Jonavos rajono verslininkai – sėkmingi eksportuotojai

Kauno apskritis demonstruoja gerus rezultatus verslumo srityje. Kauno rajono pramonė sukuria 28,4 proc. pridėtinės vertės ir taip viršija šalies rodiklį bei patenka tarp didžiausią dalį pridėtinės vertės sukuriančių šalies apskričių. Negana to, Kauno apskritis yra antra daugiausiai eksportuojanti apskritis Lietuvoje.

VL_logo_lt

 

Sėkmingą eksporto pavyzdį demonstruoja šalies mastu gerai žinoma Jonavoje įkurta bendrovė „Lonas“, užsiimanti miegamojo baldų, čiužinių gamyba bei pardavimu, kuri ne tik sėkmingai įvykdė plėtrą per 22 gyvavimo metus visoje Lietuvoje, bet ir savo produkciją eksportuoja į užsienį – Čekiją, Vokietiją, Austriją.

Įmonės vadovas, jaunas verslininkas Domas Jakutis dalinasi patirtimis apie savo karjeros kelią – jam teko išlieti nemažai prakaito, kad užaugtų iki įmonės vadovo pareigų.

„Arti verslo buvau nuo 14 metų – esu dirbęs praktiškai visose įmonės pareigose: buvau sandėlio darbuotoju, prekių išvežiotoju. Pakavau kempines, vilkau čiužinius. Vasaras praleisdavau įmonėje, o pabaigęs verslo administravimo studijas pradėjau vadovauti parduotuvėms, laikui bėgant – pardavimams Lietuvoje, o dar vėliau po mano sparnu atsidūrė ir marketingas, – pasakojo D. Jakutis, – Taigi, verslo patirties medis augo po vieną šaką: natūraliai, daugėjant atsakomybės, augau ir aš, kol vieną dieną gavau postūmį pradėti viskam vadovauti.“

Domas Jakutis įsitikinęs, kad nereikia užmigti ant laurų ir pažymi, kad reikia nepasiduoti konkurencinėje kovoje. „Juk verslas – tai organizmas, negalintis ilgoje perspektyvoje išlaikyti vienodos situacijos ar pasitenkinti turimu geru. Jei verslu užsiimantis asmuo neturės lūkesčių, ambicijų, užsispyrimo, noro tobulėti, parduoti daugiau, gaminti geriau – tik laiko klausimas, kada toks verslas bus aplenktas konkurentų ir žlugs,“ – sakė jis.

Pasak jauno verslininko, versle ypatingai svarbus skaičių stebėjimas ir lyginimas, o planuojant įmonės augimą – žvilgsnis metus ar kelis į priekį. Turint kiekvieno mėnesio rezultatus, galima sėkmingai sekti, ar pavyksta laikytis plano.

Apie tai, kad versle tikrai dažnai nutinka ne tik sėkmės, bet ir nesėkmės, yra nemažai kliūčių ir probleminių sričių, pasakoja ir žinomas televizijos prodiuseris, rašytojas Andrius Tapinas, vystęs net keletą skirtingų verslų. „Juk verslas nėra tik „pergalės triumfas“, jį gali lydėti neigiami aspektai pavyzdžiui, bankrotas, į kuriuos atitinkamai reaguoja aplinka, šalies visuomenė. Taip pat aktuali problema – amžiaus cenzas: kada pradėti verslą, kad jaunas žmogus nebūtų laikomas „geltonsnapiu“?, – kelia klausimus Andrius Tapinas, pridurdamas, kad kuo mažiau verslininkai kreipia dėmesį į aplinkinių nuomonę, tuo jiems lengviau keliauti pasirinktu keliu.

Balandžio 9 d. ketvirtadienį, Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijoje vyks VšĮ „Versli Lietuva“ organizuojamas nemokamas jaunimo verslumo skatinimo renginys „Verslas veža“, kurio metu patirtimi dalysis žinomi šalies žmonės. Tarp jų – anksčiau minėtos įmonės „Lonas“ direktorius D. Jakutis, skaitysiantis pranešimą pavadinimu „Versle kaip gamtoje – arba tu augi, arba išnyksti“ bei rašytojas, televizijos laidų vedėjas Andrius Tapinas, skaitysiantis pranešimą „Nenudžiūvęs pienas arba ką žmonės pagalvos?“ Renginyje taip pat pranešimus skaitys Julius Pauliukevičius ir Simas Jaskutėlis, „GoHisto“ bendraįkūrėjai ir muzikantas, verslininkas, prekių ženklų „MPP Clothing“ ir „Muscleshop.lt“ įkūrėjas Vytautas Medineckas-Ironvytas.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close