Europos dieną Birštone šventėme kartu

Gegužės 9 d. Birštone jau 7-ąjį kartą inicijavome Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje remiamą Europos dienos šventę, į kurią pakvietėme birštoniečius ir kurorto svečius.

2015-ieji – ypatingi metai. Siekiant didesnės Europos Sąjungos (ES) visuomenės paramos vystomojo bendradarbiavimo politikai ir didesnio įsitraukimo į jos įgyvendinimą, 2015 m. paskelbti Europos metais vystymuisi (European Year for Development – EYD2015). Europos Komisijos siūlymu kiekvienas EYD2015 metų mėnuo skiriamas tam tikrai temai. Gegužės mėnuo skiriamas taikai ir saugumui, todėl šiemet prisijungėme prie Birštono gimnazijos inicijuotos socialinės-pilietinės akcijos „14 geriausių darbų“. Sausio 13-ąją, kai už Lietuvos laisvę žuvo 14 žmonių, mes tiesėme savo kelią į Lietuvos nepriklausomybę, į jos narystę ES. O šiemet Birštono nevyriausybines organizacijas, bendruomenes, įstaigas kvietėme išrinkti ir siūlyti apdovanoti savo bendruomenių narius už prasmingus, gražius darbus.

Gegužės 9-osios rytą Birštono gyventojus ir svečius žadinome ir kvietėme į aikštę kartu su ansamblio „Subtilu-Z“ muzikantais, keliaudami per bundantį miestą „Eglės“ sanatorijos elektromobiliu. Ansambliečiai linksmas melodijas grojo „Eglės“ ir ,,Tulpės“ sanatorijose, J. Basanavičiaus aikštėje, prie „Versmė“ sanatorijos fontano, viešosios bibliotekos. Birštono jaunimo klubo atstovės dalino skrajutes, kviečiančias į šventę.

11 val. susirinkome savivaldybės aikštėje. Skambant Lietuvos ir Europos Sąjungos himnams, pakeltos vėliavos. Renginį vedė Birštono gimnazijos moksleiviai. Birštoniečius ir kurorto svečius Europos dienos proga sveikino Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.

Renginio metu buvo apdovanoti socialinės-pilietinės akcijos „14 geriausių darbų“ nominantai – žmonės, savo iniciatyvomis prisidedantys prie krašto klestėjimo, savo gražiais, gerais darbais puošiantys mūsų kraštą. Birštono viešosios bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė ir gimnazijos direktorius Alvydas Urbanavičius jiems įteikė Birštono gimnazijos mokytojų ir moksleivių pagamintus gerumo balandžius. Juos gavo: Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė – už visus gerus darbus Lietuvai, Birštonui, kiekvienam žmogui; Aistė Abramavičiūtė – už drąsą, išgelbėtą žmogaus gyvybę; Austėja Suchockaitė – už sąžiningumą, gerumą ir atjautą senam žmogui; Tomas Milušauskas – už sąžiningumą; Birštono seniūnijos seniūnas Jonas Kederys – už visuomeniškumą, nuoširdų rūpestį seniūnijos žmonėmis, svarią pagalbą bendruomenėms; Rimas Kamarauskas  – už visuomeniškumą ir gražius darbus Birštono vienkiemio bendruomenės gerovei; Vijolė Skorodumovienė – už gražias iniciatyvas, prasmingus darbus Siponių krašto žmonėms; Kęstutis Pranculis – už gerus darbus, gražias iniciatyvas prisidedant prie Birštono miesto žaliųjų erdvių puoselėjimo; Jonas Galinis – už prasmingas socialines iniciatyvas; Raimundas Yla – už pilietiškumą, meilę žmogui ir istorijai; Teresė Murauskaitė – už Birštono krašto istorijos, kultūros, gamtos puoselėjimą; Vytautas Lišauskas – už pilietiškumą, darbštumą, atsakingumą, aktyvią visuomeninę veiklą; Audronė Pračkauskaitė – už gražų atsidavusį darbą ir meilę žmogui, muzikai.

Už kūrybiškumą ir aktyvų dalyvavimą organizuojant  Europos dienos šventę padėkos buvo įteiktos Birštono gimnazijos mokytojams Vedai Martinaitienei, Algiui Guobiui,  Nijolei Juozaitienei, Laimai Kučiauskienei,  Aldronai Grinienei, Virginijai Urbanavičienei bei gimnazistei, Birštono jaunimo klubo atstovei Kamilei Čeplinskaitei. Už kūrybines iniciatyvas organizuojant Europos dienos šventę Birštone bei socialinės pilietinės akcijos ,,14 geriausių darbų“ inicijavimą buvo padėkota ir Birštono gimnazijos direktoriaus pavaduotojai Astai Ferevičienei.

Europos dienos išvakarėse, Birštono jaunimo klubas inicijavo orientavimosi žaidimą ,,Europos ieškynės“. Jame dalyvavo penkios komandos, kurios pagal pateiktą klausimyną apie ES šalis nuo taško A turėjo keliauti į tašką B, surasti užuominą, kur yra taškas C ir t.t. Žaidimo laimėtojai buvo paskelbti ir apdovanoti gegužės 9-ąją, šventės metu. 1-osios ir 2-osios vietų laimėtojams teko ,,Tulpės“ ir ,,Versmės“ sanatorijų prizai, visoms trims nugalėtojų komandoms – saldžios dovanos.

Šventės dalyviai buvo kviečiami tapyti Birštono gimnazijos mokinių ir mokytojų padarytą, ornamentais išpuoštą didžiulį balandį, susirišti ES šalių vėliavų spalvų apyrankes.

Susirinkusiems geros muzikos ir geros nuotaikos koncertą dovanojo ansamblis „Subtilu-Z“.

Spalvingoje, nuotaikingoje šventėje Birštone trumpam apsigyveno visa Europa. Šventė sutelkė bendruomenę, visiems padovanojo daug gerų emocijų. Dėkojame padėjusiems ją surengti partneriams ir rėmėjams: Birštono savivaldybei, Birštono gimnazijai, sanatorijoms ,,Eglė“, ,,Tulpė“, ,,Versmė“, Birštono kultūros centrui.

 

Jurgita Pagrandytė

 

KL055

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close