home Gamta Švarinimo akcijos atskleidžia tikrąjį visuomenės veidą

Švarinimo akcijos atskleidžia tikrąjį visuomenės veidą

Kasmet pavasarį vyksta tradiciniai aplinkos tvarkymo darbai, o balandžio 25-oji paskelbta visuotinės švaros akcijos „Darom“ diena visoje Lietuvoje. Į šią akciją kasmet įsijungia ir Prienų įstaigos, organizacijos, bendruomenės.  DSC_8670 Prienų bendruomenė kvietė savanorius prisijungti prie pėstiesiems pritaikytos Nemuno krantinės ties „Revuonos“ viešbučiu švarinimo darbų. Į akciją atsiliepė vos keletas Prienų bendruomenės narių, o aktyviausi buvo Prienų bendruomenės vaikų dienos užimtumo centro vaikai. Prie akcijos dalyvių noriai prisijungė buvusio viešbučio pastate įsikūrusių organizacijų nariai – Nemuno kilpų regioninio parko ir Aplinkos apsaugos agentūros atstovai. Darbas, rodos, niekuo neišsiskyrė iš kitų akcijos „Darom“ dalyvių, tvarkiusių ir gražinusių įvairias Prienų vietas, darbų, kad reikėtų jį kažkaip išskirtinai pabrėžti. Įstrigo kitkas – Nemuną ir gražiąją dalį pakrantės ties tiltu pamėgusių žvejų palikti veiklos pėdsakai. Apmaudu buvo matyti išdraskytus tuščiavidurius betoninius luitus, kurių ertmėse visą šiltąjį sezoną žaliuoja žolė. Pasirodo, ieškodami žvejybai sliekų, žvejai rauna iš betono luitų ertmių vis naujus žolės gabalus su visa velėna, po to, išrinkę sliekus, ne atgal juos įsodina, o meta šalin. Tokios tuščios krantinės „akiduobės“ išties bado akis ir gadina gamtovaizdį. Pasak tvarkiusiųjų krantinę savanorių, tokius „žvejus“reikėtų tokio dydžio baudomis bausti, kad praeitų noras žvejoti. Šią krantinės vietą pamėgę Nemuno tekėjimu iš arti pasigrožėti ateinantys miesto gyventojai, ant suolelių pailsėti prisėdantys senjorai ir ypač jaunimas, romantiškos porelės. Kartais laipteliais į krantinę nusileidžia ir trumpam stabteli miesto svečiai. Ką jie galvoja apie miesto šeimininkus? Kad nesugebame švariai ir gražiai išlaikyti vienintelės trumputės Nemuno krantinės atkarpos? Kad esame savo aplinką darkantys, o ne ją gražinti ir puoselėti siekiantys gyventojai? Kad vieni niokojame tai, ką kiti kuria?.. Be to, kokį pavyzdį rodome vaikams, kurie tvarkė suaugusiųjų išdarkytą aplinką? Ir tokiais bei panašiais žmogaus rankų darbo „perliukais“ galėtų pasidalinti bet kurioje kitoje vietoje dirbę akcijos dalyviai. Prienų seniūnijos iniciatyva ir pastangomis vienais metais krantinėje žydėjo gėlės. Šiemet taip pat yra organizatorių, kurie papuoš krantinę gėlių žiedais. Gėlių, kiek žinoma, ketina parūpinti Prienų butų ūkis. Žinoma, jų reikia daug, ko gero, prireiks ir rėmėjų pagalbos. Tik ar tos gėlės ilgai žydės?.. Ar ilgai akis džiugins neniokojami gėlių ploteliai, kurie pavasarį papuošia miesto aikštę, įstaigų prieigas ir gatves? Norėtųsi, kad ateitų toks laikas, kai niekam nekils ranka rauti, vogti, naikinti, niekinti, plėšti, trypti, niokoti... Ne tik gėlynų, bet ir žalios žolės, bet kokio žmogaus rankomis sukurto turto.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close