Ilgametė sveikuolių vadovė L. Kalantienė ir toliau vadovaus „Versmenei“

Dar kartą apsisuko metų ratas, o su juo – ir dar vienas Prienų sveikos gyvensenos klubo „Versmenė“ veiklos etapas. Į klubo ataskaitinį-rinkiminį susirinkimą Prienų kultūros ir laisvalaikio centre gausiai susirinkę sveikuoliai prisiminė, kaip praėjusiais metais gyventa, kas nuveikta, kiek žinių, sveikatos, gerų emocijų sukaupta, kiek dvasiškai patobulėta.

DSC_7217

Pasak „Versmenės“ vadovų, klubo veikla atvira visiems – tik ateikite, veltui semkitės žinių, pajuskite bendravimo, judėjimo malonumą. Praėjusiais metais (kaip, beje, ir ankstesniais) klubas organizavo tikrai įdomių renginių. Tradicinė žiemos šventė Žvėrinčiuje, judėjimo sveikatos labui diena, gegužinė ant Nemuno kranto per Sekmines, trijų dienų sulčių stovyklėlė, Vėlinių žygis. Nuotaikingai paminėtas Kristijono Donelaičio jubiliejus, gilintasi į filosofo, poeto Antano Maceinos asmenybę ir darbus, su meile ir pagarba kalbėta apie „savąją“ knygą.

Apie visus renginius, darbus, šventes, keliones ir įgyvendintas sveikatingumo iniciatyvas klubo pirmininkė Leonora Kalantienė išsamiai papasakojo savo ataskaitos metu.

Per ataskaitinį laikotarpį įvyko 7 valdybos posėdžiai, kuriuose aptarti praėję renginiai, ruoštasi naujiems. Klubas džiaugiasi, kai jo gretas papildo nauji nariai. Nors jų skaičius beveik nesikeičia (šiuo metu yra 75 nariai), nes dėl vienokių ar kitokių priežasčių atsisveikinusiuosius su klubu pakeičia nauji, visada malonu sulaukti kiekvieno, sveikos gyvensenos keliu nutarusio pasukti prieniečio. Juk prisijungęs prie klubo veiklos, jis ir savo aplinkoje propaguoja sveikatos ir sveiko gyvenimo būdo idėjas, jomis dažnai užkrečia ir artimuosius, savo šeimos narius.

Daugelis klubo renginių yra atviri, apie juos skelbiama rajono spaudoje, todėl juose, be sveikuolių, neretai dalyvauja nemažai Prienų bendruomenės žmonių, jaunimo, moksleivių. Visus renginius, apie kuriuos papasakojo pirmininkė, iliustravo sveikata ir džiaugsmu trykštančių žmonių nuotraukos – ar jie dalyvautų Ruonių maudynėse Palangoje, Žiemos šventėje miške, talkose Davatkyne, ar keliautų, skaitytų, deklamuotų, dalintųsi mintimis apie knygas, sveikatą ir maistą. Susirinkusieji pamatė, kokia įvairi klubo veikla, kiek patiriama džiaugsmo, šilumos, žinių.

Klubas „Versmenė“ dalyvauja visuose respublikiniuose renginiuose ir dažnai pirmauja. Praėjusiais metais klubo nariai už aktyvią veiklą buvo įvertinti asociacijos „Sportas visiems“ pagrindiniu prizu – apdovanoti taure ir diplomu. Prienų sveikuoliai Lietuvos Respublikos Prezidento taurės konkurse Panevėžyje laimėjo III vietą – taurę ir diplomą, o individualioje įskaitoje – daug prizinių vietų. Tačiau pirmininkę jaudina tai, kad Prienuose išlieka didelis sergamumas, rajone viename iš pirmųjų paskelbta gripo epidemija. Žmonės, anot jos, eina lengviausiu keliu – susirgę pas gydytoją, po to į vaistinę, nors ir žino, kad sveikatos vaistinėje nenusipirksi. Jau seniai mokslo įrodyta, kad sveikata tik 10 proc. priklauso nuo medicinos, o net 50 proc. – nuo paties žmogaus: jo gyvenimo būdo, fizinio aktyvumo, emocijų, mitybos, minčių.

Vasario 14 d. būrys Prienų sveikuolių nėrė į Baltijos jūrą ir dalyvavo LSS 25-mečio minėjime. L. Kalantienė pranešime akcentavo rezidento Dainiaus Kepenio kalbą, kurioje jis kalbėjo apie Sveikuolių sąjungos indėlį šviečiant, mokant, sveikatinant Lietuvos žmones. „D. Kepenis apgailestavo, kad SAM yra tik ligų gydymo ministerija. Atviru tekstu kalbėjo, kad pas mus viską valdo farmamafija. Didžiulės lėšos metamos ligoms gydyti, o ne jų prevencijai. Tačiau yra nemažai rajonų, kurie šioje srityje daug nuveikę, tai Lazdijai, Marijampolė, Šilalė, Kėdainiai ir kiti. Jau ne pirmi metai siūlau Prienuose suburti Bendruomenės sveikatos tarybą (pagal savivaldos įstatymą), patvirtinti Savivaldybės taryboje sveikos gyvensenos programą ir taip judėti į priekį“, – pabrėžė klubo pirmininkė L. Kalantienė.

Galbūt rajono vadovai, kuriems pirmininkė dėkojo už skiriamas klubo veiklai lėšas, pagaliau atkreips dėmesį ir į nevienkartinį prašymą bei aktyvių žmonių iniciatyvas. Dar prieš trejus metus Lietuvos sveikuolių sąjunga (LSS), kuriai priklauso ir Prienų sveikos gyvensenos klubas „Versmenė“, buvo viena iš iniciatorių, kad 2013-ieji būtų Seimo paskelbti Sveikatingumo metais. Sveikatos banga banguoja ir toliau – 2014-ieji buvo skirti sveikai šeimai puoselėti ir vaikų sveikatingumui, 2015-ieji – senjorų sveikatingumui.

Baigdama ataskaitinį pranešimą pirmininkė padėkojo visiems, kurie 2 proc. sumokėto pajamų mokesčio pagal Labdaros ir paramos įstatymą perveda į klubo sąskaitą, taip pat laikraščių redakcijoms – už galimybę skleisti sveikos gyvensenos idėjas, pakviesti visuomenę į renginius, seminarus, susitikimus su įdomiais žmonėmis, supažindinti su įvykusiais renginiais, valdybos nariams – už kūrybiškumą, idėjas, sumanumą, pareigingumą, nuoširdumą bei didžiulį atliekamą darbą, o visiems klubo nariams, aktyviai dalyvaujantiems klubo veikloje, už norą siekti žinių, jas pritaikyti ir sveikiau gyventi, tobulėti, nepasiduoti farmacijos reklamoms ir akcijoms.

Tiek klubo pirmininkės atskaita, tiek finansinė klubo ataskaita buvo patvirtintos sutartinai. Nors šiemet sukanka 10 metų, kai L. Kalantienė buvo išrinkta pirmininke, ir savo ataskaitos metu ji išreiškė norą užleisti pirmininko vietą kitam sveikuoliui, aktyvią, gerbiamą ir mylimą pirmininkę sveikuoliai paliko klubui vadovauti ir toliau. Ataskaitiniame-rinkiminiame susirinkime buvo patvirtinta klubo valdyba, pristatytas ir aptartas preliminarus šių metų darbų planas.

„Versmenės“ susirinkime dalyvavo, pirmininkę bei visus sveikuolius sveikino ir dovanų įteikė nemažas būrys svečių: Prienų rajono savivaldybės meras V. Bujanauskas, Tarybos narys A. Vaicekauskas, Tarybos sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė gydytoja R. Keturakienė, Prienų bendruomenės pirmininkė A. Grižaitė, Prienų visuomenės sveikatos biuro specialistė A.Gataveckienė.

Klubo vadovės darbu bei organizuojama veikla džiaugėsi, dėkojo sveikuoliai A. Antanavičius, A. Pogoželskienė, S. Valatkevičienė, D. Šaltienė.

Sveikos gyvensenos klubo „Versmenė“ renginiai visada būna smagi šventė – privalomi formalumai nespėja nusibosti, smagi muzika ir kūno mankšta visus išjudina, sveikuoliškos vaišės nustebina išradingumu. Ir tąkart susirinkusiesiems sveikuoliai neleido nuobodžiauti: visi kartu mankštinosi, žaidė, linksminosi su Stakliškių muzikantais, o vėliau vaišinosi sveikuoliškais patiekalais iš daržovių.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close