Rūpintis savo kūnu reikia nuo jaunystės

Kovo 5 d., ko gero, besiruošdamos savo šventei, į Prienų rajono savivaldybės didžiąją salę sugužėjo prienietės. Čia jų laukė seminaras-diskusija „Pažinkime savo kūną“.

kinezi

Susirinkusių žiūrovių (tarp jų – ir du žiūrovai vyrai!) kiekis nustebino ir renginio organizatores – Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojas, ir pačią seminaro vedėją – fizinės medicinos ir reabilitacijos (FMR) gydytoją, kineziterapeutę, Body Control Pilates Academy instruktorę, Kineziterapijos akademijos lektorę Kristiną Čepeliauskienę.

K. Čepeliauskienė ne tik pabrėžė, kad kūno priežiūra reikia rūpintis jau jaunystėje, bet ir pademonstravo, kokią įtaką kūnui daro judrumo stoka. Susirinkusios prienietės pasirodė esančios gana aktyvios ir vienaip ar kitaip sportuojančios gana dažnai, tačiau dalis susirinkusiųjų patvirtino, kad jaučia kokius nors nuolatinius skausmus. K. Čepeliauskienė patvirtino, kad skausmai atsiranda dėl mažo judrumo, tai dažniausiai sukelia stuburo pokyčius, kurie vėliau pradeda veikti kūno nervinius kanalus.

K. Čepeliauskienė pabrėžė, kad stuburą ypač neigiamai veikia ilgos sėdimo darbo valandos, todėl kuo dažniau darbo metu reikia daryti pertraukėles ir pajudėti. Pasak kineziterapeutės, judėti turi visas kūnas ir kiekviena kūno dalis. Reikia nepamiršti pajudinti ne tik rankų, bet ir kojų pirštus. Žinoma, ilgai pasėdėjus ir norint pasimankštinti būtina ir atsistoti. Dirbti turi visi raumenys. Sėdint neveiksnūs raumenys trumpėja, todėl tai sukelia papildomų negalavimų.

Seminaras buvo trumpas, bet tikrai naudingas – sveiko gyvenimo taisykles reikia prisiminti ir atnaujinti nuolat. Seminaro metu K. Čepeliauskienė atsakė ir į dalyvių klausimus.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close