesnes patalpas. Ir t.t., ir t.t...

„Ping pongo“ žaidimas būtų dar tęsęsis, tačiau meras pasiūlė jį nutraukti ir balsuoti už du variantus: kaip sprendimo projekte ir su opozicijos pasiūlymu skirti patalpas Želkūnų bendruomenei. Po balsavimo paaiškėjo, kad 12 Tarybos narių balsavo už tai, kad ūkinis pastatas būtų perduotas Vyšniūnų bendruomenei. Prieš balsavo 11 Tarybos narių, vienas susilaikė.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close