Birštono bibliotekoje startavo skaitymo skatinimo projektas

Kovo 10-ąją Birštono viešojoje bibliotekoje startavo skaitymo skatinimo projektas „Kai man liūdna ar smagu – su knyga aš gyvenu“. Visos projekto veiklos orientuotos į skaitymo svarbą, naudą ir teikiamą malonumą augančiam vaikui, bręstančiam paaugliui.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Projektas bus vykdomas kovo–lapkričio mėnesiais. Jo metu bibliotekoje ir įvairiose netradicinėse kurorto erdvėse vyks skaitymo skatinimo renginiai: kūrybinės dirbtuvės, edukaciniai užsiėmimai, susitikimai su rašytojais, dailininkais, psichologais. Projekto veiklomis siekiama padėti vaikams ir jaunimui pamilti knygą, suvokti skaitymo reikšmę ir prasmę plėtojant jaunosios kartos kultūrinę edukaciją, inicijuojant su skaitymu susijusius renginius, skatinant saviraišką, toleranciją, socializaciją, iniciatyvumą ir kūrybiškumą.

Kovo 10 d. pirmojo renginio – kūrybinių dirbtuvių metu projektą pristatė bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė. Kartu su vienais iš projekto partnerių Birštono meno mokyklos Dizaino studijos ir Dailės skyriaus mokiniais ir mokytojomis Vilma Krasauskiene, Eglė Janušaitiene, Rasa Mekioniene, Laima Petraškiene buvo kuriamas personažų „Skaitė“ ir „Skaitys“, kiekvieno renginio metu pristatysiančių knygas, įvaizdis, taip dailūs, spalvingi, įdomūs knygų skirtukai. Tokius skirtukus renginių metu dovanosime lankytojams. Susitarta, kad kovo 16-ąją minint Knygnešio dieną „Skaitė“ ir „Skaitys“ įkūnys Greta ir Jonas, t.y. jie pristatys pamėgtas knygas. Dirbdami, spalvindami knygų skirtukus, renginio dalyviai linksmai dalijosi mintimis, ką skaitymas reiškia kiekvienam, kokios buvo jų pirmos ir įsimintiniausias perskaitytos knygos. Jonui knygos reiškia žinias, mokytojai Eglei įsimintiniausios Dž Rodario, Janosho, O.Proislerio knygos, Birštono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistei Vidai Gadliauskienei – P. Coelho knygos. Birštono meno mokyklos direktorė Laimutei Raugevičienė renginio pabaigoje džiaugėsi įdomiais, įvairiaspalviais meno mokyklos ugdytinių ir kitų bibliotekos lankytojų sukurtais darbais, kurie čia pat buvo eksponuoti.

Skirtukų pasigaminome, belieka jais pasižymėti skaitomas knygas…

Birštono viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriaus vedėja Nijolė Raiskienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close