„TALENTŲ SAMBŪRIS“. Jomis džiaugiasi mokykla

Birštono gimnazijoje mokosi daug gabių, talentingų ir aktyvių mokinių. Jie dalyvauja olimpiadose, konkursuose, viktorinose, sporto žaidynėse ir įvairiuose meno renginiuose. Nė vienas renginys gimnazijoje nevyksta be Giedrės Kederytės.

Giedrė suspėja visur
Ši aktyvi mergaitė suspėja visur ir visur sugeba būti pati geriausia…
Technologijų mokytoja Nijolė Juozaitienė apie Giedrę pasakė: „Tai mūsų žiburėlis. Jeigu Giedrė ką nors pradeda daryti, padaro iki galo ir gerai“.
Giedrę pavyksta trumpai pakalbinti, kad šiek tiek papasakotų apie save ir savo veiklą.
– Neseniai Birštono gimnazijoje vykusiame raiškiojo skaitymo konkurse laimėjau 1-ąją vietą tarp 9–12 klasių mokinių. Kadangi šie metai yra Maironio metai, todėl skaičiau Maironio eilėraštį „Kur bėga Šešupė“ ir ištrauką iš Biblijos „Laiškas korintiečiams. Himnas meilei“, – pasakoja Giedrė.
Deklamuoti ir skaityti eiles Giedrė pradėjo nuo mažų dienų. Vėliau patiko eseistikos žanras, mėgsta Gintarės Adomaitytės kūrybą. Laikui bėgant mergaitė pradėjo ir pati rašyti filosofinius apmąstymus apie gyvenimą, mus supančią aplinką ir žmones. Rašė sau, tačiau jau nemažai minčių sudėjo ir į didelę knygą, kurią norėtų išleisti.
Raiškiojo skaitymo konkursams Giedrė dažniausiai ruošiasi kelias savaites. Kadangi laiko vis pritrūksta, mergaitė nuo vasario 1 iki kovo 1 dienos nutarė pagyventi be kompiuterio ir televizoriaus. Ir koks gi jausmas, kai atsisakai tokių svarbių šiais laikais dalykų, be kurių, atrodo, negalima išsiversti?
– Labai geras jausmas. Laiko atsirado daugiau, jau perskaičiau keletą knygų, išmokau tekstus raiškiojo skaitymo konkurso antrajam turui. Viską galiu atlikti kruopščiau, iš lėto susidėlioti ir paskirstyti laiką. Manau, kad ateityje taip pat nusistatysiu griežtą rėžimą naudoti kompiuterį ir žiūrėti televiziją. Visiškai atsisakyti neįmanoma, nes reikia lietuvių kalbos tekstus rašyti ir kitus būtinus darbus atlikti, – pasakojo Giedrė.
Gimnazijos dešimtokei mokslas sekasi gerai, tačiau labiausiai prie širdies yra lietuvių kalba bei istorija.
Be mokymosi ir raiškiojo skaitymo, Giedrė dar turi labai daug kitokių veiklų. Ji dalyvauja skautų veikloje, vaidina dramos būrelyje, kuria eiles ir dainas, dainuoja įvairiuose renginiuose, repetuoja, o kas antrą sekmadienį gieda bažnyčioje. Gruodžio mėnesį ji dalyvavo konkurse „Dainų dainelė“, Kelmėje vykusiame muzikos ansamblių konkurse „Muzikinis dirižablis“, kur užėmė 2-ąją vietą, o Prienuose Šileikų fondo suorganizuotame konkurse jai atiteko 3-oji vieta.
Giedrė gabi, talentinga, nuoširdi ir tikrai atrodo ne pagal savo amžių brandžiai mąstanti. Daugelis jos bendraamžių apie viską galvoja daug paprasčiau ir į filosofinius dalykus nesigilina. Giedrė ,nors ir labai užsiėmusi mokslu ir bendruomenine bei muzikine veikla, atranda laiko ir draugams, ir pasimatymams…
– Kai nori, viskam atrandi laiko, – paslaptingai nusišypso Giedrė.
Kaip ir abu vyresnieji broliai Vytautas ir Dalius, mažoji sesutė taip pat tikriausiai pasuks meno keliu. Žinoma, sprendimus priimti dar yra laiko, jie gali keistis kaip ir pats gyvenimas. Giedrės tėveliai, pedagogai Danguolė ir Vytas Kederiai, gali didžiuotis, turėdami tokią gabią, talentingą, protingą ir gražią dukrą.

Kūrybingos ir išradingos aštuntokės Agnė ir Milena

Vasario pradžioje Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmuose vyko penktasis čia suorganizuotas konkursas „Mano mada 2012“. Jo tikslas yra skatinti mokinių meninę saviraišką, formuoti ir ugdyti kasdieninės aprangos stilių, o taip pat atsiskleisti talentingiems jauniesiems dizaineriams. Šiame renginyje dalyvavo ir Birštono gimnazijos moksleivės Agnė Grigonytė ir Milena Liutkevičiūtė. Joms vadovauja mokytoja Nijolė Juozaitienė. Merginos pristatė 6 modelių kolekciją „Vakaro serenada“. Jos laimėjo diplomą.
– Kolekciją sukūrėme maždaug per savaitę. Joje vyravo juoda, raudona ir mėlyna spalvos. Suknelėms pritaikėme saulės kliošo modelį, o puošėme raudonais ir mėlynais diržais, – pasakojo Agnė.
Abi merginos ne tik kuria mados kolekcijas, bet ir dalyvauja raiškiojo skaitymo konkursuose. Tarp 5–8 klasių moksleivių Agnė laimėjo 3-ąją vietą. Gimnazijoje vykusioje technologijų olimpiadoje, jaunesniųjų grupėje, Agnė užėmė 1-ąją vietą, o Milena – 2-ąją. Agnė dekupavo butelį, o Milena iš karoliukų darė auskarus ir apyrankes. Per 3 valandas joms reikėjo viską atlikti ir pristatyti komisijai.
Savo talentus gabios moksleivės atskleidė ir dalyvaudamos kituose renginiuose. Agnė Litexpo rūmuose vykusiame žiemos puokščių konkurse moksleivių grupėje laimėjo 3-ąją vietą.
Mergaitės pasakojo, kad Gamtininkų centro rengiamose darbų parodose Milena pateikė savo fotografijas ir laimėjo nominaciją, o Agnė pristatė papuošalus ir floristinę skrybėlę.
Kūrybingoms merginoms gražių planų netrūksta, todėl ir ateityje jos dalyvaus įvairiose parodose ir konkursuose. Jeigu suspės – tai ir pavasariniuose mados renginiuose Prienuose ir Birštone.
Papasakojome tik apie kelis mūsų krašto talentus… Įsižiūrėkime, įsiklausykime, pamąstykime… Jaunimas gali, jaunimas veikia, jaunimas kuria. Skatinkime juos, palaikykime, padėkime. Jie – mūsų ateitis…

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close