Atsakingai rūpinkimės savo nekilnojamuoju turtu

Nekilnojamasis turtas yra kiekvieno nuosavybė, kuria žmogus turi rūpintis, kad nesumažėtų jos vertė. Vienas iš svarbiausių nekilnojamojo turto objektų yra gyvenamasis būstas, kuriame praleidžiame didesnę savo laiko dalį ir kuris turi tarnauti ilgus metus. Jo ilgaamžiškumas priklauso nuo to, kaip mes prižiūrime ir rūpinamės savo namais. Nuosavu privačiu gyvenamuoju plotu (namu) rūpinasi jo šeimininkas. O su daugiabučiais namais viskas sudėtingiau, nes juose gyvena keletas (ar net keliasdešimt) teisėtų savininkų.

 IMG_9730

Daugiabučių namų gyventojai turi galimybę steigti bendrijas ar pasirašyti jungtinės veiklos sutartis, kad namas būtų tvarkomas ir prižiūrimas. Jeigu savininkai patys nesirūpina savo daugiabučiu, t. y. nesteigia bendrijos ir neinicijuoja jungtinės veiklos sutarties, tada, vadovaudamasi įstatymais, savivaldybė turi skirti administratorių. Birštone daugiabučių namų bendrijos kurtis neskubėjo, nepasirašė ir jungtinės veiklos sutarčių, tad pagal dabar galiojančius įstatymus jie gali pasirinkti siūlomą administratorių, kuris užtikrintų tinkamą daugiabučio namo priežiūrą.
Įstatymų nustatyta tvarka ir savininkų balsų dauguma visuotiniame susirinkime arba surengus apklausą priimtas sprendimas yra pagrindas savivaldybei priimant sprendimus dėl administravimo skyrimo.

Pirmajame etape jau 20 kurorto daugiabučių pasirinko savo namų administratorius. Nemažai birštoniečių panoro, kad jų namais rūpintųsi UAB „Nemuno būstas“. Dar liko 35 daugiabučiai, kurie neturi administratoriaus ir jų laukia antrasis etapas. UAB „Nemuno būstas“ vadovė Jolanta Volteraitytė džiaugiasi, kad daugelis birštoniečių nori savo namų priežiūrą patikėti būtent jų įmonei.

„Daugiabučiai namai yra didelis kiekvieno žmogaus turtas, tačiau jį reikia tinkamai prižiūrėti. Džiaugiamės, kad nemažai birštoniečių pasirinko mus t. y. „Nemuno būstą“. Dėkojame jiems už pasitikėjimą, stengsimės jų nenuvilti. Šiuo metu ieškome Birštone išsinuomoti patalpas, kur bus įrengtas mūsų biuras, kad būtume savo klientams pasiekiami ištisą parą. Mums svarbu žinoti žmonių atsiliepimus ir nuomonę, laiku reaguoti į pasiūlymus ir pastabas. Mes pasiruošę komunikuoti su gyventojais, kalbėtis ir derinti visus klausimus. Norime dirbti kartu, dirbti žmonėms, kurie mumis tiki ir pasitiki. Taip pat norime pakviesti ir kitus daugiabučių gyventojus, kurie dar nėra apsisprendę ir neturi savo administratoriaus, prisijungti prie mūsų. Mūsų bendrovės privalumas – visą parą veikianti avarinė tarnyba, skambučių centras. Turime profesionalių svarbiausių sričių specialistų, o atliktiems darbams suteikiame garantiją. Tikrai nenusivilsite, jeigu pasirinksite mus“, – sakė UAB „Nemuno būstas“ vadovė Jolanta Volteraitytė.

Svarbiausia administratoriaus funkcija yra įtraukti savininkus į jų turto valdymą, nuolat informuoti juos apie realią turto būklę, įgyvendinti įsakymų ir kitų teisės aktų nustatytus privalomuosius reikalavimus, susijusius su bendrojo naudojimo objektu, taip pat įstatymų nustatyta tvarka daugiabučiam namui priskirto žemės sklypo valdymu, naudojimu, priežiūra ir kitokiu tvarkymu.

Kalbinant daugiabučių gyventojus, pasirinkusius UAB „Nemuno būstas“, susidarė įspūdis, kad šį administratorių pasirinko daugiau jaunesni žmonės, kuriems svarbu gauti kokybiškas paslaugas, bendrauti, išsakyti savo nuomonę ir būti išgirstiems. Beje, žmonėms labai svarbu gauti geras paslaugas už prieinamą kainą. Anot vieno jauno vyriškio, reikia nesižvalgyti atgal, o naudotis naujesnėmis technologijomis ir jaunų žmonių žiniomis.

Žmonės pasakojo, kad jiems svarbu laiku suteikta informacija, reagavimas į prašymus ir skubius pranešimus, atsiskaitymas už darbams surinktas lėšas ir kt. Pasak J. Volteraitytės, šiuos žmonių reikalavimus jų bendrovė užtikrina dirbdama pagal visoje šalyje profesionalių administravimo įmonių taikomą pastatų priežiūros standartą. Vadovaujantis standartu, namo administravimo vadybininkai nuolatos bendrauja su gyventojais, visą parą veikia skambučių centras bei teikiama avarinės tarnybos paslauga. Taip pat interneto savitarnos puslapiuose teikiama visa informacija apie name vykdytus ir planuojamus darbus.

Tokią modernią daugiabučių namų priežiūrą Birštone vykdyti ir siekia UAB „Nemuno būstas“, turintis ilgametę darbo patirtį, geras technologijas ir gerą komandą.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close