home Gamta Prienų aplinkos apsaugos agentūra informuoja

Prienų aplinkos apsaugos agentūra informuoja

Žvejų žiniai. Nuo vasario 1 d. iki balandžio 20 d. draudžiama žvejoti lydekas. Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių 10.1 punktas nustato, kad žvejojimas žuvų, kurių žvejyba uždrausta arba tuo metu uždrausta, priskiriama draudžiamai veiklai. ATPK 87 straipsnio 3 dalyje už draudžiamą veiklą numatoma atsakomybė nuo 115 iki 289 eurų su įrankių ir priemonių konfiskavimu.   Per sausio mėnesį nustatyti penki Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pažeidimai. Keturi asmenys žvejojo be Žvejo mėgėjo bilietų, už ką numatytas įspėjimas arba bauda nuo 7 iki 57 eurų, o vienas asmuo gaudė lydekas, masalui naudodamas gyvą žuvelę. Jam gresia bauda nuo 115 iki 289 eurų su žvejybos įrankių ir priemonių konfiskavimu. Sausio mėnesį surašyti dar 6 administraciniai teisės pažeidimo protokolai. Įmonei, esančiai Prienų rajono savivaldybėje, surašytas administracinis teisės pažeidimo protokolas už teršalų išmetimą į atmosferą viršijant leidime nustatytus į atmosferą išmetamų teršalų normatyvus. LR ATPK 79 str. 2 dalies sankcijoje už padarytą administracinį teisės pažeidimą numatyta bauda nuo 173 iki 1158 eurų. Surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas už nevalytų buitinių nuotekų išleidimą į aplinką, pažeidžiant Nuotekų tvarkymo reglamento reikalavimus. Tokiu būdu išleidžiant nuotekas padaryta 150 eurų dydžio žala aplinkai bei LR ATPK 516 str. 2 dalies sankcijoje už padarytą administracinį teisės pažeidimą numatyta bauda nuo 57 eurų iki 289 eurų. Taip pat nustatyta, kad įmonės atsakingas asmuo, vykdydamas darbus, degino nepavojingas atliekas kartu su automobilinės plastmasės atliekomis, pažeisdamas Atmosferos apsaugos reikalavimus. Atliekų deginimas nesilaikant įstatymuose ar kituose teisės aktuose nustatytų atmosferos apsaugos reikalavimų užtraukia baudą piliečiams nuo 28 iki 57 eurų, pareigūnams – nuo 57 iki 115 eurų Taip pat paskaičiuota žala aplinkai – 100 eurų. Nustatytas vienas srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų pažeidimas, kuris užtraukia piliečiams baudą nuo 28 iki 57 eurų, pareigūnams – nuo 57 iki 144 eurų. Surašyti du administraciniai teisės pažeidimo protokolai atsakingiems įmonių darbuotojams už atliekų perdavimą asmenims, neturintiems teisės surinkti, vežti ir (ar) apdoroti atliekas. Pažeidimas užtraukia baudą nuo 289 iki 868 eurų.   Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Prienų agentūros vedėjas                                                 Česlovas Meržvinskas  

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close